1. kolo SK Sigma Olomouc vs SK Slavia Praha 22. 7. 2018. v 18:00 Sleva -10% pro fanoušky

Onofrej: Je to pro nás důležité vítězství

24.04.2018 / A tým

Podruhé v sezoně zastoupil na lavičce SK Sigma Olomouc během zápasu hlavního trenéra Václav Jílka asistent Ladislav Onofrej. A opět to nebylo běžné utkání. Na podzim vedl Onofrej tým v duelu proti Slavii (1:1), to byl kouč Jílek nemocný, v sobotu proti Ostravě (1:0), to musel být hlavní trenér vzhledem k trestu na tribuně.

Jak hodnotíte utkání proti Ostravě?
V první řadě musím vyzdvihnout charakter hráčů, hlavně vůli po vítězství. Myslím, že si zaslouží absolutorium za sobotní výkon. Podařilo se nám vyvrátit takové ty předzápasové prognózy, které byly spíš ve prospěch Baníku. A hodně lidí, respektive kritiků a odborníků poukazovala na to, že zápas nezvládneme. Ale jsem rád, že jsme to vyvrátili. Také bych chtěl zmínit okolnosti, co v týdnu před utkáním hrály trošku proti nám. Měli jsme dva vykartované hráče, Texla a Jemelku, navíc zdravotní stav nebyl ideální, do středy jsme měli hodně hráčů po nějaké viróze, takže absolvovali trošku méně v tréninkovém procesu. To vítězství pro nás bylo důležité a jsme rád, že jsme dokázali Ostravu porazit.

Co jste očekávali od soupeře? V prvním poločase jste hosty zjevně přehrávali.
Čekali jsme určitě Baníkovské srdce, to je jasné. Protože hráči mají momentálně jiné starosti jako my. A z vlastní zkušenosti vím, že boje o záchranu nejsou lehké. A nezbývá jim nic jiného, než do zápasů chodit naplno. Takže je tam určitě spíše nasazení hlavně, než nějaká kvalita hry. Baník hrál v podstatě to, co jsme čekali. Bylo tam nějaké nasazení, jednoduchá přechodová fáze a určitě nějaké opření se o Baroše s Poznarem na hrotu. Ale myslím si, že hlavně našich pětatřicet minut prvních v prvním poločase bylo velmi kvalitních, hráli jsme to, co jsme chtěli. Jen škoda, že jsme tam nedokázali skórovat.

Ve druhém poločase se vývoj hry herně přece jen trošku změnil. Proč to tak bylo?
Možná, že se tam hra trošku vyrovnala. Ostrava se trošku více tlačila přes křídla, chtěla si vytvářet z těch prostor nějaké předfinální akce, měli tam nějaké střelecké pokusy, bylo vidět, že také chtějí ten zápas vyhrát. Ale myslím, že se prostě nemůžeme stavět do role, že přehrajeme Baník o dvě třídy, to v žádném případě. Ovšem to, co jsme chtěli dokázat, bylo to, že jsme lepší tým a to se nám podařilo.

Nebyl to první zápas, kdy jste vedl tým jako hlavní kouč na lavičce. Jak probíhala komunikace s trenérem Václavem Jílkem?
Bylo to spíš obecně složité při předávání informací hráčům na hřiště, protože v té atmosféře to bylo složitější. Určitě jsme si informace nějak předávali. Zápas jsme zvládli, každý z nás je rád. V kabině byl normálně o přestávce, řekli jsme si, co platí, čeho se vyvarovat, takové ty klasické věci. Tím, že měl trošku nadhled z tribuny, tak něco viděl trošku jinak, trošku víc, než z lavičky.

1. kolo: Sigma hraje doma proti Slavii1. kolo: Sigma hraje doma proti Slavii