Devatenáctka SK Sigma slaví postup po další výhře

24.10.2018 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 19 dnes ve slovinském Mairboru potvrdil postup do dalšího kola UEAF Youth League. Devatenáctka v odvetě vyhrála 3:2, nyní ji čekají dvě utkání proti izraelskému Maccabi Tel Aviv.

Sigma šla do zápasu bez kapitána Jan Davida, který tým vedl v prvním zápase. Ve srovnání s úvodním duelem nehrál ani Jakub Matoušek. I s dílčími změnami v sestavě začali hosté velmi dobře, aktivně a neohroženě.

Ve 2. minutě po centru Galus skóroval z voleje Zlatohlávek a Hanáci měli k postupu hodně blízko. Pak byli jasně lepší, než domácí tým. A mohli během pár minut přidat další branky. Tutovky měli Zifčák, Zmrzlý nebo Zlatohlávek, ale stav se už nezměnil. To domácí Maribor ztrestal a po brance Matka se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Začátek druhého poločasu byl bohatý na branky. Tři minuty po pauze poslal Maribor do vedení Matko. Ale Sigma záhy zabrala. A dokázala nejen srovnat, ale i otočit vývoj. V 54.minutě bylo srovnáno po dalším gólu Zlatohlávka. A za dalších pět minut po rohovém kopu dotlačili Hanáci míč do sítě, gól byl připsán Zimovi. Místo pohodové dohrávky ale ještě následovalo drama. Sigmě byli po druhé žluté kartě vyloučeni dva hráči, záložníci Grygar a Zmrzlý, takže dohrávala v devíti. Ovšem bez potíží už si náskok, vítězství a postup nenechala vzít.

"Měli jsme vynikající vstup do utkání, prakticky z první akce jsme dali branku na jedna nula. Průběh byl potom v takových vlnách, kdy jsme střídali dobré pasáže se slabšími. Ale bylo to zasloužené vítězství, šancí jsme si vytvořili více. Byť jsme dohrávali v devíti. O to je to vítězství cennější,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Tomáš Janotka.

NK Maribor U 19 – SK Sigma Olomouc U 19 2:3 (1:1)

Branky:  36. A 48. Matko- 2. a 54. Zlatohlávek, 59. Zima. Rozhodčí:  Frid – Dotan, Adi. ŽK: Koblar, Žugelj – Zlatohlávek, Grygar, Zmrzlý. ČK: 63. po 2. ŽK Grygar, 74. po 2. ŽK Zmrzlý. První zápas: 1:4. Postupuje SK Sigma.
SK Sigma: Trefil – Diblík, Kratochvíl, Zima, Beňa – Grygar, Zlatohlávek (82. Kubáč), Zmrzlý – Grečmal (66. Raab), Zifčák, Galus (62. Langer). Trenér Tomáš Janotka.

Zlatohlávek skóroval za reprezentaci U 19Zlatohlávek skóroval za reprezentaci U 19
| 17.11.2018
Sedmnáctka SK Sigma za tři bodySedmnáctka SK Sigma za tři body
Devatenáctka SK Sigma vyhrála na penaltyDevatenáctka SK Sigma vyhrála na penalty
Hráči SK Sigma v reprezentaci U 19Hráči SK Sigma v reprezentaci U 19
| 15.11.2018
Šestnáctka SK Sigma má další vysokou výhruŠestnáctka SK Sigma má další vysokou výhru
| 13.11.2018
Osmnáctka SK Sigma s remízou venkuOsmnáctka SK Sigma s remízou venku
Sedmnáctka SK Sigma doma vyhrálaSedmnáctka SK Sigma doma vyhrála
| 12.11.2018
Devatenáctka SK Sigma zapsala další výhruDevatenáctka SK Sigma zapsala další výhru