Devatenáctka SK Sigma slaví postup po další výhře

24.10.2018 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 19 dnes ve slovinském Mairboru potvrdil postup do dalšího kola UEAF Youth League. Devatenáctka v odvetě vyhrála 3:2, nyní ji čekají dvě utkání proti izraelskému Maccabi Tel Aviv.

Sigma šla do zápasu bez kapitána Jan Davida, který tým vedl v prvním zápase. Ve srovnání s úvodním duelem nehrál ani Jakub Matoušek. I s dílčími změnami v sestavě začali hosté velmi dobře, aktivně a neohroženě.

Ve 2. minutě po centru Galus skóroval z voleje Zlatohlávek a Hanáci měli k postupu hodně blízko. Pak byli jasně lepší, než domácí tým. A mohli během pár minut přidat další branky. Tutovky měli Zifčák, Zmrzlý nebo Zlatohlávek, ale stav se už nezměnil. To domácí Maribor ztrestal a po brance Matka se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Začátek druhého poločasu byl bohatý na branky. Tři minuty po pauze poslal Maribor do vedení Matko. Ale Sigma záhy zabrala. A dokázala nejen srovnat, ale i otočit vývoj. V 54.minutě bylo srovnáno po dalším gólu Zlatohlávka. A za dalších pět minut po rohovém kopu dotlačili Hanáci míč do sítě, gól byl připsán Zimovi. Místo pohodové dohrávky ale ještě následovalo drama. Sigmě byli po druhé žluté kartě vyloučeni dva hráči, záložníci Grygar a Zmrzlý, takže dohrávala v devíti. Ovšem bez potíží už si náskok, vítězství a postup nenechala vzít.

"Měli jsme vynikající vstup do utkání, prakticky z první akce jsme dali branku na jedna nula. Průběh byl potom v takových vlnách, kdy jsme střídali dobré pasáže se slabšími. Ale bylo to zasloužené vítězství, šancí jsme si vytvořili více. Byť jsme dohrávali v devíti. O to je to vítězství cennější,“ řekl trenér SK Sigma U 19 Tomáš Janotka.

NK Maribor U 19 – SK Sigma Olomouc U 19 2:3 (1:1)

Branky:  36. A 48. Matko- 2. a 54. Zlatohlávek, 59. Zima. Rozhodčí:  Frid – Dotan, Adi. ŽK: Koblar, Žugelj – Zlatohlávek, Grygar, Zmrzlý. ČK: 63. po 2. ŽK Grygar, 74. po 2. ŽK Zmrzlý. První zápas: 1:4. Postupuje SK Sigma.
SK Sigma: Trefil – Diblík, Kratochvíl, Zima, Beňa – Grygar, Zlatohlávek (82. Kubáč), Zmrzlý – Grečmal (66. Raab), Zifčák, Galus (62. Langer). Trenér Tomáš Janotka.

Na závěr podzimu hrály týmy U18 a U16 se SlováckemNa závěr podzimu hrály týmy U18 a U16 se Slováckem
| 10.11.2019
Dorostenci do 19 a 17 let prohráli v Hradci KrálovéDorostenci do 19 a 17 let prohráli v Hradci Králové
| 09.11.2019
Reprezentační tým U17 posílí čtyři hráči SK SigmaReprezentační tým U17 posílí čtyři hráči SK Sigma
| 07.11.2019
Týmy U19 a U17 v derby přehrály BaníkTýmy U19 a U17 v derby přehrály Baník
| 05.11.2019
Mladí Sigmáci byli nominováni do výběrů české reprezentaceMladí Sigmáci byli nominováni do výběrů české reprezentace
V sobotu hrály všechny dorostenecké týmyV sobotu hrály všechny dorostenecké týmy
| 03.11.2019
Dorostenci U18 a U16 doma přivítali TřinecDorostenci U18 a U16 doma přivítali Třinec
| 28.10.2019
Týmy U19 a U17 rozstřílely PříbramTýmy U19 a U17 rozstřílely Příbram
| 25.10.2019
Výhrou nad Slováckem potvrdily týmy U19 a U17 roli favoritaVýhrou nad Slováckem potvrdily týmy U19 a U17 roli favorita