Aktuality

Postup jsme si zasloužili, řekl Janotka

Postup jsme si zasloužili, řekl Janotka

25.10.2018 / SCM

Postup do dalšího kola UEFA Youth League tým SK Sigma Olomouc U 19 zvládl. Devatenáctka vyhrála odvetu v Mariboru 3:2, v dalším kole ji čeká izraelský Maccabi Tel Aviv. Radost může mít trenér Tomáš Janotka trošku zkaženou pouze zbytečnými vyloučeními, ovšem nakonec i v devíti jeho tým zvládl zápas dohrát perfektně a dotáhnout do vítězného konce.

Jak hodnotíte utkání v Mariboru?
Měli jsme vynikající vstup do utkání, prakticky z první akce jsme dali branku na jedna nula. Průběh byl potom v takových vlnách, kdy jsme střídali dobré pasáže se slabšími. Ale bylo to zasloužené vítězství, šancí jsme si vytvořili více. Byť jsme dohrávali v devíti. O to je to vítězství cennější.

Závěr zápasu byl takový zajímavý, když to odlehčíme, tak jakoby od začátku bylo rozestavení čtyři čtyři dva, pak čtyři čtyři jedna a nakonec čtyři čtyři nula.
No, začali jsme v rozestavení čtyři tři tři, pak nám to samozřejmě červen karty trošku zkomplikovaly. Přeskupili jsme to na jednoho útočníka, na čtyři čtyři jedna a potom s další červenou jsme to hráli čtyři čtyři nula (směje se). Ale kluci se s tím popasovali výborně. Dobře vyplňovali prostory, pracovali skvěle. A vedení tři dva, které jsme si do té doby stačili vytvořit, dokázali udržet.

Tři dva, to vypadá na divoký výsledek, ale Maribor potvrdil své kvality, to, že takovou soutěže hraje pravidelně.
Je to vynikající soupeř. Hlavně je to výborný tým směrem dopředu, má velkou kvalitu. Jejich obrana je jednoznačně slabší stránka než ofenziva, což se potvrdilo. Byli silní na balonu, je tam nadstandardní hráč na hrotu, reprezentant Matko, který nám také dal ty góly. Našim úkolem bylo dostat je pod tlak tak, aby měli vzadu problémy. A my naopak nemuseli řešit problémy v defenzivě.

Začátek zápasu vám vyšel ideálně. Kromě rychle vstřeleného gólu tam bylo mnoho dalších šancí, kdybyste vedli po deseti dvanácti minutách o tři branky, nemohl nikdo nic říct. Tutovek tam bylo dost.
Přesně tak. Měli jsme tam dobré centry, dostávali jsme se ve velkém počtu do vápna, dostávali jsme se do zakončení. Tam kdybychom odskočili na dvou tří brankový náskok, tak už by to nebyl tak hektický zápas. Domácí chtěli vyhrát, jak srovnali a dali na dva jedna, tak je to nakoplo. Cítili trošku šanci, potom se to maličko přiostřilo ve středu hřiště a doplatili jsme na to zbytečnými žlutými kartami.

Pro některé hráče to byl poučný zápas, příště si uvědomí, že za takové stavu do některých soubojů není zrovna nutné jít s takovou razancí. První zápas čtyři jedna, ve druhém tři dva vedou, to už je nejspíš takoví ta pasáž, kdy je třeba myslet pomalu na další kolo.
Ano. Ale říkat klukům, aby do soubojů nešli agresivně a důrazně, to asi není dobře. Tam už musí být ta chytrost, pokud už máme takový velký náskok v součtu dvou zápasů, tak už tam musí být. A nedojíždět soupeře tolik, nezakopávat balony nechodit do zbytečných skluzů, vykrokovat to, ustát to, uhrát to pozičně. Ale to je podle mě daň za tu nezkušenost a za to mladí.

Co říkáte na soupeře pro další kolo? A jaké pocity převažují? Radost z postupu nebo nějaké zklamání z toho, že jsou dva hráči vykartovaní?
Už začínáme přemýšlet nad dalšími zápasy. Ale musíme mít pozitivní myšlení, ten postup jsme si prostě zasloužili. Vybojovali jsme si ho, je to úspěch. Čeká nás další vynikající dvojzápas, vynikají konfrontace. O mládeže Izraele zatím mnoho nevím, ale myslím si, že zase seženeme dost informací a budeme dobře připravení-
SCM - další aktuality:

Začátek zimní přípravy má za sebou i tým U16Začátek zimní přípravy má za sebou i tým U16
| 17.01.2020
Tým U18 je plně v tréninkovém režimu zimní přípravyTým U18 je plně v tréninkovém režimu zimní přípravy
| 17.01.2020
Tým U17 včera absolvoval první tréninky zimní přípravyTým U17 včera absolvoval první tréninky zimní přípravy
| 09.01.2020
Přípravu odstartovala i devatenáctkaPřípravu odstartovala i devatenáctka
| 07.01.2020
Jáchym Šíp v nominaci na cenu Vlastislava MarečkaJáchym Šíp v nominaci na cenu Vlastislava Marečka
| 04.01.2020
Tým U16 vstoupil do Memoriálu V. Marečka remízamiTým U16 vstoupil do Memoriálu V. Marečka remízami
| 02.12.2019
Souhrn podzimní části sezóny U16Souhrn podzimní části sezóny U16
| 28.11.2019
Souhrn podzimní části sezóny U18Souhrn podzimní části sezóny U18
| 28.11.2019
Brankář Radek Vítek je na stáži v anglickém SouthamptonuBrankář Radek Vítek je na stáži v anglickém Southamptonu
| 22.11.2019
Souhrn podzimní části sezóny U17Souhrn podzimní části sezóny U17
| 22.11.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná