Aktuality

Věřím, že si s tím poradíme, řekl Janotka

Věřím, že si s tím poradíme, řekl Janotka

26.11.2018 / SCM

Dnes ráno vyrazil tým SK Sigma Olomouc U 19 k odvetnému zápasu 2. kola UEFA Youth League do Izraele. Zápas proti Maccabi bude hrát naše devatenáctka v Tel Avivu ve středu od 18.00. Trenér Tomáš Janotka věří, že se mužstvu podaří i přes domácí remízu jedna k jedné splnit postupový cíl. „V prvním utkání jsme si ukázali, že to jde,“ řekl Janotka.

Jak se těší váš tým na odvetné utkání?
To očekávání je vždycky veliké. S přibýváním těch zápasů roste naše chuť, abychom byli úspěšní a dotáhli to co nejdále. Zvlášť když vidíme, že je to hratelné. Takže vidím na týmu, ať už v tréninku nebo v posledních zápasech, ne jenom to, že o něco hrajeme v ligové soutěži, ale že cítí, že důležitost zápasu je velká. A poctivě ke všemu přistupují, chystají se na to strašně zodpovědně, dávají tomu sto procent.

Hratelné to je, ale k tomu bude potřeba proměnit šance. Protože v domácím utkání jste jich neproměnili docela hodně.
V prvním utkání jsme si jasně ukázali, že to jde. A to, co rozhodlo, aby výsledek byl lepší, byla efektivita. Ta tam nebyla taková, jakou bychom chtěli, aby byl stav pro odvetu zajímavý tak, že bychom měli něco nahrané. Takhle jsme ze zápasu vyšli nerozhodně a stejně tak je odveta otevřená.

Utkání prvního kola v Mariboru bylo pro vykartované hráče pouční v tom, že za už rozhodnutého stavu je zbytečné dostat druhou žlutou. Doma s Tel Avivem zase při té vyrovnávací brance pár chvil před koncem zase v tom, že občas se hodí soupeře včas a v ne nebezpečném prostoru, jak se říká, přerušit.
Teď ve středu půjde o všechno, tam není na co se šetřit. Ať z hlediska vypuštění nějakého souboje nebo menší aktivity. Tam půjdeme na krev. A je jasné, že tam nemůže nikdo uhnout ze souboje. Protože právě takové podcenění, nebo spíš možná nedohrání souboje, nezdvojení, právě může vyústit v gól, který může v té pohárové postupové matematice znamenat, že se úspěch může oddálit.

Změní se po prvním utkání nějakým způsobem taktika? Nebo duel nepřinesl nějaké extra nové poznatky o hře soupeře?
Taktika nejspíš vyloženě ne. Určitě se nám změní sestava, protože se nám vrátí dva vykartovaní hráči. To, jak se chceme prezentovat, je víceméně podobné. Ať už v mistrovských utkáních, nebo teď v mládežnické Lize mistrů. Sestava bude pozměněná, uvidíme, jestli bude moci nastoupit stoper Zima, což by bylo oslabení, protože to je takový základní stavební kámen naší defenzivy. Ale i přesto věřím, že si s tím poradíme. A myslím si, že to zvládneme a budeme ještě silnější než dosud.

Když jste zmínil stopera David Zimu, tak stále chybí další stoper Jan David, který proto Mariboru doma vedl tým jako kapitán.
To je další z chybějících hráčů. Po prvním zápase doma s Mariborem měl bolesti břicha a musel podstoupit operaci slepého střeva. Což je otázka několika týdnů, takže pro zbytek podzimu je bohužel mimo.

Vaše mužstvo čeká poměrně dlouhé a neobvyklé cestování, celkem vám to zabere čtyři dny od pondělního rána do čtvrteční půlnoci.
Prakticky celé pondělí budeme na cestách. Ráno do Prahy na letiště, pak v Istanbulu přestup na let do Tel Avivu, kde budeme kolem půlnoci. V úterý si aklimatizujeme, uděláme předzápasový trénink, no a ve středu večer jedeme na to.

Takže úterý budete věnovat hlavně tomu, aby se hráči řádně protáhli a narovnali po tom dlouhém cestování.
Jedna věc je cesta, určitě náročná. A druhá adaptace na změnu klimatu, na to, že budeme v plus pětadvaceti stupních. Ale věřím, že to vše do zápasu kluci vstřebají a dají se dohromady.

Bude se zápas hrát také na hlavním stadionu?
Ne. Bude se hrát na mešním stadionu, je útulný. Není to takové, jako máme my v Olomouci nebo jako jsme hráli v Mariboru, ale je to stadion přímo úměrný té soutěži, kterou hrajeme.
SCM - další aktuality:

Výsledky přátelských utkání mládeže z uplynulého týdneVýsledky přátelských utkání mládeže z uplynulého týdne
| 20.01.2020
Začátek zimní přípravy má za sebou i tým U16Začátek zimní přípravy má za sebou i tým U16
| 17.01.2020
Tým U18 je plně v tréninkovém režimu zimní přípravyTým U18 je plně v tréninkovém režimu zimní přípravy
| 17.01.2020
Tým U17 včera absolvoval první tréninky zimní přípravyTým U17 včera absolvoval první tréninky zimní přípravy
| 09.01.2020
Přípravu odstartovala i devatenáctkaPřípravu odstartovala i devatenáctka
| 07.01.2020
Jáchym Šíp v nominaci na cenu Vlastislava MarečkaJáchym Šíp v nominaci na cenu Vlastislava Marečka
| 04.01.2020
Tým U16 vstoupil do Memoriálu V. Marečka remízamiTým U16 vstoupil do Memoriálu V. Marečka remízami
| 02.12.2019
Souhrn podzimní části sezóny U16Souhrn podzimní části sezóny U16
| 28.11.2019
Souhrn podzimní části sezóny U18Souhrn podzimní části sezóny U18
| 28.11.2019
Brankář Radek Vítek je na stáži v anglickém SouthamptonuBrankář Radek Vítek je na stáži v anglickém Southamptonu
| 22.11.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná