JEDENÁCTKA A TRENÉR STOLETÍ

Aktuality

Věřím, že si s tím poradíme, řekl Janotka

Věřím, že si s tím poradíme, řekl Janotka

26.11.2018 / SCM

Dnes ráno vyrazil tým SK Sigma Olomouc U 19 k odvetnému zápasu 2. kola UEFA Youth League do Izraele. Zápas proti Maccabi bude hrát naše devatenáctka v Tel Avivu ve středu od 18.00. Trenér Tomáš Janotka věří, že se mužstvu podaří i přes domácí remízu jedna k jedné splnit postupový cíl. „V prvním utkání jsme si ukázali, že to jde,“ řekl Janotka.

Jak se těší váš tým na odvetné utkání?
To očekávání je vždycky veliké. S přibýváním těch zápasů roste naše chuť, abychom byli úspěšní a dotáhli to co nejdále. Zvlášť když vidíme, že je to hratelné. Takže vidím na týmu, ať už v tréninku nebo v posledních zápasech, ne jenom to, že o něco hrajeme v ligové soutěži, ale že cítí, že důležitost zápasu je velká. A poctivě ke všemu přistupují, chystají se na to strašně zodpovědně, dávají tomu sto procent.

Hratelné to je, ale k tomu bude potřeba proměnit šance. Protože v domácím utkání jste jich neproměnili docela hodně.
V prvním utkání jsme si jasně ukázali, že to jde. A to, co rozhodlo, aby výsledek byl lepší, byla efektivita. Ta tam nebyla taková, jakou bychom chtěli, aby byl stav pro odvetu zajímavý tak, že bychom měli něco nahrané. Takhle jsme ze zápasu vyšli nerozhodně a stejně tak je odveta otevřená.

Utkání prvního kola v Mariboru bylo pro vykartované hráče pouční v tom, že za už rozhodnutého stavu je zbytečné dostat druhou žlutou. Doma s Tel Avivem zase při té vyrovnávací brance pár chvil před koncem zase v tom, že občas se hodí soupeře včas a v ne nebezpečném prostoru, jak se říká, přerušit.
Teď ve středu půjde o všechno, tam není na co se šetřit. Ať z hlediska vypuštění nějakého souboje nebo menší aktivity. Tam půjdeme na krev. A je jasné, že tam nemůže nikdo uhnout ze souboje. Protože právě takové podcenění, nebo spíš možná nedohrání souboje, nezdvojení, právě může vyústit v gól, který může v té pohárové postupové matematice znamenat, že se úspěch může oddálit.

Změní se po prvním utkání nějakým způsobem taktika? Nebo duel nepřinesl nějaké extra nové poznatky o hře soupeře?
Taktika nejspíš vyloženě ne. Určitě se nám změní sestava, protože se nám vrátí dva vykartovaní hráči. To, jak se chceme prezentovat, je víceméně podobné. Ať už v mistrovských utkáních, nebo teď v mládežnické Lize mistrů. Sestava bude pozměněná, uvidíme, jestli bude moci nastoupit stoper Zima, což by bylo oslabení, protože to je takový základní stavební kámen naší defenzivy. Ale i přesto věřím, že si s tím poradíme. A myslím si, že to zvládneme a budeme ještě silnější než dosud.

Když jste zmínil stopera David Zimu, tak stále chybí další stoper Jan David, který proto Mariboru doma vedl tým jako kapitán.
To je další z chybějících hráčů. Po prvním zápase doma s Mariborem měl bolesti břicha a musel podstoupit operaci slepého střeva. Což je otázka několika týdnů, takže pro zbytek podzimu je bohužel mimo.

Vaše mužstvo čeká poměrně dlouhé a neobvyklé cestování, celkem vám to zabere čtyři dny od pondělního rána do čtvrteční půlnoci.
Prakticky celé pondělí budeme na cestách. Ráno do Prahy na letiště, pak v Istanbulu přestup na let do Tel Avivu, kde budeme kolem půlnoci. V úterý si aklimatizujeme, uděláme předzápasový trénink, no a ve středu večer jedeme na to.

Takže úterý budete věnovat hlavně tomu, aby se hráči řádně protáhli a narovnali po tom dlouhém cestování.
Jedna věc je cesta, určitě náročná. A druhá adaptace na změnu klimatu, na to, že budeme v plus pětadvaceti stupních. Ale věřím, že to vše do zápasu kluci vstřebají a dají se dohromady.

Bude se zápas hrát také na hlavním stadionu?
Ne. Bude se hrát na mešním stadionu, je útulný. Není to takové, jako máme my v Olomouci nebo jako jsme hráli v Mariboru, ale je to stadion přímo úměrný té soutěži, kterou hrajeme.
SCM - další aktuality:

Týmy U18 a U16 dnes hrály proti LíšniTýmy U18 a U16 dnes hrály proti Líšni
| 19.04.2019
Dorostu se proti Hradci nedařilo střeleckyDorostu se proti Hradci nedařilo střelecky
| 17.04.2019
SK Sigma U18 i U16 si poradila s Frýdkem-MístkemSK Sigma U18 i U16 si poradila s Frýdkem-Místkem
| 14.04.2019
Dorostenci U19 a U17 porazili PardubiceDorostenci U19 a U17 porazili Pardubice
| 14.04.2019
Týmy U15 a U14 si zastřílely proti SlováckuTýmy U15 a U14 si zastřílely proti Slovácku
| 11.04.2019
Na Memoriálu Vlastislava Marečka vybojovala Sigma U16 3. místoNa Memoriálu Vlastislava Marečka vybojovala Sigma U16 3. místo
| 11.04.2019
Týmy U18 a U16 hostily Valašské MeziříčíTýmy U18 a U16 hostily Valašské Meziříčí
| 07.04.2019
Dorostenci U19 a U17 bojovali na půdě SlavieDorostenci U19 a U17 bojovali na půdě Slavie
| 06.04.2019
Dorost U18 i U16 jednoznačně zvítězil nad ZlínemDorost U18 i U16 jednoznačně zvítězil nad Zlínem
| 01.04.2019
Žáci změřili síly s Ústí nad Labem a JihlavouŽáci změřili síly s Ústí nad Labem a Jihlavou
| 31.03.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná