Sigma veze jasnou a vysokou výhru

27.07.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dali rychle zapomenout na domácí prohru se Slavií. Modrá lavina v Mladé Boleslavi zvítězila vysoko 4:0.

Do olomoucké sestavy se vrátil záložník Jakub Plšek. A byl to právě on, kdo nasměroval tým za tříbodovým ziskem. V úvodu zápasu Sigma čelila několika standardkám, ale pak udeřila. V 8. minutě vyvezl stoper Štěrba míč dopředu, Plšek si připravil střeleckou pozici a jeho rána levou nohou skončila v síti. Pak mohla Sigma náskok navýšit, ale domácí byli také nebezpeční, před přestávkou musel brankář Buchta zasahovat proti nepříjemné střele zblízka. Do druhé půlky šli hosté s jednobrankovým náskokem a chtěli přidat další góly. Naopak domácí chtěli s nepříznivým vývojem něco udělat, takže bylo rušno před oběma brankami. Ovšem nebezpečnější a produktivnější byli Hanáci. V 68. minutě potáhl Pilař míč k ´šestnáctce, tam Houska posunul na Nešpora, jehož tečovaná střela zpoza vápna byla gólová – 0:2. O pět minut později si Sladký našel přihrávku Falty a dalším krásným gólem zvýšil na rozdíl tří branek. Ale to nebylo všechno. Osm minut před koncem se po přihrávce Hály trefil parádně Houska. Pro domácí mohl být debakl ještě větší, ale při výtečném lobu Plška jim pomohlo břevno.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 0:4 (0:1)

Branky: 8. Plšek, 68. Nešpor, 73. Sladký, 82. Houska. Rozhodčí: Orel - Caletka, Hock. ŽK: Král, Diviš, Komličenko - Buchta, Šterba. Diváci: 3127

Ml. Boleslav: Kamenár - Pauschek, Takács, Král, Keresteš (82. Diviš) - Hůlka, Matějovský (20. Kateřiňák) - Konaté, Ladra (63. Valenta), Fabián - Komličenko. Trenér Jozef Weber.
SK Sigma: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (67. Pilař), Plšek, Kalvach, Houska, Falta (79. Hála) - Nešpor (76. Yunis). Trenér Václav Jílek.

Střely na branku: 4:7.
Střely vedle: 3:3.
Rohy: 9:4.
Fauly: 21:9.
Ofsajdy: 0:1.

Upřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti JablonciUpřesnění termínů: S Baníkem opět v pátek, před Vánoci proti Jablonci
| 29.11.2020
Nešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dálNešpor: Gól v poslední minutě? Štve mě to, ale život jde dál
| 27.11.2020
Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1Hanáci nezvládli závěr a vezou jen bod. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1
České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!České dráhy novým partnerem SK Sigma Olomouc!
9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím9. kolo: Udrží se Sigma v první trojce? V pátek hraje proti Pardubicím
| 26.11.2020
Upřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGY
| 24.11.2020
Šimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a KerbraŠimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a Kerbra
| 23.11.2020
Aleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubuAleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubu
Sigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodůSigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodů
Mandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytilMandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytil