Sigma veze jasnou a vysokou výhru

27.07.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dali rychle zapomenout na domácí prohru se Slavií. Modrá lavina v Mladé Boleslavi zvítězila vysoko 4:0.

Do olomoucké sestavy se vrátil záložník Jakub Plšek. A byl to právě on, kdo nasměroval tým za tříbodovým ziskem. V úvodu zápasu Sigma čelila několika standardkám, ale pak udeřila. V 8. minutě vyvezl stoper Štěrba míč dopředu, Plšek si připravil střeleckou pozici a jeho rána levou nohou skončila v síti. Pak mohla Sigma náskok navýšit, ale domácí byli také nebezpeční, před přestávkou musel brankář Buchta zasahovat proti nepříjemné střele zblízka. Do druhé půlky šli hosté s jednobrankovým náskokem a chtěli přidat další góly. Naopak domácí chtěli s nepříznivým vývojem něco udělat, takže bylo rušno před oběma brankami. Ovšem nebezpečnější a produktivnější byli Hanáci. V 68. minutě potáhl Pilař míč k ´šestnáctce, tam Houska posunul na Nešpora, jehož tečovaná střela zpoza vápna byla gólová – 0:2. O pět minut později si Sladký našel přihrávku Falty a dalším krásným gólem zvýšil na rozdíl tří branek. Ale to nebylo všechno. Osm minut před koncem se po přihrávce Hály trefil parádně Houska. Pro domácí mohl být debakl ještě větší, ale při výtečném lobu Plška jim pomohlo břevno.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 0:4 (0:1)

Branky: 8. Plšek, 68. Nešpor, 73. Sladký, 82. Houska. Rozhodčí: Orel - Caletka, Hock. ŽK: Král, Diviš, Komličenko - Buchta, Šterba. Diváci: 3127

Ml. Boleslav: Kamenár - Pauschek, Takács, Král, Keresteš (82. Diviš) - Hůlka, Matějovský (20. Kateřiňák) - Konaté, Ladra (63. Valenta), Fabián - Komličenko. Trenér Jozef Weber.
SK Sigma: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (67. Pilař), Plšek, Kalvach, Houska, Falta (79. Hála) - Nešpor (76. Yunis). Trenér Václav Jílek.

| 12.12.2018
Martin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopatMartin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopat
| 11.12.2018
Brankáři SK Sigma se sešli na závěr rokuBrankáři SK Sigma se sešli na závěr roku
| 10.12.2018
Nutně jsme tyhle body potřebovali, řekl KalvachNutně jsme tyhle body potřebovali, řekl Kalvach
| 08.12.2018
Jílek: Zaslouženě bereme tři bodyJílek: Zaslouženě bereme tři body
Sigma má tři body, výhru trefil NešporSigma má tři body, výhru trefil Nešpor
Sestava SK Sigma proti SlováckuSestava SK Sigma proti Slovácku
Musíme to zlomit, řekl David HouskaMusíme to zlomit, řekl David Houska
| 07.12.2018
18. kolo: Sigma hraje doma proti Slovácku18. kolo: Sigma hraje doma proti Slovácku