Sigma veze jasnou a vysokou výhru

27.07.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dali rychle zapomenout na domácí prohru se Slavií. Modrá lavina v Mladé Boleslavi zvítězila vysoko 4:0.

Do olomoucké sestavy se vrátil záložník Jakub Plšek. A byl to právě on, kdo nasměroval tým za tříbodovým ziskem. V úvodu zápasu Sigma čelila několika standardkám, ale pak udeřila. V 8. minutě vyvezl stoper Štěrba míč dopředu, Plšek si připravil střeleckou pozici a jeho rána levou nohou skončila v síti. Pak mohla Sigma náskok navýšit, ale domácí byli také nebezpeční, před přestávkou musel brankář Buchta zasahovat proti nepříjemné střele zblízka. Do druhé půlky šli hosté s jednobrankovým náskokem a chtěli přidat další góly. Naopak domácí chtěli s nepříznivým vývojem něco udělat, takže bylo rušno před oběma brankami. Ovšem nebezpečnější a produktivnější byli Hanáci. V 68. minutě potáhl Pilař míč k ´šestnáctce, tam Houska posunul na Nešpora, jehož tečovaná střela zpoza vápna byla gólová – 0:2. O pět minut později si Sladký našel přihrávku Falty a dalším krásným gólem zvýšil na rozdíl tří branek. Ale to nebylo všechno. Osm minut před koncem se po přihrávce Hály trefil parádně Houska. Pro domácí mohl být debakl ještě větší, ale při výtečném lobu Plška jim pomohlo břevno.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 0:4 (0:1)

Branky: 8. Plšek, 68. Nešpor, 73. Sladký, 82. Houska. Rozhodčí: Orel - Caletka, Hock. ŽK: Král, Diviš, Komličenko - Buchta, Šterba. Diváci: 3127

Ml. Boleslav: Kamenár - Pauschek, Takács, Král, Keresteš (82. Diviš) - Hůlka, Matějovský (20. Kateřiňák) - Konaté, Ladra (63. Valenta), Fabián - Komličenko. Trenér Jozef Weber.
SK Sigma: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (67. Pilař), Plšek, Kalvach, Houska, Falta (79. Hála) - Nešpor (76. Yunis). Trenér Václav Jílek.

19. kolo: Sigma jede do Karviné19. kolo: Sigma jede do Karviné
Vepřek: Do konce podzimu chceme získat co nejvíce bodůVepřek: Do konce podzimu chceme získat co nejvíce bodů
| 05.12.2019
Začíná předprodej na utkání s Bohemians 1905Začíná předprodej na utkání s Bohemians 1905
| 04.12.2019
Chytil: Vyhráli jsme, to je nejdůležitější Chytil: Vyhráli jsme, to je nejdůležitější
| 02.12.2019
A-tým: Stojíme za trenérem LátalemA-tým: Stojíme za trenérem Látalem
| 30.11.2019
Čekání na výhru je u konce. Sigma porazila Liberec 1:0Čekání na výhru je u konce. Sigma porazila Liberec 1:0