Sigma veze jasnou a vysokou výhru

27.07.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dali rychle zapomenout na domácí prohru se Slavií. Modrá lavina v Mladé Boleslavi zvítězila vysoko 4:0.

Do olomoucké sestavy se vrátil záložník Jakub Plšek. A byl to právě on, kdo nasměroval tým za tříbodovým ziskem. V úvodu zápasu Sigma čelila několika standardkám, ale pak udeřila. V 8. minutě vyvezl stoper Štěrba míč dopředu, Plšek si připravil střeleckou pozici a jeho rána levou nohou skončila v síti. Pak mohla Sigma náskok navýšit, ale domácí byli také nebezpeční, před přestávkou musel brankář Buchta zasahovat proti nepříjemné střele zblízka. Do druhé půlky šli hosté s jednobrankovým náskokem a chtěli přidat další góly. Naopak domácí chtěli s nepříznivým vývojem něco udělat, takže bylo rušno před oběma brankami. Ovšem nebezpečnější a produktivnější byli Hanáci. V 68. minutě potáhl Pilař míč k ´šestnáctce, tam Houska posunul na Nešpora, jehož tečovaná střela zpoza vápna byla gólová – 0:2. O pět minut později si Sladký našel přihrávku Falty a dalším krásným gólem zvýšil na rozdíl tří branek. Ale to nebylo všechno. Osm minut před koncem se po přihrávce Hály trefil parádně Houska. Pro domácí mohl být debakl ještě větší, ale při výtečném lobu Plška jim pomohlo břevno.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 0:4 (0:1)

Branky: 8. Plšek, 68. Nešpor, 73. Sladký, 82. Houska. Rozhodčí: Orel - Caletka, Hock. ŽK: Král, Diviš, Komličenko - Buchta, Šterba. Diváci: 3127

Ml. Boleslav: Kamenár - Pauschek, Takács, Král, Keresteš (82. Diviš) - Hůlka, Matějovský (20. Kateřiňák) - Konaté, Ladra (63. Valenta), Fabián - Komličenko. Trenér Jozef Weber.
SK Sigma: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (67. Pilař), Plšek, Kalvach, Houska, Falta (79. Hála) - Nešpor (76. Yunis). Trenér Václav Jílek.

Střely na branku: 4:7.
Střely vedle: 3:3.
Rohy: 9:4.
Fauly: 21:9.
Ofsajdy: 0:1.

Trenér Látal: V přípravě zatím nezvolnímeTrenér Látal: V přípravě zatím nezvolníme
| 03.08.2020
Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1
| 01.08.2020
Hubník po prvním zápase: Se spoluhráči se rychle sehrajemeHubník po prvním zápase: Se spoluhráči se rychle sehrajeme
| 30.07.2020
Začátek přípravy s výhrou. Sigma zdolala Rosice 1:0Začátek přípravy s výhrou. Sigma zdolala Rosice 1:0
| 29.07.2020
A-tým odehraje ve středu první zápas letní přípravyA-tým odehraje ve středu první zápas letní přípravy
| 28.07.2020
Statistický přehled: Jak si vedli hráči Sigmy v sezóně 2019/20Statistický přehled: Jak si vedli hráči Sigmy v sezóně 2019/20
Prodej permanentek na sezónu 2020/2021 začíná již dnes!Prodej permanentek na sezónu 2020/2021 začíná již dnes!
| 27.07.2020
Ligový výbor ukončil soutěžní ročník 2019/20Ligový výbor ukončil soutěžní ročník 2019/20