Sigma otočila zápas a má další výhru!!!

27.10.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc mají další tři body. Modrá lavina ve 13.kole v Karviné prohrával nula dva, ale pak stačila mohutným drtivým závěrem stav otočit! Góly postupně dali Šimon Falta, Jiří Texl a Pavel Dvořák.

Do olomoucké sestavy se po jednozápasovém trestu za absurdní vyloučení v Liberci vrátil Šimon Falta. Nastoupil na levé obraně, kapitán Michal Vepřek hrál, při absenci levonohých stoperů Jemelky a Poloma, ve stoperské dvojici s Janem Štěrbou. Na lavičce byl připravený slovenský záložník Milan Lalkovič, čerstvá posila Sigmy.

Za vytrvalého deště se Sigmě první poločas příliš nepovedl. Nedařilo se dotáhnout mnoho akcí do finále, chybělo více přesnosti. Nebezpečnější byli v prvním poločase domácí a brankář Buchta několikrát tým podržel. Přesto do kabin mohli jít Hanáci s vedením. V závěru prvního poločasu střílel z dobré pozice Zahradníček, ale míč poslal kousek nad levou šibenici.

Po přestávce přišla další velká šance Sigmy. Zahradníček trefil volej po centru Falty dobře, ale míč na brankové čáře vyhlavičkoval stoper Janečka.  Branky začaly padat až v poslední půlhodině utkání. V 64.minutě kopali domácí penaltu po faulu Vepřka, pokutový kop Budínský proměnil. A za dalších sedm minut bylo pro Hanáky ještě hůř, po přímém kopu přidal druhou karvinskou branku Guba. V tu chvíli to se Sigmou nevypadalo dobře, ale v závěru Modrá lavina povstala. V 79.minutě po Nešporově přiťuknutí trefil krásnou přízemní bombou k levé tyčce Falta – 2:1. O dvě minuty později si Texl narazil s Pilařem, proletěl kolem domácích obránců jako soustavou tréninkových met a perfektně zakončil k zadní tyčce – 2:2. Sigmy bylo rázem plné hřiště, jen bod nechtěla a šla za výhrou. V 87.minutě se na pravém křídle uvolnil Lalkovič, nacentroval do vápna a nabíhající Dvořák dal hlavou vítěznou branku – 2:3.

MFK Karviná - SK Sigma Olomouc 2:3 (0:0)

Branky: 64. Budínský z pen., 71. Guba - 79. Falta, 81. Texl, 87. Dvořák. Rozhodčí: Berka - Arnošt, Melichar. ŽK: Galuška, Ba Loua, Smrž, Lingr, Mertelj - Kalvach, Dvořák, Vepřek. Diváci: 2645.
Karviná: Berkovec - Čolič, Panák (61. Krivák), Janečka, Moravec - Smrž, Budínský - Ba Loua, Lingr, Galuška (79. Mertelj) - Guba (83. Wágner). Trenér Roman Nádvorník.
SK Sigma: Buchta - Sladký, Štěrba (72. Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67. Lalkovič), Houska, Plšek (46. Dvořák), Pilař - Nešpor. Trenér Václav Jílek.

Střely na: 4:6
Střely vedle: 4:3