Plšek trefil hlavou tři body pro SK Sigma

29.04.2018 / A tým

Čtyři kola před koncem sezony fotbalisté SK Sigma Olomouc stále čeří vody v horních patrech tabulky. Po 26. dějství HET ligy je Sigma třetí s náskokem pěti bodů na Spartu, na druhou Slavii ztrácí jen dva body. Vítězství v Teplicích trefil jedenáct minut před koncem po centru Tomáše Zahradníčka hlavou Jakub Plšek.

Sigma nastoupila do utkání v oslabení, vzhledem k trestu za vyloučení nemohl hrát záložník Lukáš Kalvach. Místo něj se do hry vrátil, rovněž po trestu za červenou, středopolař Jiří Texl. A opět na tribuně musel být trenér Václav Jílek.

Modrá lavina začala v Teplicích skvěle, už ve 47. sekundě po kolmé přihrávce Plška prostřelil Zahradníček z úhlu brankáře a bylo to 0:1. Jenže náskok nevydržel hostům dlouho. V 7. minutě se v olomouckém vápně náhodně odrazil míč ke Kučerovi, jeho střelu ještě tečoval Hála a brankář Buchta se natahoval marně. A mohlo se začínat znovu. Sigma ovšem byla dál aktivní, ale dobře rozehrané útočné akce se nedařilo dohrát do zakončení. To se povedlo po půlhodině hry, když domácí gólman zlikvidoval tutovku Texla. Dvě minuty před přestávkou proletěl Hálův obstřel kousek vedle pravé šibenice. Na druhé straně musel po dobré střele zasahovat reflexivně brankář Buchta.

Po přestávce byla Sigma ještě aktivnější než v prvním poločase, ale opět se nedařilo dostat do dobrých palebných pozic. Po hodině získal Řezníček míč v souboji s domácím stoperem Králem, hnal se sám na bránu, ale rozhodčí Nenadál mu odpískal ruku … V 64. minutě po závaru před teplickou brankou zakončoval Hála, ale zhruba ze sedmi metrů nevystřel s potřebnou razancí. Vzápětí po centru zprava hlavičkoval mezi dvěma zadáky Vepřek, ovšem pouze do míst, kde stál nachystaný brankář. Gólman Buchta se také ve dvou případech nenudil, ale vše, co na něj šlo, dokázal pokrýt. V 74. minutě vypálil zpoza šestnáctky Plšek, avšak minul. O pět minut později už byl přesný. Po faulu na Hálu načechral centr do vápna z přímého kopu Zahradníček a Plšek poslal svým osmým gólem v sezoně Sigmu do vedení. Výhru mohli hosté jistit v 86. minutě. To po brejku tří na jednoho trefil nejprve Řezníček pravou tyčku a pak střelu Moulise vyrazil teplický brankář na roh. Ale radost z vítězství už to Hanákům vzít nemohlo.

FK Teplice – SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1)

Branky: 7. Kučera - 1. Zahradníček, 79. Plšek. Rozhodčí: Nenadál – Paták, Hock. ŽK: Jeřábek. Diváci: 4381.

Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevakovič, Kučera – Hora (80. Díaz), Žitný, Rezek (70. Trubač) – Červenka. Trenér Daniel Šmejkal.
SK Sigma: Buchta – Hála, Radaković, Jemelka, Vepřek – Texl, Houska – Zahradníček (83. Moulis), Plšek, Falta (74. Manzia) – Řezníček (89. Polom). Trenér Václav Jílek.

Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
Hanácká kronika: Z historie zápasů proti ZlínuHanácká kronika: Z historie zápasů proti Zlínu