Aktuality

Trenér Jílek po prvním utkání v Turecku

Trenér Jílek po prvním utkání v Turecku

30.01.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou v tomto týdnu na herním soustředění v Turecku. Dnes tam svěřenci trenéra Václava Jílka sehráli první ze dvou přípravných utkání. Modrá lavina nastoupila proti FK Radnički Niš a se čtvrtým týmem srbské elitní soutěže remizovala 1:1:

Jak hodnotíte dnešní přípravné utkání?
Z hlediska výsledku asi můžeme být docela spokojeni, protože jsme nehráli proti lehkému soupeři. Ale co mě netěší, to byla naše efektivita, protože šancí jsme měli opravdu hodně, bylo jich obrovské množství. Na tom musíme ještě zapracovat a do mistrovské sezony se v tomto ohledu zlepšit. Takhle hospodařit se šancemi, taková efektivita, to by se nám mohlo vymstít

Obecně se soupeři ze zemí bývalé Jugoslávie považují za silné, zdatné, nebezpečné. Takže má remíza se srbským klubem svůj význam?
Těžko se to srovnává, zase nevím, v jakém složení soupeř nastoupil, také ani to, v jaké je fázi přípravy. Ale určitě to bylo dobré utkání. Zase jsme si ověřili nějaké věci, to, na čem máme ještě pracovat, především v útočné fázi.

V předchozích dvou zápasech vám chybělo trošku lepší dotažení útočných akcí do zakončení. Bylo to tentokrát lepší? Když bylo hodně šancí?
To ano, šancí jsme měli dost. Ale znovu tam bylo ještě hodně moc dobře rozehraných akcí, které jsme nedotáhli. Možná to lze přičíst tomu, že jsme tedy třetí den, také terén, aniž bych se na to chtěl vymlouvat, nebyl úplně ideální na rychlou kombinační hru. Ale určitě jsme se do šancí dostávali, pak byla otázka jejich proměnění. Efektivitu jsme měli hodně nízkou, na to ještě musíme pracovat. Věřím, že se v tomto směru do začátku soutěže dokáže zlepšit. Aby tam bylo více klidu, jistoty a invence.

V základní sestavě nastoupili dorostenec Jiří Sláma a stoper Jan Kotouč, který byl na podzim na hostování. Jak se vám zamlouval jejich výkon v další mezinárodní konfrontaci.
Chtěli jsme si vyzkoušet znovu variantu se Slámou vlevo, když nám chyběl Michal Vepřek. Jirka Sláma se jeví dobře, i když myslím, že to není úplně jeho post, tak to zvládl, ale máme ještě trošku vyšší nároky. Ovšem je to stále ještě dorostenec, také si potřebuje zvyknout. Honza Kotouč to zvládl, stejně jako v předchozím utkání proti Opavě, dobře, bez chyb, měl tam i kvalitu v rozehrávce.

Do utkání nezasáhli obránce Michal Vepřek a útočník Václav Vašíček. Kdy budou fit?
Michal pokračuje v individuálním režimu, jeho návrat do plného tréninku je otázkou dnů, to samé platí i v případě Václava. Na páteční zápas proti Mariboru už by mohli být oba připraveni.

Jak jste spokojen s podmínkami pro přípravu?
Máme výtečné podmínky. Počasí nám vychází dobře, dneska bylo zatím nejtepleji a mělo by tak být až do pátku. Před naším příletem bylo počasí o něco horší. Máme k dispozici kvalitní hřiště pro přípravu, na výši je také ubytování, regenerace, máme zajištěný potřebný servis.
A tým - další aktuality:

Sigma přistoupila k dalším opatřenímSigma přistoupila k dalším opatřením
| 03.04.2020
Ligové hvězdy zpět v akci. Sigma se zapojí do Datart e:LIGA Challenge Ligové hvězdy zpět v akci. Sigma se zapojí do Datart e:LIGA Challenge
| 03.04.2020
Společně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v PaseceSpolečně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v Pasece
| 26.03.2020
Hráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch SmolákHráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch Smolák
| 25.03.2020
Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?
| 23.03.2020
Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1 Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1
| 18.03.2020
Sigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezenSigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezen
| 13.03.2020
Zahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord DrulákaZahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord Druláka
| 09.03.2020
Kouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknoutKouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknout
| 08.03.2020
Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavuLukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu
| 08.03.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná