Aktuality

Trenér Jílek po prvním utkání v Turecku

Trenér Jílek po prvním utkání v Turecku

30.01.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou v tomto týdnu na herním soustředění v Turecku. Dnes tam svěřenci trenéra Václava Jílka sehráli první ze dvou přípravných utkání. Modrá lavina nastoupila proti FK Radnički Niš a se čtvrtým týmem srbské elitní soutěže remizovala 1:1:

Jak hodnotíte dnešní přípravné utkání?
Z hlediska výsledku asi můžeme být docela spokojeni, protože jsme nehráli proti lehkému soupeři. Ale co mě netěší, to byla naše efektivita, protože šancí jsme měli opravdu hodně, bylo jich obrovské množství. Na tom musíme ještě zapracovat a do mistrovské sezony se v tomto ohledu zlepšit. Takhle hospodařit se šancemi, taková efektivita, to by se nám mohlo vymstít

Obecně se soupeři ze zemí bývalé Jugoslávie považují za silné, zdatné, nebezpečné. Takže má remíza se srbským klubem svůj význam?
Těžko se to srovnává, zase nevím, v jakém složení soupeř nastoupil, také ani to, v jaké je fázi přípravy. Ale určitě to bylo dobré utkání. Zase jsme si ověřili nějaké věci, to, na čem máme ještě pracovat, především v útočné fázi.

V předchozích dvou zápasech vám chybělo trošku lepší dotažení útočných akcí do zakončení. Bylo to tentokrát lepší? Když bylo hodně šancí?
To ano, šancí jsme měli dost. Ale znovu tam bylo ještě hodně moc dobře rozehraných akcí, které jsme nedotáhli. Možná to lze přičíst tomu, že jsme tedy třetí den, také terén, aniž bych se na to chtěl vymlouvat, nebyl úplně ideální na rychlou kombinační hru. Ale určitě jsme se do šancí dostávali, pak byla otázka jejich proměnění. Efektivitu jsme měli hodně nízkou, na to ještě musíme pracovat. Věřím, že se v tomto směru do začátku soutěže dokáže zlepšit. Aby tam bylo více klidu, jistoty a invence.

V základní sestavě nastoupili dorostenec Jiří Sláma a stoper Jan Kotouč, který byl na podzim na hostování. Jak se vám zamlouval jejich výkon v další mezinárodní konfrontaci.
Chtěli jsme si vyzkoušet znovu variantu se Slámou vlevo, když nám chyběl Michal Vepřek. Jirka Sláma se jeví dobře, i když myslím, že to není úplně jeho post, tak to zvládl, ale máme ještě trošku vyšší nároky. Ovšem je to stále ještě dorostenec, také si potřebuje zvyknout. Honza Kotouč to zvládl, stejně jako v předchozím utkání proti Opavě, dobře, bez chyb, měl tam i kvalitu v rozehrávce.

Do utkání nezasáhli obránce Michal Vepřek a útočník Václav Vašíček. Kdy budou fit?
Michal pokračuje v individuálním režimu, jeho návrat do plného tréninku je otázkou dnů, to samé platí i v případě Václava. Na páteční zápas proti Mariboru už by mohli být oba připraveni.

Jak jste spokojen s podmínkami pro přípravu?
Máme výtečné podmínky. Počasí nám vychází dobře, dneska bylo zatím nejtepleji a mělo by tak být až do pátku. Před naším příletem bylo počasí o něco horší. Máme k dispozici kvalitní hřiště pro přípravu, na výši je také ubytování, regenerace, máme zajištěný potřebný servis.
A tým - další aktuality:

Upřesnění 19. a 20. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 19. a 20. kola FORTUNA:LIGY
| 14.11.2019
Sigma pro zoo. Na Svatém Kopečku pomohla vysadit nové stromySigma pro zoo. Na Svatém Kopečku pomohla vysadit nové stromy
| 12.11.2019
David Houska: Takhle nemůžeme ztrácet zápasyDavid Houska: Takhle nemůžeme ztrácet zápasy
| 11.11.2019
Čekání na výhru pokračuje. Sigma prohrála ve Zlíně 0:1Čekání na výhru pokračuje. Sigma prohrála ve Zlíně 0:1
| 09.11.2019
Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
| 09.11.2019
16. kolo: Sigma jede do Zlína16. kolo: Sigma jede do Zlína
| 07.11.2019
V poháru bude hrát Sigma doma, narazí na JablonecV poháru bude hrát Sigma doma, narazí na Jablonec
| 07.11.2019
Vstupenky na Slavii v předprodeji již zítraVstupenky na Slavii v předprodeji již zítra
| 05.11.2019
Milan Kerbr: Nepodali jsme špatný výkonMilan Kerbr: Nepodali jsme špatný výkon
| 03.11.2019
Dvoubrankové vedení nestačilo. Sigma remizovala s Boleslaví 2:2Dvoubrankové vedení nestačilo. Sigma remizovala s Boleslaví 2:2
| 02.11.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná