Aktuality

Trenér Jílek po prvním utkání v Turecku

Trenér Jílek po prvním utkání v Turecku

30.01.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc jsou v tomto týdnu na herním soustředění v Turecku. Dnes tam svěřenci trenéra Václava Jílka sehráli první ze dvou přípravných utkání. Modrá lavina nastoupila proti FK Radnički Niš a se čtvrtým týmem srbské elitní soutěže remizovala 1:1:

Jak hodnotíte dnešní přípravné utkání?
Z hlediska výsledku asi můžeme být docela spokojeni, protože jsme nehráli proti lehkému soupeři. Ale co mě netěší, to byla naše efektivita, protože šancí jsme měli opravdu hodně, bylo jich obrovské množství. Na tom musíme ještě zapracovat a do mistrovské sezony se v tomto ohledu zlepšit. Takhle hospodařit se šancemi, taková efektivita, to by se nám mohlo vymstít

Obecně se soupeři ze zemí bývalé Jugoslávie považují za silné, zdatné, nebezpečné. Takže má remíza se srbským klubem svůj význam?
Těžko se to srovnává, zase nevím, v jakém složení soupeř nastoupil, také ani to, v jaké je fázi přípravy. Ale určitě to bylo dobré utkání. Zase jsme si ověřili nějaké věci, to, na čem máme ještě pracovat, především v útočné fázi.

V předchozích dvou zápasech vám chybělo trošku lepší dotažení útočných akcí do zakončení. Bylo to tentokrát lepší? Když bylo hodně šancí?
To ano, šancí jsme měli dost. Ale znovu tam bylo ještě hodně moc dobře rozehraných akcí, které jsme nedotáhli. Možná to lze přičíst tomu, že jsme tedy třetí den, také terén, aniž bych se na to chtěl vymlouvat, nebyl úplně ideální na rychlou kombinační hru. Ale určitě jsme se do šancí dostávali, pak byla otázka jejich proměnění. Efektivitu jsme měli hodně nízkou, na to ještě musíme pracovat. Věřím, že se v tomto směru do začátku soutěže dokáže zlepšit. Aby tam bylo více klidu, jistoty a invence.

V základní sestavě nastoupili dorostenec Jiří Sláma a stoper Jan Kotouč, který byl na podzim na hostování. Jak se vám zamlouval jejich výkon v další mezinárodní konfrontaci.
Chtěli jsme si vyzkoušet znovu variantu se Slámou vlevo, když nám chyběl Michal Vepřek. Jirka Sláma se jeví dobře, i když myslím, že to není úplně jeho post, tak to zvládl, ale máme ještě trošku vyšší nároky. Ovšem je to stále ještě dorostenec, také si potřebuje zvyknout. Honza Kotouč to zvládl, stejně jako v předchozím utkání proti Opavě, dobře, bez chyb, měl tam i kvalitu v rozehrávce.

Do utkání nezasáhli obránce Michal Vepřek a útočník Václav Vašíček. Kdy budou fit?
Michal pokračuje v individuálním režimu, jeho návrat do plného tréninku je otázkou dnů, to samé platí i v případě Václava. Na páteční zápas proti Mariboru už by mohli být oba připraveni.

Jak jste spokojen s podmínkami pro přípravu?
Máme výtečné podmínky. Počasí nám vychází dobře, dneska bylo zatím nejtepleji a mělo by tak být až do pátku. Před naším příletem bylo počasí o něco horší. Máme k dispozici kvalitní hřiště pro přípravu, na výši je také ubytování, regenerace, máme zajištěný potřebný servis.
A tým - další aktuality:

A tým čeká střetnutí na půdě BohemiansA tým čeká střetnutí na půdě Bohemians
| 15.02.2019
Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořitNešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit
| 14.02.2019
Pilař: Neměli jsme si nechat remízu vzítPilař: Neměli jsme si nechat remízu vzít
| 09.02.2019
V mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bodV mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bod
| 08.02.2019
Sestava SK Sigma proti JablonciSestava SK Sigma proti Jablonci
| 08.02.2019
Už zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGYUž zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGY
| 07.02.2019
Trenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovaliTrenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovali
| 06.02.2019
Souhrn zimní přípravy A týmuSouhrn zimní přípravy A týmu
| 03.02.2019
V posledním utkání zimní přípravy A tým neuspělV posledním utkání zimní přípravy A tým neuspěl
| 01.02.2019
S dánským Hobro A tým v přípravě remizovalS dánským Hobro A tým v přípravě remizoval
| 28.01.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná