SK Sigma Olomouc vs. FC Baník Ostrava Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

Trenér Chromý je s přípravou spokojený

Trenér Chromý je s přípravou spokojený

31.01.2018 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 19 je po podzimní části celostátní ligy staršího dorostu na druhém místě. Nyní je v plné přípravě na jarní díl sezony, který bude startovat poslední únorový víkend. Trenér Augustin Chromý je s dosavadním průběhem přípravy spokojený.

Jak hodnotíte utkání proti Slovanu Bratislava?
Hosté přijeli s určitými obavami, jak říkal jejich trenér, protože naše vítězství šest jedna nad Žilinou v předchozím utkání bylo hodně vysoké. Myslím si, že jsem trochu na hráčích cítil, že po měsíci přípravy už tam trošku přišla únava. V týdnu jsme ke dvoufázovým tréninkům ještě přidali zápas v Mohelnici, který byl velice těžký. Tam jsme nechali hodně sil. Navíc někteří hráči už odjeli na repre, dva jsou s prvním týmem na soustředění v Turecku. K tomu jsem nechtěl moc střídat, protože další tři kluci šli hrát po nás za osmnáctku, která má velkou marodku. Slovan naopak hodně prostřídal, tak se držel v tempu. A my, protože jsme nezvýšili na dva tři nula, i když jsme měli šance, třeba Ondra Zmrzlý, Rosťa Baďura, nebo Grygar, který trefil tyčku, byly tam velice dobré situace, tak jsem cítil, že tam trošku chyběla jiskra.

Jak jste spokojený s dosavadním průběhem přípravy?
Jsem zatím velice spokojený. Využíváme různé věci, kromě hřiště chodíme do posilovny s Jirkou Ostrým, který připravuje pro hráče docela výživné tréninky. Ten poslední na sílu jsme měli ve čtvrtek, dva dny před zápasem. A bylo to takové hodinové posilování vlastním tělem, kdy se kluci skutečně nezastavili. Ve středu jsme hráli, ve čtvrtek byl těžší trénink, pak v sobotu zase zápas, takže to je trošku obtížné. Ale i taková utkání se musí hrát a o to víc si vážím toho, že kluci byli zase poctiví. To, že jsou někde pomalu, to bylo vidět, poznám na nich, že jsou unavenější. Poznám, kdy si vymýšlí a hrají na půl plynu, nebo když je tam únava.

Šest hráčů z vašeho týmu šlo do přípravy s prvoligovým áčkem, dva z nich jsou na herním soustředění v Turecku. Jaké máte reference na jejich výkonost v prvním týmu?
Četl jsem v Olomouckém deníku, že například David Houska mladé chválil, trenér Jílek je zatím chválí také. Věděli jsme, že jsou to kvalitní hráči, šikovní, ale jak se prosadí dál, to je otázka. Konkurence je tam velká. Ale takovou šanci dostat se do prvního týmu, jakou mají u nás, tu nemají v žádném jiném ligovém týmu. Protože jednak nehrajeme o záchranu a druhak to máme postavené na odchovancích. Na rozdíl od jiných týmů, včetně už dnes i těch moravských, které to měly také dlouhodobě postavené na odchovancích a dnes již kupují hotové hráče a nedávají tolik příležitost mladým hráčům jako my.

Což je motivace i pro ostatní. Vidí, že ta šance být v prvoligovém kádru tady je.
Samozřejmě. Navíc je to motivace jedna pro naše stávající kluky, ale věřím, že i pro ty, které získáváme z jiných klubů, aby hráli za Sigmu. A na základě toho děláme výběry a snažíme se kádry neustále doplňovat. Myslím, že způsob a předváděná hra áčka a navíc to, že tam skutečně hraje devadesát pět procent odchovanců, nám dělá dobré reference.

Nejmladším z těch dorostenců v áčku je Tomáš Zlatohlávek, kterému je sedmnáct let. Je to šikovný ofenzivní hráč. Co myslíte, v čem třeba musí přidat, aby už v mužské kategorii obstál?
Je to velice šikovný fotbalista. Třeba rozdíl mezi zápasy proti Žilině a Slovanu byl také v tom, že proti Žilině hrál a střelecky se prosadil. Tomáš má čich na branky, je velice šikovný v koncovce. Ale zase musí přidat, hodně vyrostl, je vysoký, ale momentálně se ještě pořád, takzvaně, láme. Ještě potřebuje zesílit, posílit, aby víc soubojů uhrál a ustál.

A co druhý mladík, který je na soustředění v Turecku, Jiří Sláma?
Sláma je levák, kterých není nikdy dost. Je už docela vyspělý fyzicky, je neskutečně fotbalově chytrý už hraje takový dospělejší fotbal. Navíc je univerzální, může hrát na kraji obrany, nebo defenzivního záložníka. A třeba proti Spartě jsem ho použil na stoperu a naprosto v pohodě si tam s Drchalem poradil, zvládl to velmi dobře. Každý trenér, i pan Kozel v reprezentaci, nebo Vašek Jílek, je rád za hráče, kterého může v pohodě použít na třech postech. Ale podobný typ je třeba i Ondra Zmrzlý, ten může hrát možná na čtyřech pěti postech. To jsou podobné typy.
SCM - další aktuality:

Tým SK Sigma U 16 skončil na 2. místěTým SK Sigma U 16 skončil na 2. místě
| 19.04.2018
Sedmnáctka SK Sigma veze z Prahy bodSedmnáctka SK Sigma veze z Prahy bod
| 19.04.2018
Šestnáctka SK Sigma jede na fináleŠestnáctka SK Sigma jede na finále
| 17.04.2018
Devatenáctka SK Sigma má další bodyDevatenáctka SK Sigma má další body
| 15.04.2018
Sedmnáctka SK Sigma s vysokou prohrouSedmnáctka SK Sigma s vysokou prohrou
| 15.04.2018
Šestnáctka SK Sigma přestřílela soupeřeŠestnáctka SK Sigma přestřílela soupeře
| 13.04.2018
Osmnáctka SK Sigma si poradila s JihlavouOsmnáctka SK Sigma si poradila s Jihlavou
| 13.04.2018
Jáchym Šíp skóroval za národní týmJáchym Šíp skóroval za národní tým
| 11.04.2018
Sedmnáctka SK Sigma nebodovalaSedmnáctka SK Sigma nebodovala
| 10.04.2018
Devatenáctka SK Sigma venku za tři bodyDevatenáctka SK Sigma venku za tři body
| 10.04.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná