Aktuality

Houska: Pořád jsme chtěli hrát

Houska: Pořád jsme chtěli hrát

31.07.2018 / A tým

Krásným gólem pečetil vítězství týmu SK Sigma Olomouc v Mladé Boleslavi záložník David Houska. Osm minut před koncem precizně přeloboval z rohu šestnáctky domácí brankáře, míč poslal nechytatelně k zadní tyčce. Byla to jeho jubilejní desátá branka v první lize.

Jaký to byl v Mladé Boleslavi zápas? Výhra čtyři nula vypadá hladce a lehce.
Zápas to byl určitě těžký. Výsledek to trošku zkresluje. Měli jsme tam štěstí, že jsme přežili několik tutovek, kdy nás Buchtič výborně podržel. To bylo klíčové pro celý zápas. Pak jsme byli produktivní, což rozhodlo.

A tak by to mělo být, aby byl tým v šancích produktivní a dával branky.
To ano. Někdy to tak je, někdy nám tam spadne všechno, někdy ne. Ale bylo důležité také to, že jsme dali první gól. Od toho se často odvíjí průběh zápasu, hra, výsledek.

Většinou právě ta první branka rozhoduje. Týmy jsou takticky vyspělé, dobře trénované, kdo první využije chybičku protivníka, může být klidnější
Přesně tak. Kdo dá první gól, má pak velkou výhodu. A většinou pak už zápasy neprohrává. Takže je to pro nás důležité.

Možná v tom byl největší rozdíl mezi zápasy doma se Slavií a v Mladé Boleslavi. V prvním případě hosté zaváhání Sigmy ztrestali a pak už si náskok hlídali, opačně to pak bylo v pátek.
Zvlášť v případě Slavie, když dá první gól. Je to zkušený mančaft, je pak proti ní strašně těžké hrát. Naopak my moc dobře víme, jak se nám pak hraje lépe, když dáme první branku. Je to určitě výhoda.

V pátečním utkání jste chtěli neustále hrát, přidávat další góly. Nebylo to tak, že byste se po druhém soustředilo na to, jak se říká, kontrolovat si výsledek a čekat na konec.
Chtěli jsme furt dávat góly, měli jsme chuť hrát. V klidu jsme si to dohráli, myslím, že to nakonec byl od nás i takový zkušený výkon.

Váš gól byl pěkný povedený.
Když to Hálič naváděl, tak už jsem si na něj řval. Věděl jsem, co udělám, že to budu dávat na zadní tyčku. Trošku jsem si to převzal pod nohou, ale nakonec mi ta střela vyšla krásně.

Zakončovat jste zkoušel i doma proti Slavii, to jste měl hodně střel.
Měl jsem asi pět střel. Jedna placírkou šla těsně vedle. Jsem rád, že mi to ta spadlo v Boleslavi.

Je ovšem potřeba, aby se David Houska ještě více nutil do střelby?
Myslím, že se do střelby nutí dost. Minulou sezonu jsem měl střel dost. Teď jsem měl za úvodní dvě kola tuším osm střel, tak myslím, že se do toho docela nutím.

Viditelně vám svědčí, že začal hrávat Lukáš Kalvach a vy nemáte tolik defenzivních povinností, máte více volnosti pro útočení.
Ano, určitě je to pro mě lepší, než hrát jen tu defenzivu. Takhle mi to vyhovuje více. Můžu tvořit hru dopředu, je to pro mě lepší.

V sobotu má Sigma doma za soupeře Plzeň, to asi bude těžší na tvoření hry.
Asi to bude podobné jako proti Slavii. Ta nás nechala hrát po vápno, tam už potom bránila výborně. Myslím, že Plzeň bude něco obdobného. Je to tým, který má obrovskou kvalitu. Bude to těžké, ale nemáme se čeho bát a doufám, že to dopadne dobře.

Kudy vede cesta k tomu, aby to dopadlo dobře?
Musíme být zodpovědní dozadu, od toho se to všechno bude odvíjet. A pak je to o tom, jestli proměníme svoje šance a využijeme možnosti, které tam budou.

Věříte, že opět přijde plný stadion a fanoušci týmu pomůžou k bodovému zisku?
Proti Slavii byli fanoušci super, byla výborná atmosféra, jenom škoda těch dělbuch v kotli Slavie. Doufám, že to fanoušky neodradí a přijdou nás povzbudit i v sobotu proti Plzni.
A tým - další aktuality:

V dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla ProstějovuV dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla Prostějovu
| 15.01.2020
Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1
| 15.01.2020
Přátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v ŘepčíněPřátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v Řepčíně
| 14.01.2020
Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0
| 11.01.2020
Sestava SK Sigma proti ŠumperkuSestava SK Sigma proti Šumperku
| 11.01.2020
Známe termín prvního jarního kola FORTUNA:LIGYZnáme termín prvního jarního kola FORTUNA:LIGY
| 09.01.2020
Představujeme mladé talenty: Jáchym ŠípPředstavujeme mladé talenty: Jáchym Šíp
| 08.01.2020
Přátelské utkání v Šumperku bude věnováno projektu Děti dětemPřátelské utkání v Šumperku bude věnováno projektu Děti dětem
| 08.01.2020
Sportovní manažer Ladislav Minář nejen o startu přípravySportovní manažer Ladislav Minář nejen o startu přípravy
| 06.01.2020
A-tým zahájil zimní přípravuA-tým zahájil zimní přípravu
| 06.01.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná