Další tři body pro Sigmu, Duklu rozstřílela 4:0

02.03.2019 / A tým

A tým SK Sigma Olomouc odjíždí z Prahy opět vítězně. Další tři cenné body získal po vítězství 4:0 nad Duklou Praha. Pro olomoucké mužstvo je to již třetí výhra v řadě, a navíc třetí utkání, ve kterém neinkasovalo gól.

Hánaci se ujali vedení ve 36. minutě po krásné sólové akci Tomáše Zahradníčka. Ten započal útok již na vlastní polovině a podél postranní čáry vedl míč až téměř k pokutovému území. Brankáře Dukly překonal střelou k bližší tyči.

Druhá branka olomouckého týmu na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 41. minutě se po vzoru Zahradníčka rozhodl pro individuální akci také Lukáš Kalvach. Zpracoval si přihrávku v šestnáctce domácího celku a tvrdou ránou rozvlnil síť za zády gólmana Rady. Po konci první půle tak Sigma odcházela do šaten s dvoubrankovým náskokem.

I ve druhém poločase, během kterého Šimon Falta vystřídal Jiřího Texla a Pavel Dvořák Jakuba Plška, Olomouc hráče ve žlutém přehrávala. Další branku však celkem 1413 přihlížejících diváků vidělo až v 86. minutě. U počátku rychlého brejku hostujícího celku byl Tomáš Zahradníček, který centrem z pravé strany poslal míč na Martina Nešpora. Domácí Nikola Raspopovič na našeho útočníka nestačil a Nešpor tak nekompromisně zvýšil na 3:0 pro Sigmu. Svůj úkol na hřišti splnil a vzápětí tak své místo přenechal střídajícímu Jakubovi Yunisovi.

Sudí Berka po základní hrací době nastavil dvě minuty, čehož s radostí využil Lukáš Kalvach. Šimon Falta nejdříve prověřil pozornost brankáře domácích, jeho střelu ale Rada vyrazil. K míči se poté dostal Kalvach a na jeho elegantní lob ke vzdálenější tyči už nestačil. Pro Kalvacha to tak dnes byly první dvě branky v lize!

Sigma z Julisky odjíždí po vítězství 4:0. V tabulce FORTUNA:LIGY jí v tuto chvíli patří 9. příčka.

„S výsledkem dnešního utkání jsme velmi spokojení. Nemyslím si, že jsme na hřišti výrazně dominovali, ale důležitá byla naše efektivita, která byla stoprocentní. Zásadní faktor, který dnes udával ráz utkání, byl ten, že jsme do puntíku plnili stanovenou taktiku. A to aktivitu ve vysokém postavení, napadání rozehrávek soupeře, a i po zisku míče jsme byli schopni reagovat rychle a využívat uvolněnějších křídelních prostorů, které systém hry Dukly nabízel. Celé mužstvo musím pochválit za přístup, i z pohledu defenzívy. Pevně věřím, že nás dnešní výhra nastartuje a že naše výkonnost bude mít vzestupnou tendenci“, uvedl na tiskové konferenci trenér Václav Jílek.

V dalším utkání v pondělí 11. března v 18:00 hodin čeká Sigmu na domácí půdě FC Slovan Liberec.

Konečný výsledek FK Dukla Praha – SK Sigma Olomouc 0:4 (0:2)
Branky 35. Zahradníček, 41. Kalvach, 86. Nešpor, 90+1. Kalvach
FK Dukla Praha Rada – Raspopovič, Ďurica, Bezpalec – Douděra, Krunert (46. González), Kovaľ, Daniel Tetour (72. Djuranović), Milošević, (46. Hadaščok) – Holenda, Podaný
SK Sigma Olomouc Buchta – Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček, Houska, Plšek (82. Dvořák), Texl (73. Falta) – Nešpor (87. Yunis)
ŽK 28. Krunert, 82. Ďurica – 42. Nešpor, 50. Vepřek
Rozhodčí Berka – Pelikán, Pospíšil
Diváci 1413

Sigma pomáhá zoo. Na Svatém Kopečku vysadila nové stromySigma pomáhá zoo. Na Svatém Kopečku vysadila nové stromy
| 12.11.2019
David Houska: Takhle nemůžeme ztrácet zápasyDavid Houska: Takhle nemůžeme ztrácet zápasy
| 11.11.2019
Čekání na výhru pokračuje. Sigma prohrála ve Zlíně 0:1Čekání na výhru pokračuje. Sigma prohrála ve Zlíně 0:1
| 09.11.2019
Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
16. kolo: Sigma jede do Zlína16. kolo: Sigma jede do Zlína
| 07.11.2019
V poháru bude hrát Sigma doma, narazí na JablonecV poháru bude hrát Sigma doma, narazí na Jablonec
Vstupenky na Slavii v předprodeji již zítraVstupenky na Slavii v předprodeji již zítra
| 05.11.2019
Milan Kerbr: Nepodali jsme špatný výkonMilan Kerbr: Nepodali jsme špatný výkon
| 03.11.2019
Dvoubrankové vedení nestačilo. Sigma remizovala s Boleslaví 2:2Dvoubrankové vedení nestačilo. Sigma remizovala s Boleslaví 2:2