Dorost zahájil jarní část soutěže, starší žáci pokračovali v přípravě

03.03.2019 / SCM

Do jarní části soutěže vstoupily týmy SK Sigma Olomouc U19 a U17 utkáními s FK Dukla Praha. Oba celky odjížděly z Julisky se třemi body po velmi vydařených vítězstvích!

Konečný výsledek FK DUKLA PRAHA U19 – SK SIGMA OLOMOUC U19 2:5 (1:1)
Branky 19. z pen. a 64. Palacios - 30. Raab, 52. a 60. Šidlík, 55. Vybíral, 90+2. Hausknecht
SK Sigma Olomouc Trefil – Twardzik, David, Kratochvíl (70. Bednár), Galus – Vybíral (87. Hausknecht), Grygar, Langer – Grečmal, Raab, Šidlík (70. Šíp)
Hodnocení trenéra Janotky Po vyrovnaném a hektickém úvodu utkání, ve kterém jsme z penalty obdrželi branku, jsme postupem času získávali více ze hry. Po červené kartě domácího brankáře za faul na Grečmala jsme vyrovnali z penalty a na hřišti poté dominovali. Z naší převahy pramenili šance a hlavně branky. Závěr utkání jsme dohrávali po druhé žluté kartě Davida také v deseti. Jsem rád, že jsme první utkání zvládli jak herně, tak i výsledkově a vstoupili jsme do jarní části důležitým, a hlavně zaslouženým vítězstvím.
Konečný výsledek FK DUKLA PRAHA U17 – SK SIGMA OLOMOUC U17 2:7 (0:4)
Branky 48. Kočí, 52. vlastní Slavíček - 5., 28., 53. a 75. Galus, 8. Nováček, 11. Šíp, 89. Uriča
SK Sigma Olomouc Vítek R. – Slavíček, Černý, Sklenář, Judas – Nováček, Vymětalík (73. Vybíral), Daněk (82. Špatný) – Raclavský (62. Uriča), Galus (76. Kašpárek), Šíp (65. Corriero)
Hodnocení trenéra Kalvacha První jarní utkání jsme zvládli podle našich představ. Kluci šli do utkání s velkou chutí. Cítil jsem z nich odhodlání, vše fungovalo od začátku, jak jsme si řekli. Soupeře jsme nepouštěli za polovinu, měli jsme hodně šancí, při některých domácí drželo štěstí. Dali jsme krásné branky po kvalitní kombinaci, vyšli nám i standardní situace. Kluci zaslouží pochvalu za aktivitu, nasazení a předvedenou hru.

Fotbalisté Sigmy U15 a U14 o víkendu pokračovali v dalším kole přípravných zápasů, když se utkali se soupeřem z Trenčína. Zatímco patnáctka Slovákům podlehla, čtrnáctka uhrála remízu.

Konečný výsledek AS TRENČÍN U15 – SK SIGMA OLOMOUC U15 5:2 (2:1)
Branky 15. Uriča, 60. z pen. Dohnálek
SK Sigma Olomouc  Marek (36. Koutný) – Janyška (36. Strnad), Dohnálek, Josefčuk, Hapal – Skalský (36. Kovařík), Studený, Nguyen (36. Stašák), Grulich – Uriča – Michl
Hodnocení trenéra Vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem rozhodlo pět branek inkasovaných po individuálních chybách. Nám se díky soupeřově většímu důrazu v záloze nedařilo prosadit kombinační hrou, uchylovali jsme se proto hlavně v prvním poločase k dlouhým balonům. Ve druhé půli se nám již více dařilo držet míč na zemi, bohužel nám opět nešla hra v útočné třetině a příliš šancí jsme si nevytvořili.
Konečný výsledek AS TRENČÍN U14 – SK SIGMA OLOMOUC U14 3:3 (1:2)
Branky 21. Mokrovics, 28. Stryk, 48. Proniuk
SK Sigma Olomouc Král – Třeštík (45. Strnisko), Pavlíček (55. Třeštík), Šembera, Táborský (36. Knébl) – Proniuk (55. Šimek), Chudoba (45. Zdráhal), Stryk (36. Foukal), Šimek (36. Lenhart) – Špangr (55. Stryk), Mokrovics (60. Táborský)
Hodnocení trenéra Celé utkání se odehrávalo ve vysokém tempu a nasazení. Oba týmy zdobil vysoký presink a snaha o rychlý a přímočarý přechod do útoku, který zvládal lépe domácí Trenčín a kolmými přihrávkami se dostával do gólových šancí. Paradoxně jsme však inkasovali po zbytečném nedůrazu ve vlastním pokutovém území. Dvěma góly do poločasu jsme dokázali vývoj utkání otočit. Ve druhém poločasu pokračoval útočný fotbal "nahoru dolů" s šancemi na obou stranách, kde vynikali především oba brankáři. Spíš bojovné utkání se spoustou nepřesností, ale vysokým tempem tak skončilo zaslouženou remízou, i když více gólových šancí si vytvořil Trenčín.

Tým U16 vstoupil do Memoriálu V. Marečka remízamiTým U16 vstoupil do Memoriálu V. Marečka remízami
| 02.12.2019
Souhrn podzimní části sezóny U16Souhrn podzimní části sezóny U16
| 28.11.2019
Souhrn podzimní části sezóny U18Souhrn podzimní části sezóny U18
Brankář Radek Vítek je na stáži v anglickém SouthamptonuBrankář Radek Vítek je na stáži v anglickém Southamptonu
| 22.11.2019
Souhrn podzimní části sezóny U17Souhrn podzimní části sezóny U17
Souhrn podzimní části sezóny U19Souhrn podzimní části sezóny U19
| 21.11.2019
Na závěr podzimu hrály týmy U18 a U16 se SlováckemNa závěr podzimu hrály týmy U18 a U16 se Slováckem
| 10.11.2019
Dorostenci do 19 a 17 let prohráli v Hradci KrálovéDorostenci do 19 a 17 let prohráli v Hradci Králové