Sen o poháru se rozplynul. V Ďolíčku Sigma neuspěla

03.04.2019 / A tým

A-tým SK Sigma dnes čekalo čtvrtfinálové utkání MOL Cupu. Na stadionu v Ďolíčku se postavil domácím Bohemians Praha. Postup do semifinálé však Olomouc neslaví, Klokanům podlehla 0:1.

Václav Jílek na Klokany vyslal prakticky totožnou sestavu, jako v posledním ligovém utkání ve Zlíně. Jen místo Šimona Falty dostal tentokrát prostor od počátku Milan Lalkovič, který se právě na zlínské Letné premiérově prosadil za Sigmu. Na lavičce zůstali Martin Nešpor a Jakub Plšek. K dispozici pak nebyl zraněný Vít Beneš.

První poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. Do hry obou týmů se vkrádala řada nepřesností. V 17. minutě zůstal po jednom ze střetů ležet na trávníku David Houska. Záložník Sigmy si vyžádal ošetření a zkusil se do hry vrátit, o pět minut později ale musel střídat. Místo něj naskočil Jiří Texl. Vynucené střídání však bylo to jediné, co v první půli upoutalo pozornost diváků. Více ze hry sice měli Klokani, ale nedokázali Sigmu výrazněji zatlačit. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

V 50. minutě se do první slibnější šance dostala Sigma, když se ke Kalvachovi dostal odražený míč, Lukáš jej ale bohužel pro Modrou lavinu napálil vedle tyče Valešovy brány. V 66. minutě vyslal Kalvach křížný centr na Chvátala, ten míč prudce vrátil do vápna, kde se od Lalkoviče jen odrazil do rukavic brankáře Bohemians. O dvě minuty později pak Lalkovič jen těsně minul tyč domácí brány.

Vyrovnaný zápas bez velkých šancí rozhodl v 77. minutě domácí Antonín Vaníček. Od záložníků se k němu dostal skákavý balón a z hranice šestnáctky jej technickou střelou zavěsil pod břevno Buchtovy brány. Inkasovaná branka Hanáky rozhodila a o tři minuty později mohl postup domácích zpečetit Jusúf, který po pěkné kombinaci Bohemky pálil těsně vedle tyče.

Sigma se ještě v závěrečných minutách rvala o postup. V 85. minutě našel Kalvach z půlky Michala Vepřeka. Kapitán Hanáků se do rány položil vší silou, ale jeho pokus opět postrádal větší přesnost. V závěru pak Olomouc hrála vabank a při rohovém kopu se do vápna domácích vydal i Miloš Buchta, který měl velkou šanci na srovnání, míč z jeho hlavy však také zamířil vedle tyče.

Hodnocení trenéra Václava Jílka

„Na dnešním utkání není co hodnotit. Měli bychom se spíše omluvit té hrstce fanoušků, která nás dnes přišla podpořit. Náš výkon vůbec neodpovídal parametrům, které předvádíme v lize. Neznám příčinu toho, proč do tak důležitého utkání, které nás může přiblížit poháru, vstoupíme s takovou laxností. Neřekl bych, že by nás soupeř fotbalově převyšoval, ale bylo na něm vidět, že utkání chce vyhrát. U nás jsem ten pocit neměl, zejména v prvním poločase. Viděli jsme dnes podprůměrné utkání dvou ligových týmů, hodně nepřesností, málo kvality, málo brankových příležitostí. Nakonec zápas rozhodla efektivita. Nemyslím si, že by Bohemka měla více šancí na branku. Dvě nebo tři situace, které volaly po gólu, byly na obou stranách. Gratuluji soupeři k postupu. Pro nás je to obrovská škoda. Pokud bychom dnes předvedli náš standardní výkon, měli bychom šanci postup uhrát.“

Konečný výsledek Bohemians Praha 1905 – SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)
Branky 77. Vaníček
Rozhodčí Franěk – Vlasjuk, Vodrážka
Bohemians Praha 1905 Valeš – Hůlka, Krch, Pokorný – Dostál, Levin, Jindřišek, Bartek (57. Vondra) – Reiter (83. Nečas), Puškáč (62. Jusúf), Vaníček. Trenér: Hašek
SK Sigma Olomouc Buchta – Sladký (61. Chvátal), Štěrba, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska (22. Texl), Kalvach, Lalkovič (81. Falta) – Dvořák, Yunis. Trenér: Jílek
Diváci 2777

Informace pro fanoušky k zítřejšímu utkáníInformace pro fanoušky k zítřejšímu utkání
| 19.07.2019
Trenér Látal: Zlínu se musíme vyrovnat především v soubojích Trenér Látal: Zlínu se musíme vyrovnat především v soubojích
Tři hráči odchází na hostování do 2. ligyTři hráči odchází na hostování do 2. ligy
Hráči A-týmu navštívili malé fotbalisty a fotbalistkyHráči A-týmu navštívili malé fotbalisty a fotbalistky
| 18.07.2019
Sigma hlásí novou posilu, přichází útočník Ismar TandirSigma hlásí novou posilu, přichází útočník Ismar Tandir
| 17.07.2019
2. kolo: V sobotu Sigmu čeká derby se Zlínem2. kolo: V sobotu Sigmu čeká derby se Zlínem
Záložník Zmrzlý si připsal první ligový startZáložník Zmrzlý si připsal první ligový start
| 15.07.2019
Ohlasy: FC Viktoria Plzeň - SK Sigma OlomoucOhlasy: FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc
| 14.07.2019
Sigmě se start ligy nepodařil. Plzni podlehla 1:3Sigmě se start ligy nepodařil. Plzni podlehla 1:3