Zápas století 8.9.2019 14:00

Vstup do nadstavby Sigma nezvládla. Ve Zlíně prohrála 0:1

03.05.2019 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc prohráli v prvním utkání semifinále skupiny o Evropu 0:1 brankou Marka Hlinky z 20. minuty.

Bez zraněného Vepřeka a Sladkého nastoupili Hanáci k utkání na zlínské Letné. Místa na krajích obrany zaujali Václav Jemelka a Juraj Chvátal. První náznak šance si ve Zlíně vytvořili Hanáci v 10. minutě, kdy se dlouhý nákop od obrány sice dostal k domácímu Gajičovi, jeho hlavičku ale málem vystihl Jakub Yunis. U míče však byl dříve brankář Rakovan.

Zlín využil hned svoji první velkou příležitost ve 20. minutě. Pablo Podio z přímáku přesně našel hlavu Marka Hlinky, kterého si obrana Sigmy nepohlídala. Miloš Buchta byl proti jeho hlavičce bezmocný. O dvě minuty později mohla Sigma srovnat. Přímý kop Šimona Falty posunul Plšek zpět před bránu, neobsazený Yunis se dostal ke střele, ale bránu netrefil. O pár momentů později hlavičkující Polom mířil vysoko nad Rakovanovu bránu.

Domácí v 25. minutě kontrovali při rohovém kopu, kdy obrana Sigmy nedokázala míč odklidit do bezpečí, Hnaníček svým centrem našel hlavu Holíka, který trefil tyč. Holík vyzkoušel pozornost Buchty i o minutu později povedenou střelou.

Ve 39. minutě Ševci zahrozili z rychlého brejku, který táhl Tomáš Poznar. Míč se dostal k Jiráčkovi, který přinutil Buchtu k dalšímu zákroku. Sigma mohla srovnat ve 43. minutě, kdy Zahradníček z levé strany našel ve vápně Beneše. Jeho hlavičku ale Rakovan vyškrábl na roh.

Úvod 2. poločasu se nesl ve znamení velkého počtu nepřesností na obou stranách. Až v 60. minutě předvedli Hanáci rychlou a pohlednou kombinaci, při níž střelu Chvátala srazili domácí na rohový kop. Obrovskou příležitost ke srovnání zahodili Hanáci v 68. minutě. Jakub Plšek našel milimetrově přesnou přihrávkou nabíhajícího Šimona Faltu, který se řítil sám na bránu, Rakovan jej ale vychytal.

Sigma měla ve 2. poločase velkou převahu. V 78. minutě našel Roman Polom centrem ve vápně Tomáše Zahradníčka, proti jehož střele Rakovan hbitě zasáhl. Z dorážky Zahradníček pálil nad břevno. Zlín hrozil hlavně z brejků. V 86. minutě mohl po jednom z nich přidat druhou branku Tomáš Poznar.

Do odvety tak půjdou Hanáci s jednogólovým mankem. Druhý zápas se hraje v neděli 12. května od 15:00 na Andrově stadionu.

Hodnocení trenéra Václava Jílka

„Z pohledu postupové matematiky prohrát venku a nevstřelit gól je vždy komplikace. Myslím si, že největší problém dnes nastal v prvním poločase, kdy jsme nebyli dostatečně pohybliví. Chyběly kolmé přihrávky, málo jsme nabíhali, to jsou věci, které budu hráčům vyčítat. Naopak ve druhém poločase nemohu kritizovat téměř nic, tam jsme byli dominantní. Vypracovali jsme si tři čisté gólové situace, ve finální fázi jsme ale zklamali. Tak jak v jiných zápasech dokážeme z minima vytěžit maximum, tak dnes to šlo proti nám. Prospali jsme první poločas a pak to těžko doháněli.“

Konečný výsledek FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 1:0 (1:0)
Branka 19. Hlinka
Rozhodčí Ondřej Ginzel – Miloš Vitner, Zdeněk Vaňkát
ŽK 79. Plšek
Zlín Rakovan – Holík, Hnaníček, Buchta, Gajič – Čanturišvili (74. Železník), Hlinka, Podio (86. Bačo), Jiráček – Slaměna (62. Matejov), Poznar.
Sigma Buchta – Jemelka, Polom, Beneš, Chvátal – Houska, Kalvach – Falta (68. Lalkovič), Plšek (88. Dvořák), Zahradníček – Yunis (61. Nešpor).
Diváci 3441

V MOL Cupu nás čekají RosiceV MOL Cupu nás čekají Rosice
| 19.08.2019
Obránce Radek Látal nastoupil poprvé v základní sestavěObránce Radek Látal nastoupil poprvé v základní sestavě
Ohlasy: Bohemians Praha 1905 - SK Sigma Olomouc 3:2Ohlasy: Bohemians Praha 1905 - SK Sigma Olomouc 3:2
| 18.08.2019
Dvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body nevezeDvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body neveze
| 17.08.2019
Sestava SK Sigma proti BohemiansSestava SK Sigma proti Bohemians
Upřesnění 8. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 8. kola FORTUNA:LIGY
6. kolo: Sigma v Ďolíčku změří síly s Bohemians6. kolo: Sigma v Ďolíčku změří síly s Bohemians
| 15.08.2019
První potvrzená jména. Kdo dorazí na Zápas století?První potvrzená jména. Kdo dorazí na Zápas století?
| 14.08.2019
Roman Polom přestupuje do Českých BudějovicRoman Polom přestupuje do Českých Budějovic
| 13.08.2019
Ohlasy: SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1Ohlasy: SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1