U16 porazila Rapid Vídeň na jeho hřišti, rozhodl Matěj Hadaš

04.03.2019 / SCM

Tým U16 pod vedením trenéra Jana Krajčoviče včera odehrál atraktivní zápas proti rakouskému velkoklubu SK Rapid Vídeň. „Chtěl bych hlavně poděkovat klubu, že nám umožňuje výjezdy na tyto kvalitní zápasy. Proti takovým soupeřům je radost hrát a pro kluky jsou to cenné zkušenosti pro jejich fotbalový růst“, uvedl trenér po zápase. Šestnáctka předvedla velice dobrý výkon a zaslouženě si z Vídně odvezla vítězství 3:2!

Utkání se odehrálo na tréninkovém hřišti poblíž nablýskaného Allianz Stadionu, který pojme 28 000 diváků. „Byl to zážitek zahrát si u takového stadionu, samozřejmě zahrát si přímo na něm by bylo ještě lepší“, dodal útočník Matěj Hadaš, který nedávno nastoupil také v dresu národního týmu na mezinárodním turnaji v Dubaji. Mohl tak snadno porovnat úroveň hráčů rakouského týmu například s hráči české a belgické reprezentace: „Někteří hráči Rapidu hráli opravdu moc dobře a jejich kvality jde určitě srovnat s hráči, proti kterým jsem hrál na turnaji v Dubaji.“ Belgii mimochodem čeští mladíci porazili 4:2 a Matěj Hadaš nastoupil v základní sestavě stejně jako Filip Uriča, autor druhé branky hostů. Česká reprezentace do 16 let následně celý turnaj opanovala, když neztratila v zápasech se Spojenými arabskými emiráty a Kosovem ani bod. Na úspěchu reprezentace se podílel i další člen naší akademie Kryštof Daněk.

První poločas utkání s Rapidem Vídeň se Sigmákům povedl na výbornou. Hráli s chutí a ve velkém tempu. Po dvou rychlých kombinačních akcích se ujali vedení po brankách Saňáka a Uriči. Do šaten tak odcházeli s náskokem dvou gólů.

O tom, jak je vedení 2:0 o poločase zrádné, se svěřenci trenéra Krajčoviče přesvědčili během druhého poločasu. Ve snaze o konstruktivní rozehrávku nabídli obránci Sigmy Rapidu příležitost ke skórování. Tomu se podařilo snížit a následně vystupňovat svůj tlak až k vyrovnávací brance. Hanáky to ovšem neodradilo a nadále pokračovali v obětavém výkonu. Odměnou jim bylo několik šancí, které zatím neproměnili. Až v 72. minutě po přihrávce z levé strany si Matěj Hadaš zpracoval míč ve vápně, udržel na zádech nepříjemně dotírajícího obránce a v otočce propálil brankáře zelených. Tentokrát si už výhru mladí Sigmáci nenechali vzít. Po závěrečném hvizdu padli vyčerpáním k zemi, ale s pocitem dobře odvedené práce.

„Všem klukům musím za perfektní výkon a zaslouženou výhru poděkovat. Zápas měl vysoké tempo a z obou stran bylo k vidění spoustu šancí. Všichni se vydali na maximum a vyzkoušeli si, jaké to je hrát proti rakouskému top týmu. Opět se potvrdilo, že kvalitní a tvrdou práci z tréninku jsou schopni následně přenést a zužitkovat v utkání. Doufám, že nám stejné výkony a výsledky vydrží i během mistrovské sezóny“, neskrýval spokojenost trenér Krajčovič.

Konečný výsledek SK RAPID VÍDEŇ U16 - SK SIGMA OLOMOUC U16  2:3 (0:2)
Branky 34. Saňák, 40. Uriča, 72. Hadaš
SK Sigma Olomouc Stoppen (60. Bílý) - Václavík, Coufal, Vítek (60. Kadlec), Smolka - Uriča, Skopal (46. Opatřil), Fabiánek (85. Skopal), Nízký, Saňák (46. Hřivnáč) - Hadaš

Týmy U18 a U16 hrály v HlučíněTýmy U18 a U16 hrály v Hlučíně
| 20.10.2019
Dorostenci do 19 a 17 let jasně přehráli Meteor PrahaDorostenci do 19 a 17 let jasně přehráli Meteor Praha
| 18.10.2019
Dorostenci do 18 a 16 let nestačili na ProstějovDorostenci do 18 a 16 let nestačili na Prostějov
| 14.10.2019
Dorostenci U19 a U17 jasně přehráli PardubiceDorostenci U19 a U17 jasně přehráli Pardubice