Aktuality

Kerbr: Jsem rád, že jsem mohl klukům pomoct

Kerbr: Jsem rád, že jsem mohl klukům pomoct

05.08.2019 / A tým

Povedený návrat na ligové trávníky zažil Milan Kerbr, který nastoupil ke svému prvnímu utkání ve FORTUNA:LIZE v dresu Sigmy. Se spoluhráči slavil cennou výhru na půdě Liberce, odkud na začátku roku přestoupil do kyperského Apollonu Limassol. Olomoucký obránce se navíc na hřiště vrátil po několikaměsíční pauze zaviněné zraněním zad.

Milane, nastoupil jsi ke svému prvnímu ligovému utkání. Byl to taktický záměr poslat tě na hřiště proti Liberci, ve kterém jsi dříve působil?

Záměr to nebyl, původně jsem proti Liberci neměl hrát. Ale ve čtvrtek, den před odjezdem, se zranil Míša Vepřek. S trenérem jsme se bavili, že na zápas pojedu, ale spíše na lavičku, protože jsem necítil, že můžu podat stoprocentní výkon. Chybělo mi takových deset procent. Ale trenér se mě pak zeptal, jestli si věřím a já si věřil. Odehrál jsem několik zápasů za béčko Sigmy a cítil jsem, že kondice se pomalu zlepšuje.

Byl jsi před zápasem nervózní?

Myslel jsem, že budu nervózní, ale právě naopak. Těšil jsem se. Těšil jsem se i na stadion v Liberci, který mám rád. Ale především na to, že budu mít možnost pomoct klukům na hřišti.

Jaký byl Slovan soupeř?

Myslím si, že Liberec má hodně rychlé krajní hráče, což se potvrdilo. Jak zprava, tak zleva jsme měli problémy. Malinský, Pešek i Potočný jsou extrémně rychlí hráči a na to jsme si chtěli dát pozor. Defenzívu má Slovan také výbornou, vím, že minulou sezónu dostával málo gólů. Navíc mu teď přišel Musa, který je silový útočník a výborný hlavičkář.

V úvodu utkání hned v 18. minutě jsi měl roztržku s Radimem Breitem. Byla to hodně vypjatá situace?

Nechtěl jsem, aby to bylo tak vyhecované. Ale přímo před Breitem lehl náš hráč, protože byl zraněný a potřeboval střídat. Radim to viděl a nechal hru pokračovat dál. Trošku mi ujely nervy, ale to je zkrátka normální. Trošku jsme do sebe strčili a pak hráli dál. To prostě k fotbalu patří. Po utkání jsme si normálně podali ruce. 

Vypsal jsi v kabině nějakou prémii za tvůj první start v lize?

Vypsal, kluci dostanou pečené sele. Takže se docela finančně prohnu. Ale za výhru nad Libercem jsem šťastný, takže to moc rád zaplatím (usmívá se).

Jak zpětně hodnotíš angažmá v kyperském Apollonu Limassol?

Hodnotím ho pozitivně. Vše tam bylo na top úrovni. I po operaci pro mě dělali maximum. Ale situace v klubu se vyvinula tak, že se nezískal titul a majitel se rozhodl, že obmění celý kádr. Já byl po operaci zad a nemohl jsem týmu pomoct. Hodně mě to mrzelo. Ale ukřivděný nejsem. Jen je škoda, že jsem ty problémy se zády neřešil dřív.

A jak se ti líbí život v Olomouci?

V Olomouci se mi líbí moc. Domů do Bílovic, odkud pocházím, to mám kousek. I manželka s dcerou jsou tu šťastné a to je důležité. Život na Hané si užíváme.

Milane, díky za rozhovor a ať se ti u nás daří!
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020
Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná