Sigma se dere tabulkou nahoru. Karvinou porazila 3:2

07.04.2019 / A tým

Již šestou výhru na jaře si v neděli připsali fotbalisté A-týmu SK Sigma Olomouc. Karvinou zdolali stejným výsledkem jako na podzim. Pod výhru 3:2 se podepsali Jemelka, Falta a Yunis. Za hosty se prosadili Budínský a Lingr.

Také před tímto utkáním musel Václav Jílek řešit složení základní sestavy. Nemohl počítat se zraněným Houskou, Benešem a Hálou. Kvůli kartám nemohl hrát ani Tomáš Zahradníček. Do sestavy se proti utkání ve Zlíně vrátil Jakub Plšek. Alespoň na lavičce byli Václav Pilař a Martin Nešpor.

Hanáci začali zápas ve velkém stylu a již ve 2. minutě otevřel skóre po rohovém kopu Václav Jemelka, který po centru Šimona Falty dotlačil míč za záda karvinského Berkovce. O pět minut později mohl náskok zvýšit Jakub Yunis, na něhož mířil centr Vepřeka. Vzdušný prostor ale tentokrát ovládl Berkovec. Ze špatného nástupu se Slezané vzpamatovali rychle a již v 9. minutě bylo vyrovnáno. Lukáš Kalvach nezvládl ubránit Lukáše Budínského, který svoji střelu přesně přitáhl k pravé tyči Buchtovy brány. Brankář Hanáků byl bezmocný. Více ze hry měli po většinu poločasu hráči Sigmy. Vrátit vedení na jejich stranu mohl nejprve nabíhající Kalvach, proti němuž včas vyběhl Berkovec, a poté z voleje v 17. minutě Vepřek. Jeho střelu však obrana hostí zblokovala.

Hanáci i nadále oplývali aktivitou. Časté centry šly z pravé strany od Sladkého, zleva od Vepřeka a Texla. Ve 27. minutě ze střední vzdálenosti vypálil Šimon Falta, nedal však střele potřebnou razanci ani přesnost. Karviná se k další příležitosti dostala až ve 26. minutě poté, co Dvořák fauloval Budínského. Sám faulovaný se postavil k přímáku, který kroutil do brány a přiměl Buchtu vytáhnout skvělý zákrok. Do kabin však šli přece jen šťastnější Hanáci. Záhumenský fauloval pronikajícího Kalvacha, za což mu sudí udělil žlutou kartu a ukázal na přímý kop pro Sigmu. K míči se postavili Plšek s Faltou, ke střele se odhodlal druhý jmenovaný, který balon nádherně zakroutil do šibenice Berkovcovy brány.

Vstup do 2. poločasu lépe vyšel Slezanům. Vidět bylo zejména Ondřeje Lingra. Ten nejprve v 52. minutě vybojoval míč a následně vypálil na Buchtu, který musel předvést další parádní zákrok. O tři minuty později Sigmáci propadli ve středu pole, před Lingrem se otevřela cesta, a tak se nikým nebráněn vydal na zteč, vystřelil přesně k tyči a srovnal na 2:2. Radost ze srovnání ale Karviné vydržela jen pět minut. Po dalším Faltově rohu sice Jemelka míč netrefil, Kuba Yunis však ano a po týdnu tak opět slavil ligový gól. Sigma potřetí v utkání vedla.

Třetí branka Sigmy na několik následujících minut otupila snahu Karviné po vstřelení další branky. Následně vrhli všechny síly do útoku, což dávalo Sigmě možnosti v podobě rychlých brejků. V 77. minutě jeden takový táhl Milan Lalkovič, kterému na pravé straně nabíhal Šimon Falta. Toho na hranici šestnáctky jeden z hostujících fauloval a sudí Pechanec nařídil další přímý kop. Šimon ale tentokrát nenapodobil svoji parádu z 1. poločasu. V 82. minutě se k zajímavému ohrožení sigmácké brány dostali Wágner s Letičem. Ránu prvně jmenovaného ale zablokoval Jemelka, Letičův pokus mířil vysoko nad. O pět minut později se opět připomněl Lukáš Budínský, který ze střední vzdálenosti mířil jen vedle levé tyče. Následně pozornost Buchty prověřil i Jan Suchan, který hlavičkoval zblízka.

Sigma však těsný náskok udržela, porazila Karvinou 3:2 a posunula se již na 7. místo v tabulce FORTUNA:LIGY. Další zápas čeká Hanáky opět za týden. V sobotu změří síly s Opavou.

Hodnocení trenéra Václava Jílka

„Dnes jsme viděli hodně vyrovnané a bojovné utkání. Po dlouhé době nám vyšly standardní situace, všechny tři naše góly padly právě po standardkách. Kamenem úrazu bylo dnes to, že jsme nebyli schopni udržet vedení. Branky, které jsme dnes dostali, byly dost laciné. Ta první padla po hodně naivně zahraném autovém vhazování na střed hřiště. Při té druhé jsme se nesrovnali ve středu hřiště, opustili jsme prostor před stopery a nechali jsme Lingra navádět míč patnáct nebo dvacet metrů.

Ale kluci to dnes zvládli, ubojovali to. Myslím si, že v naší situaci, kdy nám chyběli tři hráči, kteří na jaře patří k oporám týmu, to byl velký zásah do sestavy.

Utkání nebylo příliš fotbalově pohledné, ale rozhodně jsem viděl větší snahu než ve středečním pohárovém utkání.

Také fanoušci dnes vytvořili skvělou kulisu, chtěl bych jim tímto moc poděkovat, protože byli slyšet a určitě nám k vítězství pomohli.“

Konečný výsledek SK Sigma Olomouc – MFK Karviná 3:2 (2:1)
Branky 2. Jemelka, 42. Falta, 61. Yunis – 9. Budínský, 55. Lingr
SK Sigma Olomouc Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Texl (62. Lalkovič), Kalvach, Plšek, Falta – Dvořák (87. Polom), Yunis (70. Nešpor). Trenér: Jílek.
MFK Karviná Berkovec – Čolič, Dreksa (67. Bukata), Rundič, Záhumenský – Smrž, Budínský – Guba (74. Letič), Lingr (86. Suchan), Ba Loua – Wágner. Trenér: Straka.
ŽK Yunis – Záhumenský.
Diváci 4 145.
Rozhodčí Ondřej Pechanec.

Modrobílým punčováním jste s námi pomohli Dětskému centru 1990Modrobílým punčováním jste s námi pomohli Dětskému centru 1990
| 11.12.2019
Sigma veze ze Slezska bod. S Karvinou remizovala 1:1Sigma veze ze Slezska bod. S Karvinou remizovala 1:1
| 08.12.2019
Sestava SK Sigma proti KarvinéSestava SK Sigma proti Karviné
Modrobílé punčování na Horním náměstíModrobílé punčování na Horním náměstí
| 06.12.2019
19. kolo: Sigma jede do Karviné19. kolo: Sigma jede do Karviné
Vepřek: Do konce podzimu chceme získat co nejvíce bodůVepřek: Do konce podzimu chceme získat co nejvíce bodů
| 05.12.2019
Začíná předprodej na utkání s Bohemians 1905Začíná předprodej na utkání s Bohemians 1905
| 04.12.2019
Chytil: Vyhráli jsme, to je nejdůležitější Chytil: Vyhráli jsme, to je nejdůležitější
| 02.12.2019
A-tým: Stojíme za trenérem LátalemA-tým: Stojíme za trenérem Látalem
| 30.11.2019
Čekání na výhru je u konce. Sigma porazila Liberec 1:0Čekání na výhru je u konce. Sigma porazila Liberec 1:0