Zápas století 8.9.2019 14:00

V mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bod

08.02.2019 / A tým

Hráči SK Sigma Olomouc nestačili v prvním utkání po zimní přestávce na hostující Jablonec. První poločas branky nepřinesl. Ty začaly padat až po změně stran, když na branku Kubisty dokázali Hanáci zareagovat trefou Víta Beneše. Na něj ale vzápětí nalezl odpověď Doležal.

Konečný výsledek SK Sigma Olomouc – FK Jablonec 1:2 (0:0)
SK Sigma Olomouc Buchta – Zahradníček, Beneš, Jemelka, Vepřek (81. Lalkovič) –  Kalvach, Houska – Pilař, Plšek (70. Dvořák), Falta – Nešpor (63. Yunis)
FK Jablonec  Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman – Jovović (87. Acosta), Kratochvíl (54. Kubista), Považanec, Vatajelu (90+1. Pleštil) – Doležal
Branky 87. Beneš – 78. Kubista, 88. Doležal
ŽK Zahradníček, Nešpor, Kalvach – Hovorka, Doležal, Považanec, Hübschman
Rozhodčí Houdek – Hrabovský, Kožár (Machálek)
Diváci 2459

Trenér Jílek zvolil očekávanou sestavu, v níž se premiérově objevil Vít Beneš. Bývalý jablonecký hráč měl tedy o motivaci v utkání postaráno, stejně jako na druhé straně Martin Doležal.

První poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl. O kus nebezpečnější byl přece jen Jablonec, který si již v 8. minutě vypracoval díky Kratochvílovi první větší příležitost. Proti jeho střele ale skvěle zasáhl Miloš Buchta. Potom už diváci mnoho pohledných akcí neviděli, na obou týmech byla vidět nerozehranost po zimní pauze.

Hanáky srážela řada nepřesností v kombinaci, či nedovolené zákroky Severočechů, kteří šikovně kouskovali hru. Až po 35. minutě se modří začali osmělovat, a začali se pomalu přibližovat k bráně Vlastimila Hrubého. Jejich akce ale končily na dobře zorganizované obraně hostí.

Do druhého poločasu Sigma vlétla o poznání aktivněji a ve 47. minutě se konečně dostala i k přímé střele na bránu. Kalvachova střela ale skončila v náruči brankáře. Horko bylo vzápětí i na druhé straně, když Miloš Buchta nezvládl jednoduchý odkop, ale Kratochvíl ani nemířil mezi tři tyče.

V 51. minutě přišel velmi sporný okamžik. Po centru Šimona Falty zasáhl míč v šestnáctce ruku jednoho z bránících jabloneckých obránců. Domácí se dožadovali penalty, ale sudí Houdek byl jiného názoru. Tento moment odšpuntoval emoce, a navzdory velké zimě to na hřišti chvílemi pořádně vřelo.

První branky se diváci na Andrově stadionu dočkali v 78. minutě. Hosty poslal do vedení střídající Vojtěch Kubista. Vývoj zápasu přiměl trenéra Jílka k velkému risku. Ze hry stáhl Vepřeka a na trávník vyslal Milana Lalkoviče. Odměnou mu byl krásný vyrovnávací gól, o který se postaral dnešní debutant v dresu Hanáků Vít Beneš, jenž si naběhl na centr Davida Housky a z velkého úhlu hlavou prostřelil Hrubého.

Radost z vyrovnání vydržela promrzlým fanouškům pouhé dvě minuty, kdy o výhře Jablonce rozhodl Doležal. Jablonec tak zvítězil na Hané 2:1.

Hodnocení trenéra Václava Jílka

"Myslím si, že jsme dnes narazili na silný tým, který se prezentoval velmi kvalitním výkonem. Je potřeba si přiznat, že v klíčových situacích zachovával Jablonec více klidu a měl více kvalit také v technickém řešení. Díky tomu byl i nebezpečnější. Nicméně mimo jednu situaci, kdy nám propadl balon vápnem, si nevybavuji, že by měl větší brankovou příležitost. Na druhou stranu my jsme si nevypracovali žádné šance. Směrem dopředu jsme byli hodně sterilní a málo nebezpeční. Největší rozdíl mezi výkony obou mužstev byl vidět právě vepředu. Jablonec dané situace dohrával, nám to naopak v křídelních prostorech končilo za brankovou čárou nebo jsme bránu netrefili vůbec. To byl hlavní rozdíl v prvním poločase.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala. Nemyslím si, že by Jablonec výrazně dominoval. My jsme ale inkasovali laciné góly. Ten první padl na základě špatné domluvy mezi Vepřekem a Jemelkou. A u druhé inkasované branky, tam odehrál Lalkovič chybně míč na střed hřiště. To byly dvě naprosto triviální situace. Pokud s takhle kvalitním soupeřem vyrovnáme, tak ten bod zkrátka musíme uhrát.

Z výsledku jsem zklamaný, protože očekávání bylo daleko větší. Nezbývá než pogratulovat Jablonci. A je potřeba poděkovat také divákům, protože i za dnešních nepříznivých podmínek byli slyšet a snažili se povzbuzovat."

Dvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body nevezeDvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body neveze
| 17.08.2019
Sestava SK Sigma proti BohemiansSestava SK Sigma proti Bohemians
Upřesnění 8. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 8. kola FORTUNA:LIGY
6. kolo: Sigma v Ďolíčku změří síly s Bohemians6. kolo: Sigma v Ďolíčku změří síly s Bohemians
| 15.08.2019
První potvrzená jména. Kdo dorazí na Zápas století?První potvrzená jména. Kdo dorazí na Zápas století?
| 14.08.2019
Roman Polom přestupuje do Českých BudějovicRoman Polom přestupuje do Českých Budějovic
| 13.08.2019
Ohlasy: SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1Ohlasy: SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1
| 10.08.2019
Sigma ztratila doma body. S Karvinou remizovala 1:1Sigma ztratila doma body. S Karvinou remizovala 1:1
Sestava SK Sigma proti KarvinéSestava SK Sigma proti Karviné
Informace pro fanoušky před utkáním s KarvinouInformace pro fanoušky před utkáním s Karvinou