Ohlédnutí za zimní přípravou SK Sigma U19

08.03.2019 / SCM

Svůj první zápas v rámci jarní části soutěže má tým SK Sigma U19 za sebou. Na stadionu Na Julisce porazil FK Duklu Praha vysoko 2:5!

V dalším utkání se olomoučtí mladíci představí na půdě 1. FC Slovácka už tuto sobotu 9.3. od 10:00 hodin.

Pojďme si společně připomenout, jak vypadala cesta naší devatenáctky zimní přípravou.

Velkým zážitkem bylo pro sigmácké fotbalisty soustředění v Německu, kde se postavili proti týmům velkých jmen. V prvním duelu nastoupila naše U19 proti FC Augsburg, se kterým remizovala 2:2. Střelcem obou našich branek byl Miloš Šidlík. „Jsem rád, že jsme v téhle konfrontaci s velmi silným soupeřem obstáli. Určitě jsme nebyli horším týmem jak na šance, tak i hrou v poli. Utkání bylo vyrovnané. Kluci si dokázali poradit s velice vyspělým a fyzicky zdatným soupeřem. Jsou to pro nás další zkušenosti, které potřebujeme do ligové soutěže“, zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Tomáš Janotka.

V druhém utkání na německé půdě naše devatenáctka opět remizovala. Za svůj výkon proti soupeři se slavným jménem se však stydět nemusela. „Prakticky celý první poločas nám trvalo, než jsme přišli na to, že musíme pracovat v mnohem větší rychlosti, s větší nabídkou a agresivitou. Navíc jsme po zbytečné standardní situaci obdrželi branku na 1:0. Druhý poločas snesl přísnější měřítko a parametry. Přinesl naše výrazné zlepšení a herní převahu. Byla tam nabídka a kvalitní přechodová fáze, hodně hráčů v zakončení, centry a šance. I díky vůli a víře hráčů se nám podařilo vyrovnat minutu před koncem utkání na 1:1", uvedl kouč Janotka.

Konečný výsledek FC AUGSBURG U19 – SK SIGMA OLOMOUC U19 2:2 (1:1)
Branky 21. Vogel, 76. Cevis - 26. a 50. Šidlík
SK Sigma Olomouc Obzina – Kratochvíl (46. Twardzik), David, Bednár, Galus – Grečmal (46. Macháček), Grygar, Vybíral (84. Kubáč), Langer – (65. Cikryt), Šidlík (65. Šíp), Raab (65. Machala)
Konečný výsledek MNICHOV 1860 U19 – SK SIGMA OLOMOUC U19 1:1 (1:0)
Branky 26. Koch – 89. Raab
SK Sigma Olomouc Vítek – Twardzik (46. Kratochvíl), Sklenář, Pavelka (86. Bednár), Pagáčik (70. Galus) – Cikryt (60. Šidlík), Kubáč (46. Langer), Macháček (46. Grygar) – Šíp (60. Vybíral), Machala (60. Raab), Havelka (60. Grečmal)

V dalších utkáních zimní přípravy dovedl kouč Tomáš Janotka svůj tým k výhře v utkání se Šumperkem. Naši dorosti také změřili síly se soupeři ze Slovenska, konkrétně s mladíky s Žiliny, Trnavy a Trenčína. Postavili se také proti hráčům ze Zbrojovky Brno a v posledním utkání zimní části s polským Górnikem Zabrze.

Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U19 – FK ŠUMPERK "A" 4:1 (2:0)
Branky 4. a 11. Machala, 70. Raab – 72. Vybíral
SK Sigma Olomouc 1. poločas: Obzina – Kratochvíl, David, Sklenář, Pagáčik – Vybíral, Grygar, Macháček – Havelka, Machala, Šidlík
  2. poločas: Vítek – Twardzik, Bednár, Pavelka, Galus – Langer, Kubáč, Macháček (65. Vybíral) – Cikryt, Raab, Šíp
Konečný výsledek MFK ŽILINA U19 – SK SIGMA OLOMOUC U19 7:4 (3:3)
Branky 4. a 27. Gono, 39., 66. a 89. Michalík, 56. Fárský, 63. Holáň – 17. Langer, 19. Raab, 44. Šidlík, 54. Pavelka
SK Sigma Olomouc 1. poločas: Obzina – Twardzik, David, Kratochvil, Galus – Langer (30' Macháček), Grygar, Vybíral – Šíp (30. Šidlík), Raab, Havelka
  2. poločas: Obzina – Twardzik (70. Kratochvíl), Pavelka, Bednár, Pagáčik – Vybíral (60. Langer), Kubáč, Macháček – Šidlík, Machala, Šíp
Hodnocení trenéra Janotky V utkání proti kombinačně silné Žilině jsme ještě rozložili zátěž mezi všechny hráče kádru. Pokud hráči byli aktivní, plnili taktické pokyny a záměr, se kterým jsme do utkání šli, nepouštěli jsme soupeře do šancí, a naopak my jsme dokázali být nebezpeční a vytvářet si šance. Jakmile jsme ale nebyli poctiví v defenzívě, dokázal soupeř naši nedůslednost potrestat. Zápas pro nás byl další skvělou prověrkou.
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U19 – FC SPARTAK TRNAVA U19 3:0 (1:0)
Branky 38. Machala, 66. Raab, 76. Langer
SK Sigma Olomouc Obzina – Twardzik, David, Kratochvil, Galus – Langer, Grygar, Vybíral – Machala, Raab, Šidlík
Hodnocení trenéra Janotky V utkání jsme předvedli nejlepší výkon v přípravě. Velmi dobře pracovala defenzíva celého mužstva, dominovali jsme na míči, v kombinaci a vytvářeli jsme si brankové příležitosti. Mohli jsme vyhrát ještě větším brankovým rozdílem, ale naráželi jsme na vynikající zákroky hostujícího brankáře.
Konečný výsledek FC ZBROJOVKA BRNO U19 – SK SIGMA OLOMOUC U19 4:1 (2:0)
Branky 9. Jurásek, 42. Matula, 55. Raab vlastní, 61. Sedlák – 66. Vybíral
SK Sigma Olomouc 1.poločas: Trefil – Twardzik, David, Kratochvil, Galus – Langer, Bednár, Hausknecht – Grečmal, Machala, Havelka
  2.poločas: Trefil – Kratochvíl (60. Jaš), David (60. Bednár), Pavelka, Pagáčik – Vybíral, Grygar, Fiala – Grečmal (60. Langer), Raab, Machala (60. Galus)
Hodnocení trenéra Janotky Výsledek neodpovídá průběhu hry, ale v defenzívě jsme se chovali naivně a soupeře pouštěli lacině do brankových příležitostí.
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U19 – AS TRENČÍN U19 4:0 (1:0)
Branky 2. Beňa, 59. Grečmal, 77. Hausknecht, 78. Langer
SK Sigma Olomouc Trefil – Diblík (45. Twardzik), David, Zima (45. Kratochvíl), Béňa (45. Galus) – Langer, Grygar, Vybíral – Grečmal (64. Hausknecht), Raab, Galus (45. Šíp)
Hodnocení trenéra Janotky V utkání jsme předvedli velmi dobrý výkon, jak směrem dopředu, tak i dozadu. Vytvořili jsme si velké množství šancí jak presinkem, tak i po kombinaci. Defenziva tentokrát pracovala spolehlivě.
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U19 – GÓRNIK ZABRZE U19 3:4 (2:3)
Branky 2. Raab, 20. Langer, 79. Šíp - 11. a 23. Jmiela, 34. Slislak, 49. Milek
SK Sigma Olomouc Trefil – Twardzik, David (70. Bednár), Kratochvíl, Galus – Langer (60. Hausknecht), Grygar (60. Vymětalík), Vybíral – Grečmal (70. Machala), Raab, Šidlík (60. Šíp)
Hodnocení trenéra Janotky Z utkání, ve kterém jsme měli více ze hry a vytvořili jsme si více brankových příležitostí, jsme udělali zbytečnou přestřelku a hokej. V prvním poločase jsme si vytvořili sedm stoprocentních šancí a místo, abychom vedli minimálně dvoubrankovým rozdílem, tak jsme prohrávali 3:2. I přesto, že jsme hned v úvodu druhého poločasu prohrávali již o dvě branky, dalo se utkání ještě zvrátit v náš prospěch.

Na závěr podzimu hrály týmy U18 a U16 se SlováckemNa závěr podzimu hrály týmy U18 a U16 se Slováckem
| 10.11.2019
Dorostenci do 19 a 17 let prohráli v Hradci KrálovéDorostenci do 19 a 17 let prohráli v Hradci Králové
| 09.11.2019
Reprezentační tým U17 posílí čtyři hráči SK SigmaReprezentační tým U17 posílí čtyři hráči SK Sigma
| 07.11.2019
Týmy U19 a U17 v derby přehrály BaníkTýmy U19 a U17 v derby přehrály Baník
| 05.11.2019
Mladí Sigmáci byli nominováni do výběrů české reprezentaceMladí Sigmáci byli nominováni do výběrů české reprezentace
V sobotu hrály všechny dorostenecké týmyV sobotu hrály všechny dorostenecké týmy
| 03.11.2019
Dorostenci U18 a U16 doma přivítali TřinecDorostenci U18 a U16 doma přivítali Třinec
| 28.10.2019
Týmy U19 a U17 rozstřílely PříbramTýmy U19 a U17 rozstřílely Příbram
| 25.10.2019
Výhrou nad Slováckem potvrdily týmy U19 a U17 roli favoritaVýhrou nad Slováckem potvrdily týmy U19 a U17 roli favorita