Sigma veze ze Slezska bod. S Karvinou remizovala 1:1

08.12.2019 / A tým

Z posledního utkání na venkovním hřišti si vezou fotbalisté SK Sigma Olomouc bod. Na hřišti poslední Karviné remizovali 1:1. V 1. poločase poslal Hanáky do vedení Pablo González, po změně stran srovnal Ondřej Lingr.

Se dvěma změnami od vítězného utkání proti Liberci vyběhli hráči Sigmy k utkání na Městském stadionu v Karviné. Místo zraněného Mojmíra Chytila od úvodních minut nastoupil Pablo González. Na hrot se postavil Jakub Plšek. Do sestavy se vrátil Václav Jemelka, který minulý zápas nemohl nastoupit kvůli čtyřem žlutým kartám.

Olomoučtí si od úvodu vytvářeli územní převahu. Žádnou větší šanci ze hry si však nevypracovali, a tak to byli domácí, kteří si ve 27. minutě vypracovali dvě slepené brankové příležitosti. Po rohu to nejprve na Mandouse vyzkoušel Smrž, ale brankář Sigmy jeho střelu pokryl. Rundič ještě vrátil před bránu, kde se ke střele dostal Petráň. Jeden z bránících hráčů ale jeho ránu srazil na další roh. Poté již začala hrozit i Sigma. Ve 30. minutě musel brankář Pastornický vyběhnout proti centu, jenže odkopem našel jen Tomáše Zahradníčka, který takřka z půlky vypálil do prázdné brány. Jeho pokus však postrádal větší razanci.

Dvě minuty nato se již svěřenci Radoslava Látala radovali ze vstřelené branky. Michal Vepřek dokázal vybojovat míč, centrem přesunul hru na druhou stranu hluboko na polovinu Karviné, kde čekal připravený Zahradníček. Ten pak přesnou přihrávkou ve vápně uvolnil Pabla Gonzáleze, který vstřelil svoji první branku v nejvyšší české fotbalové soutěži! Díky této trefě šli Hanáci do kabin s jednobrankovým vedením.

Po změně stran musel jako první řešit nebezpečnou situaci před svojí bránou Aleš Mandous. V 52. minutě podnikli domácí rychlý protiútok, který zakončil Ba Loua střelou z úhlu. Brankář Sigmy proti němu dobře vyběhl. O dvě minuty později Ba Loua pálil z hranice vápna, ale ani tentokrát na Mandouse nevyzrál. Další skvělý zákrok musel Mandous předvést v 61. minutě, kdy musel vytáhnout střelu Vukadinoviče na roh. Na druhé straně prověřil pozornost brankáře domácích David Houska, který v 65. minutě střílel z přímého kopu. V následujících minutách však byli na míči častěji domácí Slezané, kteří pasivitu Olomouce využili v 73. minutě ve vyrovnávací branku. Na centr, který vyslal před bránu Ba Loua, si naběhl Lingr, který hlavičkou nedal Mandousovi šanci.

O tři minuty později mohla Sigma vedení znovu převrátit na svoji stranu, jenže brankář Pastornický z bezprostřední vzdálenosti vychytal Jakuba Plška. S blížícím se závěrem to byli domácí hráči, kteří byli aktivnější směrem do útoku, do vyložené šance se již ale nedostali. Naopak to byli Hanáci, kteří si ještě ve 4. minutě nastaveného času mohli zajistit o dva body více. Před Pastornickým se octl zcela osamocený Ondřej Zmrzlý, brankáře domácích sice překonal, míč však zvládl vykopnout jeden z obránců Karviné.

V bojovném utkání SK Sigma Olomouc remizovala na hřišti MFK Karviná 1:1. Zopakoval se tak výsledek ze srpna, kdy se oba soupeři rozešli na Andrově stadionu stejným skórem. Poslední zápas v tomto kalendářním roce čeká Sigmu v sobotu 14. prosince, kdy budou hostit Bohemians Praha.

MFK Karviná – SK Sigma Olomouc  1:1 (0:1)

Branky: 73. Lingr – 32. González.

Rozhodčí: Ondřej Pechanec – Jakub Šimáček, Lucie Ratajová.

ŽK: Bukata, Smrž – Zmrzlý, Houska, Beneš.

Karviná: Pastornický – Krivak (56. Hanousek), Dreksa (10. Bukata), Rundić, Čonka – Smrž, Janečka – Ba Loua, Vukadinovič, Lingr – Petráň (71. Petkov). Trenér: Juraj Jarábek.

Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek – Zmrzlý – Zahradníček (85. Hála), Houska, González (63. Texl), Falta (90. Látal) – Plšek. Trenér: Radoslav Látal.

Diváci: 2 487.

Hodnocení trenéra Látala: „Viděli jsme dnes bojovné utkání, na obou stranách plné soubojů, standardních situací, faulů. Z poločasového skóre, kdy jsme vedli 1:0, jsme chtěli vytěžit víc, ale ve druhém poločase jsme zbytečně couvli, zatáhli se. Karviná nás zatlačila, měla spoustu standardek a z jedné z nich vstřelila branku. Ten poločas nebyl z naší strany takový, jaký jsme chtěli. Chtěli jsme hrozit brejky, ale nevycházely nám. Spoustu míčů jsme ztráceli ve středu hřiště. Řekli jsme si, že musíme zabrat a z jednoho brejku skórovat, ale bohužel jsme to nezvládli.“

Ohlasy

MOL Cup: V Domažlicích budeme hrát 7. říjnaMOL Cup: V Domažlicích budeme hrát 7. října
| 28.09.2020
Trenér Látal: Jsme spokojení, ale ještě není nic rozhodnutoTrenér Látal: Jsme spokojení, ale ještě není nic rozhodnuto
| 27.09.2020
Hubňa mi radil, ať dělám víc náběhů, řekl Zmrzlý po premiérové trefěHubňa mi radil, ať dělám víc náběhů, řekl Zmrzlý po premiérové trefě
| 26.09.2020
Skvělý start do sezóny. Sigma vyrovnala vlastní rekord! Skvělý start do sezóny. Sigma vyrovnala vlastní rekord!
Další derby pro Hanáky! Sigma zdolala Zlín 1:0Další derby pro Hanáky! Sigma zdolala Zlín 1:0
3. kolo MOL Cupu: Sigma pocestuje do Domažlic3. kolo MOL Cupu: Sigma pocestuje do Domažlic