Zápas století 8.9.2019 14:00

Ohlédnutí za zimní přípravou SK Sigma U17

09.03.2019 / SCM

Jarní část soutěže zahájil tým SK Sigma U17 vítězstvím nad FK Duklou Praha vysoko 7:2! V dalším kole už dnes fotbalisté Olomouce změří síly s 1. FC Slovácko!

Jak se svěřencům trenéra Michala Kalvacha dařilo během zimní přípravy můžete vidět v přehledu níže.

Během ledna se naše sedmnáctka střetla jak s týmy z českých luhů a hájů, tak i se zahraničními celky například ze slovenské Nitry, Ružomberoku či polské Wroclawi.

Konečný výsledek FC NITRA U17 – SK SIGMA OLOMOUC U17 3:4 (2:2)
Branky Raclavský, Daněk, Černý, Nováček
SK Sigma Olomouc Vítek R., – Vítek F., Bílý, Černý, Judas – Raclavský, Nováček, Daněk, Corierro, Špatný – Galus
Střídali Vičar, Slavíček, Vymětalik, Vybíral, Uriča
Konečný výsledek WKS Śląsk Wrocław U17 – SK SIGMA OLOMOUC U17 2:2 (2:1)
Branky 36. Nováček, 55. Uriča
SK Sigma Olomouc Muzikant – Vítek F., Černý, Sklenář, Slavíček – Vymětalík, Vybíral, Nováček, Raclavský, Corierro – Galus
Střídali Vičar, Bílý, Judas, Uriča, Kašpárek, Daněk, Špatný
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U17 – SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:4 (1:0)
Branky 37. Corriero, 50. Liďák, 72. Kašpárek
SK Sigma Olomouc Vítek R., Vítek F., Černý, Judas, Vymětalik, Vybíral, Špatný, Raclavský, Uriča, Galus, Corriero
Střídali Vičar, Bílý, Liďák, Kašpárek
Konečný výsledek

SK SIGMA OLOMOUC U17 – MFK RUŽOMBEROK U17 1:0 (0:0)

Branka 78. Kašpárek
SK Sigma Olomouc Vičar – Vítek F., Černý, Bílý, Judas – Uriča, Vymětalík, Daněk, Kašpárek, Raclavský – Galus
Střídali Liďák, Špatný, Blaho
Hodnocení trenéra Kalvacha Další dobrá konfrontace s kvalitním slovenským týmem. V utkání jsme byli lepší, vytvořili jsme si více brankových příležitostí. Mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem.

V únorových přípravných utkáních náš tým U17 remizoval s Mladou Boleslaví. Na soustředění v Ústí nad Orlicí pak deklasoval starší soupeře z Hradce Králové. Na domácí půdě poté porazil slovenskou Trnavu. V Brně se sedmnáctce uspět nepodařilo. S dalším slovenských soupeřem Trenčínem remizovala. Na závěr zimní přípravy potom jasně přehrála tým z polského Zabrze. Generálku na jarní část soutěže tak zvládla na jedničku!

Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U17 – FK MLADÁ BOLESLAV U17 2:2 (0:1)
Branky 64. Špatný, 82. Uriča
SK Sigma Olomouc Vítek R. - Slavíček, Černý, Bílý, Judas – Špatný, Vymětalík, Daněk, Vybíral, Kašpárek – Galus
Střídali Vičar, Liďák, Nováček, Vítek F., Uriča
Hodnocení trenéra Kalvacha První poločas byl vyrovnaný, druhý poločas jsme byli lepší v kombinaci. Zpřesnili jsme více hru, měli lepší pohyb a zaslouženě otočili skóre zápasu. Škoda laciného gólu v poslední minutě utkání.
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U17 – OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ U19 7:0 (3:0)
Branky Vítek R. (46. Vičar), Vítek F., Černý, Judas, Slavíček (55. Liďák), Raclavský, Vymětalík (46. Vybíral), Nováček (55. Kašpárek), Daněk (55. Corriero), Uriča (46. Špatný), Galus
SK Sigma Olomouc 2. Černý, 41. a 45. Galus, 48. Daněk, 77. Vymětalík, 82. Corriero, 88. Raclavský
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U17 – FC SPARTAK TRNAVA U17 2:0 (1:0)
Branky 20. a 67. Raclavský
SK Sigma Olomouc Vítek R. – Vítek F., Černý, Judas, Slavíček – Raclavský, Vymětalík, Nováček, Vybíral, Bartoš (60. Špatný) – Kašpárek (65. Galus)
Hodnocení trenéra Kalvach Od začátku utkání jsme pracovali velmi dobře. Snažili jsme se hrát po celé utkání aktivně. Soupeře jsme nepouštěli do zakončení, naopak my jsme si šance vytvářeli. Dali jsme dva krásné góly. Utkání nám ukázalo, že jdeme správnou cestou.
Konečný výsledek FC ZBROJOVKA BRNO U17 – SK SIGMA OLOMOUC U17 4:1 (1:1)
Branka Liďák
SK Sigma Olomouc Vítek R. (46. Stoppen) – Waclawik, Černý (46. Blaho), Bílý, Liďák – Corriero, Nízký (46. Vymětalík), Nováček (46. Vybíral), Kašpárek, Špatný (71. Vyhlídal) – Galus (60. Seehof)
Hodnocení trenéra Kalvach Vyrovnané utkání, soupeř byl efektivnější, my jsme měli několik brankových příležitostí, které jsme nedohráli. Zahrálo si s námi 5 kluků z U16, kteří rozhodně nezklamali. Druhý poločas v obraně hráli kluci v hodně improvizované sestavě a na sehranosti to bylo vidět. Dostali jsme strašně laciné a jednoduché góly.
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U17 – AS TRENČÍN U17 2:2 (2:1)
Branky 22. Nováček, 40. Vybíral
SK Sigma Olomouc Vítek R. – Vítek F. (80. Galus), Sklenář, Černý, Slavíček – Raclavský, Vymětalík, Nováček, Vybíral, Corriero (60. Špatný) – Galus (60. Kašpárek)
Hodnocení trenéra Kalvacha Jsem spokojený s prvním poločasem. Ten byl až na malé drobnosti podle našich představ. Druhý poločas jsme občas zbytečně ztráceli jednoduché míče a tím jsme se nedostávali do naší kombinační hry a soupeř, který byl velmi kvalitní, byl opticky více ve hře než my.
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U17 – FK PARDUBICE U16 4:3 (4:0)
SK Sigma Olomouc Vičar (18. Vítek R.) - Vítek F. (40. Liďák), Černý (40. Bílý), Judas, Slavíček – Raclavský, Vymětalík, Nováček (40. Blaho), Vybíral (40. Corriero) – Galus (40. Kašpárek)
Hodnocení trenéra Kalvacha Prvních 20 minut jsme rozběhávali únavu, potom jsme hráli dobře. Vypracovali jsme si snad 8 šancí, využili jsme do poločasu 4 z nich. Druhý poločas dostali šanci další hráči. Hráli jsme posledních 15 minut o jednoho hráče méně a hra se změnila. Soupeř byl technicky dobrý a pohyblivý. Jsme rádi i za takové utkání.
Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U17 – GÓRNIK ZABRZE U17 5:2 (5:1)
Branky Daněk 3, Raclavský 2
SK Sigma Olomouc Vítek R (60. Vičar) - Slavíček, Černý, Sklenář, Judas – Raclavský, Vymětalík (46. Vybíral), Nováček, Daněk, Šíp (46. Uriča) - Galus (60. Kašpárek)
Hodnocení trenéra Kalvacha Podali jsme velmi dobrý výkon. První poločas byl nejlepší v přípravě, hráli jsme opravdu skvěle. V útoku jsme měli kreativitu, byli jsme aktivní, akce byli pohledné a vstřelili jsme pět krásných branek. Druhý poločas už trochu ztratil na kvalitě z naší strany směrem dopředu, protože jsme neproměnili už žádnou z našich šancí. Soupeř dal branku po standardní situaci, jinak jsme ho moc do šancí nepouštěli. Generálka na Duklu nám vyšla, chce to navázat na tento bojovný, pracovitý a kvalitní výkon.

Týmy U19 a U17 zahájily sezónu jasnými výhramiTýmy U19 a U17 zahájily sezónu jasnými výhrami
| 17.08.2019
Tři mládežnické týmy se konfrontovaly s Rapidem VídeňTři mládežnické týmy se konfrontovaly s Rapidem Vídeň
Souhrn letní přípravy U17Souhrn letní přípravy U17
| 16.08.2019
Trenér Krajčovič o loňské vítězné sezóně týmu U16Trenér Krajčovič o loňské vítězné sezóně týmu U16