Aktuality

Souhrn letní přípravy A-týmu

Souhrn letní přípravy A-týmu

09.07.2019 / A tým

Letní příprava A-týmu SK Sigma Olomouc v neděli vyvrcholila posledním přátelským utkáním proti belgickému Mouscronu. Během necelého měsíce stihli Hanáci pod vedením nového trenéra Radoslava Látala odehrát sedm utkání, z toho dvě na soustředění v rakouském Kaprunu, odkud se vrátili včera ve večerních hodinách.

Sigma zahájila letní přípravu 17. června. Na prvním tréninku se hlásilo novému trenérovi hned 30 hráčů.

Brankáři: Miloš Buchta, Aleš Mandous, Michal Reichl, Jakub Trefil (U19)

Obránci: Martin Sladký, Radek Látal (U21), Michal Surzyn (návrat z hostování ve Vítkovicích), Vít Beneš, Jan Štěrba, Václav Jemelka, Roman Polom, David Zima (U21), Michal Vepřek, Jiří Sláma (U21)

Záložníci: Tomáš Zahradníček, Martin Hála, Václav Pilař, David Houska, Jakub Plšek, Jiří Texl, Mojmír Chytil (U21), Tomáš Zlatohlávek (U21), Lukáš Buchvaldek (návrat z hostování v Třinci), Jakub Vichta (návrat z hostování v Uničově),  Šimon Falta, Ondřej Zmrzlý (U21)

Útočníci: Jakub Yunis, Martin Nešpor, Pavel Dvořák, Pavel Zifčák

Krátce po začátku přípravy se k týmu připojili dva mladí hráči z Venezuely, Fredy a Luis. Oba dva byli v klubu na zkoušce.

První část přípravy byla zaměřená především na nabrání fyzické kondice. Hráči absolvovali náročné dvojfázové tréninky. Přáním trenéra také bylo podrobněji poznat všechny hráče kádru v tréninku i v zápasech. První přátelský zápas odehrála Sigma v Otrokovicích, kde dostali prostor hlavně hráči povolaní z mistrovské juniorky nebo navrátilci z hostování. Následující den po utkání v Otrokovicích nás čekaly druholigové Vítkovice. Tento zápas jsme i přes vedení v prvním poločase prohráli 1:2. V dalším utkání nás čekal také druholigový soupeř a to Hradec Králové. Zápas, během kterého se na hřišti prostřídal prakticky celý kádr, rozhodl v 85. minutě Jiří Texl. „Kluky znám teprve týden, pořád se poznáváme. Kondiční stránka je pro nás teď prvořadá, hodně s ní pracujeme v trénincích. Kluci opravdu makají, jsem spokojený,“ řekl po první týdnu přípravy trenér Látal.

Ještě před odjezdem na soustředění čekala Sigmáky konfrontace s druholigovými Pardubicemi a slovenskou Trnavou. Oba dva zápasy se hrály během jednoho dne. Do dopoledního zápasu s Pardubicemi nastoupila ve Slatinicích sestava složená především z mladých hráčů. Těm se podařilo otočit nepříznivý výsledek 0:1 z prvního poločasu na konečných 2:1. Odpolední zápas s Trnavou (1:2) na Andrově stadionu ukázal trenérovi, na čem je potřeba pracovat. „Z výsledku dnešního utkání jsme zklamaní, chtěli jsme vyhrát. Náš výkon nebyl optimální. Neběhali jsme, tahali jsme nohy, kazili jsme jednoduché přihrávky, nevyhrávali jsme osobní souboje,“ řekl po zápase Radoslav Látal. Zároveň stanovil cíle pro soustředění v rakouském Kaprunu. „Na soustředění v Rakousku budeme pracovat na agresivitě a taktice. Čekají nás tam dvě těžká utkání,“ dodal po zápase s Trnavou. Do kádru pro soustředění se nakonec nevešli Jiří Sláma, Pavel Zifčák (nyní oba na zkoušce v Pardubicích), Michal Surzyn (možné hostování ve Vítkovicích), Jakub Vichta (návrat do Uničova), oba testovaní hráči Fredy a Luis a také Martin Hála, který plnil individuální kondiční plán v rámci rekonvalescence po operaci kolena.

Kádr pro soustředění:

Brankáři: Aleš Mandous, Michal Reichl, Jakub Trefil

Obránci: Martin Sladký, Radek Látal, Vít Beneš, Václav Jemelka, Jan Štěrba, Roman Polom, Michal Vepřek, Milan Kerbr

Záložníci: Tomáš Zahradníček, Václav Pilař, David Houska, Jakub Plšek, Lukáš Greššák, Jiří Texl, Ondřej Zmrzlý, Mojmír Chytil, Šimon Falta, Lukáš Buchvaldek

Útočníci: Jakub Yunis, Martin Nešpor

Na herní soustředění vyrazil A-tým do 650 km vzdáleného Kaprunu, kde našel ideální podmínky pro přípravu. „Jsem hodně spokojený, strašně se mi to tady líbí. Příroda je tady krásná. Čekal jsem, že tady bude menší vedro (směje se), ale jinak je to tady super,“ řekl o rakouském soustředění obránce Václav Jemelka. V plánu soustředění byly také dva přátelské zápasy s německým druholigovým Karlsruher SC a belgickým prvoligovým Royal Excel Mouscron. Od výhry nad německým soupeřem nás dělilo pár desítek sekund. Do vedení jsme se dostali po pohledné akci z pravé strany, kdy Pilař našel ve vápně Yunise a ten se nemýlil. O výhru jsme přišli v nastavení po velmi přísné penaltě. Utkání tak skončilo nerozhodně 1:1. V zápase s Mouscronem se hrál svižný a agresivní fotbal. Po solidním začátku soupeř potrestal naši chybu v rozehrávce a začal kontrolovat hru. V druhém poločase se mu ještě povedlo z pokutového kopu zvýšit na konečných 0:2. „Dnešní zápas měl kvalitu, hrál se rychlý, důrazný fotbal, a to se mi líbilo. Naše první velká šance přišla v prvním poločase, kdy jsme netrefili prázdnou bránu. Potom jsme při jejich presinku dostali gól po špatné rozehrávce. Ve druhém poločase jsme dělali zbytečné fauly v šestnáctce mimo míč. A další gól jsme si dali víceméně sami. Někteří hráči ukázali, že je s nimi ještě potřeba pracovat. Ta dvě utkání tady v Rakousku mi určitě otevřela oči v tom, s kým můžu počítat do mistrovských utkání a s kým ne, " uvedl trenér Radoslav Látal po zápase.

Průběh soustředění hodnotil trenér Látal pozitivně. „Hráli jsme v krásném prostředí na výborných travnatých plochách, tréninkové centrum bylo fantastické. Navíc jsme se postavili dvěma velmi kvalitním soupeřům. Hráče už jsem poznal, vím, co od každého čekat. Věřím, že jsme na ligu dobře přichystaní, hlavně po kondiční stránce. Víme, že nás čeká těžký začátek, ale jsme nachystaní a budeme bojovat."

Souhrn přípravných utkání:

SK SIGMA OLOMOUC - ROYAL EXCEL MOUSCRON 0:2 (0:1)

Branky: 19. Olinga, 77. Mohamed (z pen.)

Sestava: Mandous (46. Reichl) - Sladký (72. Látal), Štěrba (41. Polom), Jemelka, Vepřek (58. Kerbr) - Texl (82. Chytil), Greššák, Houska (58. Nešpor), Falta (58. Buchvaldek) - Plšek (73. Zmrzlý) - Yunis (72. Pilař). Trenér: Látal.

 

SK SIGMA OLOMOUC - KARLSRUHER SC  1:1 (0:0)

Branky: 55. Yunis - 90+2. Pourié (z pen.)

Sestava: Reichl - Zahradníček (21. Sladký - 75. Látal), Beneš, Jemelka, Vepřek (75. Polom) - Pilař (56. Nešpor), Greššák, Zmrzlý (56. Plšek - 85. Chytil), Falta (86. Štěrba) - Houska - Yunis (75. Buchvaldek)

 

SK SIGMA OLOMOUC - FC SPARTAK TRNAVA 1:2 (0:1)

Branky: 90. Jemelka - 45. Sobczyk, 61. Mitrea

Sestava: Buchta - Sladký (67. Látal), Beneš, Jemelka, Vepřek (56. Kerbr) - Zahradníček (64. Pilař), Houska, Greššák (56. Texl), Falta - Plšek (67. Nešpor) – Yunis

 

SK SIGMA OLOMOUC – FK PARDUBICE  2:1 (0:1)

Branky: 58. Fredy, 78. Hála – 4. Solil

Sestava: Mandous (46. Reichl) – Surzyn, Štěrba, Zima (53. Polom), Sláma (73. Hála) – Buchvaldek, Zmrzlý, Chytil (73. Látal), Vichta (53. Fredy) – Zlatohlávek (73. Texl) – Nešpor (37. Zifčák)

 

SK SIGMA OLOMOUC – FC HRADEC KRÁLOVÉ  1:0 (0:0)

Branka: 85. Texl

Sestava od 1. minuty: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Kerbr – Pilař, Greššák, Houska, Chytil, Falta – Yunis

Sestava od 30. minuty: Buchta - Látal, Beneš, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Greššák, Plšek, Chytil, Vichta - Nešpor

Sestava od 46. minuty: Mandous - Látal, Beneš, Zima, Vepřek - Zahradníček, Zmrzlý, Plšek, Zlatohlávek, Vichta – Nešpor

Sestava od 60. minuty: Mandous - Surzyn, Zima, Polom, Sláma - Zifčák, Texl, Zlatohlávek, Zmrzlý, Vichta – Nešpor

Sestava od 68. minuty: Mandous - Látal, Beneš, Zima, Sláma - Zifčák, Zmrzlý, Zlatohlávek, Texl, Luis – Fredy

 

SK SIGMA OLOMOUC – MFK VÍTKOVICE  1:2 (1:1)

Branky: 36. Falta – 44. Bzirský, 46. Martišiak

Sestava: Buchta (46. Mandous) - Sladký (57. Látal), Beneš (72. Zima), Jemelka (57. Štěrba), Vepřek (57. Sláma) - Zahradníček (57. Pilař), Houska (65. Dvořák), Zmrzlý (57. Zlatohlávek), Falta (72. Buchvaldek) - Plšek (57. Chytil) - Nešpor (57. Zifčák)

 

FC VIKTORIA OTROKOVICE - SK SIGMA OLOMOUC 0:2 (0:0)

Branky: 47. Zifčák, 62. Chytil

Sestava 1. poločas: Reichl - Látal, Štěrba, Polom, Surzyn - Buchvaldek, Greššák, Vichta - Texl, Dvořák - Fredy

Sestava 2. poločas: Trefil - Surzyn, Jemelka, Zima, Sláma - Luis, Chytil, Zmrzlý, Zlatohlávek, Buchvaldek (68. Vichta)  – Zifčák
A tým - další aktuality:

Sobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženySobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženy
| 02.07.2020
Kádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a ZmrzlýKádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a Zmrzlý
| 01.07.2020
Miloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankářiMiloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankáři
| 01.07.2020
Týmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl HubníkTýmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl Hubník
| 29.06.2020
Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 rokyRoman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky
| 29.06.2020
Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší
| 28.06.2020
Daněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojenýDaněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojený
| 28.06.2020
Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1
| 28.06.2020
3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou
| 26.06.2020
Před 38 lety Sigma poprvé postoupila do první ligyPřed 38 lety Sigma poprvé postoupila do první ligy
| 26.06.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná