Přehled výsledků utkání žákovských týmů

10.09.2019 / Sportovní třídy

Žákovské týmy do 15, 14, 13 a 12 let odehrály utkání s tradičními soupeři. Celky U15 a U14 bojovaly o body na hřišti ostravského Baníku. Mladší žáci se představili na půdě Bílovce, kde obě naše družstva výrazně dominovala.

FC Baník Ostrava U15 - SK Sigma Olomouc U15  3:2 (2:0)

Branky: 54. Mokrovics, 65. Stryk.

Sestava: Mazur - Novotný, Pavlíček, Šembera, Stryk - Chudoba (76. Hanzelka), Knebl, Foukal (56. Vaculík) - Uriča, Mokrovics, Špangr (56. Horák).

Hodnocení trenéra Čecha: Do utkání jsme chtěli vstoupit vysokým presinkem, rychlým dostupováním hráčů soupeře, agresivitou a důrazem. Od začátku jsme domácí přitlačili na jejich obranné polovině, bohužel jsme se ze slibných šancí nedokázali prosadit. Domácí se dostali do vedení po rohu a centrovaném míči, kdy jsme propadli v důrazu. Utkání ovlivnilo dle mého názoru pro tuto kategorii přísné vyloučení, které nás poslalo do oslabení. I přesto jsme ve druhém poločase dokázali být domácímu Baníku více než vyrovnaným soupeřem. Dobrým pohybem v bloku a kvalitní přechodovou fází jsme si vypracovali několik gólových šancí a dokázali se přiblížit na jediný gól. Domácí hrozili především z brejků do otevřené obrany, které jsme dokázali pokrývat, nebo je zlikvidovat stejně jako pokutový kop díky brankáři Mazurovi. Minutu před koncem jsme neproměnili vyloženou brankovou příležitost k vyrovnání. Myslím, že to bylo vysoce nadprůměrné žákovské utkání, kde spousta hráčů předvedla výkony na hranici svých aktuálních možností.

FC Baník Ostrava U14 - SK Sigma Olomouc U14  1:2 (1:0)

Branky: 57. Oříšek, 59. Riedl.

Sestava: Berka - Miller, Lorenc, Holec, Hanzelka - Krejčí (41. Zahradníček), Drábek (68. Tomaj), Macharáček, Oříšek (77. Kouřil) - Riedl - Judas

Hodnocení trenéra: Stejně jako u U15 sneslo utkání s Baníkem velmi vysoké měřítko. Oba týmy byly od začátku velmi aktivní, vysoko dobře presovaly, v soubojích byli všichni hráči důrazní. Branku jsme obdrželi po rychlém brejku a našem drobném zaváhání. Především v první polovině druhého poločase byl ale z našich hráčů cítit větší hlad po vítězství, přičemž několik dalších šancí se nám ještě nepodařilo dohrát díky zbrklosti.

ŠSK Bílovec U13 - SK Sigma Olomouc U13  1:9

Branky: 5x Ptáčník, 3x Dospiva, Urban.

Sestava: Hartmann, Ulenfeld - Siegl, Beran, Rozehnal, Glos, Urban, Ptáčník, Navrátil, Strnadel, Dospiva.

Hodnocení trenéra: V utkání s důrazným a agresivním soupeřem jsme byli, kromě zmíněného důrazu, výrazně lepší. Nicméně v první třetině nás zbytečně srážely ztráty míče, kdy jsme za každou cenu chtěli hrát zahuštěným středem. Do druhé třetiny jsme šli s úkolem držet míč a otáčet těžiště hry do volného prostoru, což kluci dodrželi skvěle a tím pádem jsme na hřišti dominovali a to jak v obranné, tak zejména v útočné fázi, kde jsme si vytvářeli hodně šancí. V poslední třetině nás ovšem poněkud trápilo jejich proměňování a důraz před brankou soupeře. Třikrát jsme trefili brankovou konstrukci, několikrát jsme byli zbrklí v situaci, kdy jsme byli sami před brankářem, anebo jsme naopak míč předržovali a k zakončení se nedostali. Gól jsme inkasovali v poslední minutě po krásné střele, které předcházela ztráta našeho posledního hráče a brejku 3 na 1. Celkově si myslím, že jsme odehráli slušné utkání, i když ne tak bohaté na góly. Kluky bych chtěl pochválit za skvělé dodržování pokynů a kreativitu, co se týče herních situací.

ŠSK Bílovec U12 - SK Sigma Olomouc U12  3:20 (2:7, 1:6, 0:7)

Hodnocení trenéra Bilíka: Utkání tkání jsme odehráli ve velice dobrém tempu. Soupeře jsme předčili především v rychlosti. Během utkání jsme předvedli spoustu pěkných situací, škoda jen, že spousta z nich zůstala neproměněna. Bohužel nás pořád trápí přistupování a nabírání soupeře v obranné fázi hry, z čehož jsme dostali všechny tři totožné góly od stejného hráče soupeře. Celkově však díky našemu nasazení v útočné fázi hry převládá spokojenost s dnešním výkonem.

Sigma pořádá turnaj žákovských týmůSigma pořádá turnaj žákovských týmů
| 21.11.2019
Žákovské týmy U15 a U14 odehrály poslední zápasy podzimuŽákovské týmy U15 a U14 odehrály poslední zápasy podzimu
| 18.11.2019
Žákovské týmy zakončily podzim výhramiŽákovské týmy zakončily podzim výhrami
| 12.11.2019
Žákovská mužstva dokráčela k vítězstvímŽákovská mužstva dokráčela k vítězstvím
| 28.10.2019
Paráda! Sigmáci se kvalifikovali na závěrečný turnaj Ondrášovka CupuParáda! Sigmáci se kvalifikovali na závěrečný turnaj Ondrášovka Cupu
| 24.10.2019
Žákovské týmy mají za sebou duely se slezskými soupeřiŽákovské týmy mají za sebou duely se slezskými soupeři
| 22.10.2019
Přípravky U11 a U9 vyhrály mezinárodní turnaj ve VítkovicíchPřípravky U11 a U9 vyhrály mezinárodní turnaj ve Vítkovicích
| 14.10.2019
Žákovská družstva si připsala další výhry Žákovská družstva si připsala další výhry