Zápas století 8.9.2019 14:00

Ze Slezska bez bodu. Sigma prohrála v Opavě

13.04.2019 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc nezvládli utkání 28. kola FORTUNA:LIGY. Na Městském stadionu v Opavě podlehli domácímu Slezskému FC 1:2. O jedinou branku Hanáků se postaral Jakub Plšek.

Václav Jílek udělal dvě změny v základní sestavě od vítězného utkání proti Karviné. Po jednozápasové stopce za žluté karty od počátku vyběhl Tomáš Zahradníček, který zaujal místo Jiřího Texla. Na poslední chvíli místo Michala Vepřeka nastoupil Juraj Chvátal.

Sigma začala ve Slezsku aktivně. Od začáku se hrálo spíše na polovině domácích, kteří se snažili hrozit z brejků. V 11. minutě se Hanáci ubránili rohovému kopu Opavy, Tomáš Zahradníček se dostal k míči a nikým neatakován se vydal k bráně Vojtěcha Šroma. Jeho střela ale postrádala větší razanci, a tak si s ní brankář domácích poradil.

Opava udeřila hned z první příležitosti, kterou si vypracovala. V 16. minutě ještě obrana Sigmy zblokovala ránu Stáni, míč se ale odrazil k Jursovi, který pěknou střelou na zadní tyč obstřelil Buchtu a poslal domácí do vedení. O pět minut později mohlo být srovnáno. Střelu Šimona Falty brankář domácích jen vyrazil, k míči se sbíhali Plšek s Dvořákem. Druhý jmenovaný ale bohužel pro Sigmu jen napálil míč do brankáře Šroma. S blížícím se závěrem první půle stupňovali hráči Sigmy tlak. Ve 43. minutě pálil ze střední vzdálenosti Jakub Plšek. S jeho střelou si Šrom s vypětím všech sil poradil.

Ve 44. minutě již ale bylo srovnáno. Hanáci zahrávali rohový kop, centr Tomáše Zahradníčka proskákal vápnem k volnému Kubovi Plškovi, který jen nastavil pravačku a zasunul míč za záda Šroma. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

I ve druhém poločase byli aktivnější hráči Sigmy Olomouc. Dvě střely z hranice šestnáctky měl Juraj Chvátal, ale ani jednou netrefil bránu. V 54. minutě se neujala ani střela Lukáše Kalvacha. Poté měl obrovskou šanci domácí Smola, který si naskočil na centr Schaffartzika a hlavou jen těsně minul bránu. Ještě nebezpečnější byla v 64. minutě hlavička Janetzkého, který skončila na tyči. V 73. minutě se do brejku hnal Tomáš Zahradníček, kterému na levém kraji nechala obrana domácích hodně prostoru. Zahradníček se dostal až ke střele, tu ale obrana domácích zblokovala na roh. O chvíli později se k přímému kopu postavil Šimon Falta a jen decimetry jej dělily od dalšího gólového záznamu.

Zápas nakonec rozhodla standardní situace Opavy z 83. minuty. Pavel Zavadil to na Buchtu zkusil přímo, brankář Sigmy jeho střelu jen vyrazil a dobíhající Smola míč uklidil do sítě.

Sigma Olomouc tak po dvou výhrách v řadě našla přemožitele, když v Opavě prohrála 1:2. V neúplné tabulce drží 7. místo, Liberec má ale zápas k dobru. Další zápas čeká Hanáky za týden na Andrově stadionu proti Teplicím.

Hodnocení trenéra Václava Jílka

„Dnešní utkání bylo velmi bojovné. Opava dnes vyhrála díky efektivitě, dvakrát vystřelila na bránu a dvakrát se jí podařilo dát gól. Žádné další šance soupeře si nevybavuji, kromě hlavičky Smoly ve druhém poločase, která šla mimo bránu. Opava nás dnes určitě výrazně nepřehrávala, ale hrála důrazně, jednoduše, dobíhala balóny.

Na druhou stranu, pokud bychom hráli kvalitněji v přechodové fázi a dohrávali akce, tak bychom dnes vyhráli. Minimálně šance Dvořáka ze druhého poločasu byla stoprocentní nebo i ta Zahradníčkova byla velmi blízko gólu. Byla tam ale spousta dalších nebezpečných situací z naší strany. Bohužel efektivita byla dnes na straně Opavy.

Není třeba věšet hlavu. Věřím, že tohle mužstvo má sílu a ukáže ji v posledních dvou zápasech. Chtěl bych, abychom se teď dívali v tabulce nahoru a aby se nám podařilo uhrát další utkání, které nás čeká doma s Teplicemi."

Konečný výsledek SFC Opava – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1)
Branky 16. Jursa, 83. Smola – 44. Plšek
ŽK Jursa, Smola, Žídek – Jemelka
SFC Opava Šrom – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Jursa – Stáňa (87. Rychlý), Janetzký (75. Juřena), Zapalač (80. Manzia) – Smola. Trenér: Kopecký
SK Sigma Olomouc Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Chvátal (88. Chytil) – Zahradníček, Plšek, Kalvach, Falta (82. Lalkovič) – Dvořák, Yunis (68. Nešpor). Trenér: Jílek
Rozhodčí Jana Adámková – Jan Paták, Marek Podaný
Diváci 2 983

Dvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body nevezeDvoubrankové vedení si Sigma neuhlídala. Z Ďolíčku body neveze
| 17.08.2019
Sestava SK Sigma proti BohemiansSestava SK Sigma proti Bohemians
Upřesnění 8. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 8. kola FORTUNA:LIGY
6. kolo: Sigma v Ďolíčku změří síly s Bohemians6. kolo: Sigma v Ďolíčku změří síly s Bohemians
| 15.08.2019
První potvrzená jména. Kdo dorazí na Zápas století?První potvrzená jména. Kdo dorazí na Zápas století?
| 14.08.2019
Roman Polom přestupuje do Českých BudějovicRoman Polom přestupuje do Českých Budějovic
| 13.08.2019
Ohlasy: SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1Ohlasy: SK Sigma Olomouc - MFK Karviná 1:1
| 10.08.2019
Sigma ztratila doma body. S Karvinou remizovala 1:1Sigma ztratila doma body. S Karvinou remizovala 1:1
Sestava SK Sigma proti KarvinéSestava SK Sigma proti Karviné
Informace pro fanoušky před utkáním s KarvinouInformace pro fanoušky před utkáním s Karvinou