Aktuality

Trenér Látal: Budějovice jsou nebezpečné hlavně v útoku

Trenér Látal: Budějovice jsou nebezpečné hlavně v útoku

15.10.2019 / A tým

Před reprezentační pauzou se A-tým představil na půdě Příbrami, odkud si dovezl bod za remízu 0:0. Během repre přestávky si ještě stihl zahrát exhibiční utkání v rámci znovu otevření brněnského stadionu Za Lužánkami. Už tuto sobotu ho čeká souboj dalšího ligového kola s týmem ze spodní části tabulky, který si ale nevede vůbec špatně. Kouč Radoslav Látal ví, v čem svěřenci trenéra Horejše z Českých Budějovic dokáží být nebezpeční.

Trenére, minulý týden jste se zúčastnili přátelského utkání v Brně, kde se znovu otevíral stadion Za Lužánkami.

Ano, rádi jsme se této akce zúčastnili. Škoda jen špatného počasí a stavu, ve kterém se nacházel místní trávník. Proto se nakonec hrálo jen dvakrát třicet minut, domluvili jsme se tak s trenérem Brna. Také jsme si řekli, že utkání pojmeme exhibičně, i když to pro ně bylo těžké, nový trenér se totiž chtěl ukázat (usmívá se).

V posledním ligovém utkání v Příbrami Sigma remizovala. Byla to zasloužená remíza?

V Příbrami jsme chtěli uhrát vzadu nulu, což se nám podařilo. Bohužel směrem dopředu to nebylo dobré, vázla nám kombinace. Spoustu situací jsme nedotáhli a dá se říct, že jsme soupeře prakticky neohrozili. Bylo to remízové utkání. A troufnu si říct, že od té doby co působím v Sigmě, to byl náš nejhorší výkon. Musíme si z toho ale vzít ponaučení.

Jak z celkového pohledu hodnotíte výsledky týmu v posledních ligových kolech?

Držíme si neporazitelnost, to je určitě pozitivum. Na druhou stranu jsme si přáli více bodů v tabulce. Víme, že například s Karvinou nebo na Bohemce jsme mohli bodovat naplno. Ale ztrácíme je díky tomu, že nezvládáme konce utkání. Liga je v tuto chvíli velmi vyrovnaná a v zápasech často rozhodují poslední minuty. Není to jen náš problém, bavil jsem se například s trenérem Svědíkem ze Slovácka, který řeší stejné potíže. Neberu to ale jako výmluvu, je potřeba se zaměřit především na náš výkon.

Sigma neprohrála už šest ligových utkání v řadě. Těší vás tato statistika?

Série bez proher nás těší, ale zároveň víme, že bodů mohlo být víc a v tabulce jsme mohli být úplně někde jinde. Teď se nacházíme na nějakém rozhraní. Pokud zvládneme utkání s Budějovicemi, můžeme se dotáhnout na úroveň Baníku a Jablonce. Baník má teď vynikající formu, ale čeká ho těžký zápas v Plzni. Pořád myslíme na to, že bychom se chtěli „upíchnout“ v horní části tabulky.

Českým Budějovicím se výsledkově příliš nedaří, herně však na tom nejsou špatně.

Určitě. Nemyslím si, že Budějovice jsou mužstvem, které bude hrát o sestup. Jejich výkony nejsou špatné, i když body jim chybí. Především v útočné fázi jsou nebezpeční. Typologicky mají dobré hráče na brejky, hráče do presinku. Viděl jsem jejich utkání v Liberci nebo doma se Spartou, kde podali velice kvalitní výkon. Je to mužstvo, které nechceme podcenit, musíme být ostražití, nebude to jednoduchý zápas.

Jak to vypadá se zdravotním stavem našich hráčů?

Pár zraněných stále máme. Martin Nešpor bude mimo zhruba pět týdnů, minulý týden s námi netrénovali Šimon Falta, Vašek Pilař ani Martin Hála. Pozitivem je, že se uzdravil Miloš Buchta, který měl po zlomenině prstu problémy se zády. Ve čtvrtek už ale chytal v přátelském utkání v Brně a o víkendu potom za B-tým. Do tréninkového procesu se už s námi zapojuje také Martin Sladký.

Co se posil v kádru A-týmu týče, dokážete říct, v jaké jsou tito jednotliví hráči formě?

Pablo González, naše nejčerstvější posila, se zapracoval velmi rychle a velmi dobře, jsme s ním spokojení. Lukáš Greššák teď lehce bojuje s formou, on sám ví, že to není ideální, ale pracuje na sobě. Je to jiný typ hráče než byl Lukáš Kalvach, je to spíše typ defenzivní. Zkoušíme ho teď i na stoperovi, kde odehrál velmi dobré zápasy. Co se Milana Kerbra týká, s tím musíme pomalu. Rok nehrál, je po těžké operaci, nechceme ho zatavit. Ale do budoucna pro nás bude velkou pomocí.

A nesmíme zapomenout ani na Ismara Tandira.

Ismar nastoupil v několika utkáních B-týmu, potřeboval ještě po kondiční stránce dohnat mezery. Hodně mě ale překvapil v našem utkání s Brnem. Moc se mi jeho výkon líbil a řekl jsem mu, že šanci v sestavě áčka by mohl dostat. Když přišel do Sigmy, neměl to lehké. Ale věřím, že ještě dokáže svou kvalitu.
A tým - další aktuality:

Upřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 10. - 12. kola FORTUNA:LIGY
| 24.11.2020
Šimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a KerbraŠimon Falta vyrovnal v počtu zápasů Hapala a Kerbra
| 23.11.2020
Aleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubuAleš Mandous se zařazuje mezi nejlepší brankáře v historii klubu
| 23.11.2020
Sigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodůSigma stále zažívá jeden z nejlepších ligových úvodů
| 23.11.2020
Mandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytilMandous: Pomohl mi hned první zákrok. Po něm jsem se chytil
| 21.11.2020
Trenér Látal: Zvládáme vyhrávat vyrovnané zápasyTrenér Látal: Zvládáme vyhrávat vyrovnané zápasy
| 21.11.2020
Tři body zůstaly na Hané. Sigma rozstřílela Karvinou 3:0Tři body zůstaly na Hané. Sigma rozstřílela Karvinou 3:0
| 21.11.2020
Nové vydání Sigmáka k přečtení v elektronické podoběNové vydání Sigmáka k přečtení v elektronické podobě
| 20.11.2020
Fortuna slaví 30 let! Máme pro vás olomoucké dresy!Fortuna slaví 30 let! Máme pro vás olomoucké dresy!
| 20.11.2020
8. kolo: Po reprezentační pauze hraje Sigma proti Karviné8. kolo: Po reprezentační pauze hraje Sigma proti Karviné
| 19.11.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná