Konečný výsledek SK Sigma Olomouc – MFK Ružomberok 1:1
SK Sigma Olomouc Reichl – Štěrba (46. Kotouč), Beneš (46. Jemelka), Polom (46. Vepřek), Sláma (46. Zahradníček) – Lalkovič (70. Chytil), Kalvach (46. Houska), Chytil (46. Látal), Falta, Texl (46. Nešpor) – Yunis
MFK Ružomberok Čtvrtečka (46. Krajčírik) – Twardzik, Maslo, D. Kružliak, Urdinov (46. Kunca) – Qose, Kochan (46. Brenkus), Takáč (46. Mustedanagić) – Tatarkov, Gerec (46. Tandir), Gal Andrezly
Branky 51. Yunis  – 58. Tandir
Rozhodčí Křepský – Silný, Šamaj
Diváci 200

V chladném počasí sobotního odpoledne se na hřišti s umělým trávníkem v areálu Androva stadionu utkala domácí SK Sigma Olomouc se slovenským soupeřem MFK Ružomberok. Zatímco domácí zvolili tradiční modrou barvu dresů, protivníci z Ružomberoku do utkání vyběhli v barvě černé.

Aktivnějším týmem byla od počátku prvního poločasu Olomouc. Již v 6. minutě se do jasné gólové šance dostal Mojmír Chytil, když po rohu Šimona Falty zůstal před brankou hostů osamocen. Jeho hlavička však mířila nad břevno brankáře Jana Čtvrtečky. Rychlé tempo fotbalistů Sigmy nepolevovalo ani v dalších pětadvaceti minutách. Její dynamická hra na půli soupeře dovolila olomouckému gólmanovi Michalovi Rechlovi několikrát „vycestovat“ téměř k půlící čáře a pomoci svým spoluhráčům při rozehrávce.

Dobrou šanci měl i nováček domácího mužstva stoper Vít Beneš, který nastoupil do svého prvního zápasu v dresu Sigmy. Ve 35. minutě se s míčem dostal před vápno a prudkou ránou se pokusil zakončit. Střela ale mířila nad branku hostů. Modří tlačili i nadále. Mojmír Chytil naběhl na roh Milana Lalkoviče, byl však zastaven bránícím hráčem Ružomberoku. Poté se opět ke střele dostal Vít Beneš, pálil však jen do jednoho z obránců soupeře. V prvním poločase tak zhruba dvě stě přihlížejících diváků nevidělo žádný gól.

Fanoušci však zoufat nemuseli. Úvodem druhé půle byli svědky hned dvou branek. Nejprve byl blízko gólu Martin Nešpor, brankář slovenského týmu ale zatím udržel čisté konto. Druhou střelu Nešpora brankář soupeře neudržel a odražený míč poslal dorážkou do sítě Jakub Yunis. Sigma se tak dostala do vedení 1:0.

Mužstvo Ružomberoku se ztrátou jednoho gólu nehodlalo smířit. Jeho odpověď přišla již po dvou minutách. Zakončení Zinedina Mustedanagiče ze standardní situace nejdříve jen zazvonilo o horní tyč brankové konstrukce. V 58. minutě díky individuální akci slovenského záložníka Petera Gál-Andrezlyho a jeho přesnému centru na Ismara Tandira vyrovnal celek ze Slovenska stav utkání na 1:1.

Po vstřelené brance slovenské mužstvo ožilo. Aktivní hra a rychlé brejky hráčů v černém dělaly olomoucké obraně problémy. Tomáš Zahradníček musel dvakrát zastavovat útočníky slovenského týmu faulem. V posledních třiceti minutách zápasu pak výrazné kombinační akce nebyly vidět ani na jedné ze stran. Slovenský záložník Dalibor Takáč ještě prověřil pozornost brankáře Sigmy střelou z dvaceti metrů, pálil však mimo. Jakub Yunis se zase na druhé straně hřiště dvěma hlavičkami zhruba deset minut před koncem utkání snažil poslat míč do sítě hostů, snaha však byla marná. Síly obou týmů se ve druhé půli utkání vyrovnaly, další branka už nicméně nepadla. Konečné skóre utkání SK Sigma Olomouc – MFK Ružomberok 1:1.

13. kolo: Sigma přivítá České Budějovice13. kolo: Sigma přivítá České Budějovice
| 18.10.2019
Zahradníček před Budějovicemi: Hrajeme doma a chceme vyhrát Zahradníček před Budějovicemi: Hrajeme doma a chceme vyhrát
| 17.10.2019
Upřesnění 16. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 16. kola FORTUNA:LIGY
| 15.10.2019
Trenér Látal: Budějovice jsou nebezpečné hlavně v útokuTrenér Látal: Budějovice jsou nebezpečné hlavně v útoku
Jakub Plšek a Michal Reichl nalévali polévky pro dobrou věcJakub Plšek a Michal Reichl nalévali polévky pro dobrou věc