Aktuality

Trenér Látal: V Jablonci se budeme rvát o co nejlepší výkon

Trenér Látal: V Jablonci se budeme rvát o co nejlepší výkon

19.09.2019 / A tým

A-tým SK Sigma Olomouc odehraje 23. září od 18:00 již 10. kolo nejvyšší české fotbalové ligy. V něm se netradičně v pondělí představí na půdě FK Jablonce. Jak mužstvu pomohla desetidenní pauza? A na co se v přípravě na utkání na severu Čech zaměřit? Komentář před zápasem patřil jako vždy trenérovi Radoslavu Látalovi.

Trenére, budeme-li hovořit v řeči čísel, Sigma Jablonec neporazila od roku 2005, tedy dlouhých čtrnáct let. Máte tyto statistiky v hlavě, když se připravujete na zápas?

Myslím, že na tohle hráči vůbec nemyslí. Troufnu si říct, že to ani neví. Kdybyste mi to neřekli, tak to nevím ani já. Na Jablonec se připravujeme poctivě. Měli jsme teď dlouhý týden, dobře jsme potrénovali a pojedeme se tam rvát o co nejlepší výsledek.

Jablonečtí se v tuto chvíli nachází v ligové tabulce pouze o dva body před Sigmou. Je to pro hráče o to větší motivace?

Motivace je to vždy. Pro nás je důležité předvést takový výkon, se kterým budeme mít šanci uspět. Víme, že Jablonec je silné mužstvo, které má vždy velmi dobře poskládanou sestavu. Mají několik výrazných individualit, ať je to Sýkora, Doležal nebo Matoušek, který střílí góly. Navíc se letos i minulý rok dostali do evropských pohárů, kde nasbírali cenné zkušenosti. Nečeká nás nic lehkého.

V domácích utkáních je Jablonec hodně silný, jeho bilance doma je stoprocentní. Jak na tuto skutečnost hráče připravujete?

Připravujeme se jako na každý jiný zápas. Samozřejmě víme, že doma Jablonec zatím neztratil ani bod. Na jejich utkání s Opavou jsme se byli podívat. Opavští je sice potrápili, ale nakonec Jablonec dokázal zvítězit. I utkání s Baníkem nebo Mladou Boleslaví zvládli suverénně. Ofenzivu mají nadstandardní, mají rychlostní typy hráčů, kteří se umí prosadit v křídelních prostorech a soubojích jeden na jednoho. Na náš zápas se musíme dobře připravit, protože průměrný výkon na Jablonec určitě stačit nebude.

V jakém rozpoložení se tým nachází po remíze na Spartě a vítězném utkání doma s Opavou?

V posledních třech zápasech jsme dokázali uhrát sedm bodů. Nálada je tedy velmi dobrá. Těší mě, že většina hráčů se nám uzdravila, menší marodku ale stále máme. Kádr však už není tolik úzký jako dřív, máme z čeho vybírat. Uzdraveným hráčům chceme určitě dát šanci, bude ale záležet na jejich výkonnosti.

Nováček v týmu záložník Pablo González se objevil v základní sestavě v posledním domácím zápase Sigmy s Opavou. Jak jak se zapracoval do kádru?

Pablo se s mužstvem sžívá dobře, kluci ho mezi sebe přijali velmi rychle. Než nastoupil do utkání proti Opavě, byl u nás teprve několik dní. Jeho výkon v trénincích není vůbec špatný. Pracuje na sto procent, je to velký profesionál. Jde vidět, že prošel dvěma velkými kvalitními kluby ve Španělsku. Ten adaptační proces bude ještě chvíli trvat, ale zatím se zapracovává výborně.

 
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020
Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná