Před odletem do Turecka Sigma deklasovala Jihlavu 5:0

23.01.2019 / A tým

Konečný výsledek SK Sigma Olomouc - FC Vysočina Jihlava 5:0 (3:0)
SK Sigma Olomouc 1. poločas: Mandous – Štěrba, Beneš, Jemelka, Sláma – Kalvach, Houska – Zahradníček, Plšek, Texl – Nešpor
  2. poločas: Mandous – Látal, Kotouč, Polom, Vepřek – Sláma, Lalkovič – Falta, Plšek, Chytil – Yunis
FC Vysočina Jihlava Vejmola – Chlumecký, Vedral, Kupec, Klíma, Vaculík, Šlein, Zoubele, Šumský, Javůrek, Ritter
Branky 25. a 31. Zahradníček, 40. Plšek, 78. Falta, 80. Lalkovič
Rozhodčí Ehrenberger – Řezníček, Polanský
Diváci 100

Při mrazivých -6 °C dnes Sigma přivítala na domácím umělém trávníku celek FC Vysočina Jihlava. Modré dresy tentokrát oblékli hráči z Vysočiny, naši borci do utkání vyběhli oděni do červené.

Prvních dvcet minut hry měla Sigma převahu, do vyložených gólových příležitostí se však nedostávala. Až pohledná kombinace Jakuba Plška a Jiřího Slámy ve 25. minutě znamenala první branku utkání. Přihrávku z levé strany prodloužil Martin Nešpor přímo na kopačky Tomáše Zahradníčka, který nekompromisně zavěsil pod břevno. Po vstřelené brance začali Hanáci zápasu dominovat. Tomáš Zahradníček se jevil jako muž na svém místě. Přesným pasem ze vzdálenější poloviny hřiště ho našel Lukáš Kalvach a Zahry již téměř tradiční individuální akcí utekl za záda bránícím hráčům Jihlavy. Sigma tak navýšila gólový náskok na 2:0. Další povedený útok čtyři minuty před koncem započal Jiří Sláma. Se svým jmenovcem Texlem po levém křídle pomohl vybojovat míč a nahrát Jakubovi Plškovi, který obstřelil jihlavského brankáře Vejmolu. Sigma tak první poločas ukončila vítězstvím 3:0.

Ve druhé půli ožila i hra hostujícího celku. Přestože měli jihlavští několik šancí, sebejistého gólmana Olomouce nepřekonali. Na druhé straně se to však ještě dvakrát podařilo domácímu týmu. Patnáct minut do konce utkání ve hře kralovalo duo Lalkovič – Falta. Nejprve Milan Lalkovič poslal centr na Šimona Faltu, který zakončil k levé tyči. Následně si roli vyměnili, když Falta z otočky ve vápně vybídl Lalkoviče ke skórování a ten se nemýlil. Během pěti minut Sigma dvěma brankami rozhodla o konečném výsledku utkání 5:0.

S výkonem hráčů Sigmy tak mohla být spokojena nejen stovka přihlížejících diváků, ale i trenér A týmu Václav Jílek. „V prvním poločase jsme byli v defenzivě pevní, soupeř se nedostal do brankových příležitostí. Pohybově jsme byli slušní, i co se týká technického řešení a kvality hry. Myslím si, že první poločas byl z naší strany zatím nejlepší. Ve druhém poločase jsme chvíli dominovali, chvíli měl šance soupeř. Hra byla více otevřená. Dnešního výkonu týmu si cením i z důvodu toho, že jsme si zadali úkoly a ty kluci splnili. Z celkového pohledu utkání hodnotím pozitivně.“

Áčko veze z Ďolíčku důležité tři bodyÁčko veze z Ďolíčku důležité tři body
| 16.02.2019
Sestava SK Sigma proti BohemiansSestava SK Sigma proti Bohemians
A tým čeká střetnutí na půdě BohemiansA tým čeká střetnutí na půdě Bohemians
| 15.02.2019
Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořitNešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit
| 14.02.2019
Pilař: Neměli jsme si nechat remízu vzítPilař: Neměli jsme si nechat remízu vzít