JEDENÁCTKA A TRENÉR STOLETÍ

A tým slaví druhou výhru v řadě

23.02.2019 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc zvítězili v utkání 22. kola FORTUNA:LIGY nad Příbramí 2:0. O branky Hanáků se postarali Jakub Plšek a Tomáš Zahradníček. Díky výhře se Sigma posunula na 12. místo v ligové tabulce.

Hanáci byli od úvodu nebezpečnější. Martin Nešpor již v 5. minutě vystihl špatnou rozehrávku Kočího. Míč se od něj odrazil těsně vedle tyče. O chvíli později se obranou Příbramských prokličkoval Tomáš Zahradníček. Jeho střela bohužel pro Sigmu postrádala potřebnou razanci a brankář hostí ji bez problémů zlikvidoval.

V 16. minutě se vytáhl Miloš Buchta. Příbramský Matoušek prošel obranou Hanáků a ocitl se tváří v tvář brankáři domácích. Buchta ale byl rychle na zemi a jeho pokus zneškodnil. V úvodu bylo hodně vidět Tomáše Zahradníčka, který v 19. minutě unikl příbramské obraně. Zbavil se i Kočího, ale s míčem se dostal do velkého úhlu a trefil jen boční síť.

Gólové radosti se Hanáci dočkali v 26. minutě. Pohlednou kombinací se propracovali až do šestnáctky soupeře, kde se od Zahradníčka dostal míč k Plškovi, který prostřelil rozhozenou obranu soupeře včetně brankáře Kočího. Sigma šla do zaslouženého vedení.

Po vstřelené brance se Hanáci přestali hnát do útoku. Do kabin se tak šlo za příznivého stavu pro naše Áčko. Úvod druhé půle zastihl v lepší formě hosty, kteří několikrát zavřeli Modrou lavinu před vlastní brankou. Defenziva Sigmy ale odolávala. Na stoperské dvojici hrál s přehledem Roman Polom, který si připsal několik důležitých odkopů.

Pohledných akcí ve 2. poločase oba týmy příliš nenabídly. Na příbramské straně stojí za zmínku hlavička Ruslana Mingazova po centru Nového z pravé strany. Pokus hostí skončil vysoko nad bránou Miloše Buchty.

V 71. minutě stáhl Václav Jílek z hrotu Martina Nešpora. Místo něj šel na trávník Kuba Yunis, který se prakticky okamžitě dostal k ohrožení soupeřovy brány. Martin Sladký mu naservíroval míč z pravé strany. Yunis byl atakován dvěma obránci a z těžké pozice nezamířil přesně.

Další velkou šanci si Hanáci vypracovali až v 85. minutě. Martin Sladký si dobře naběhl za obranu a vyslal míč před bránu, kam si nabíhali Yunis a Houska. Ani jeden z nich na něj nedosáhl.

Hned vzápětí spálila Modrá lavina 100% šanci. Lukáš Kalvach si obhodil obránce a řítil se sám na bránu. Uviděl nabíhajícího Šimona Faltu, který ale z vynikající pozice pálil vysoko nad Kočího bránu.

Zahozené šance ale nemusely Hanáky mrzet. V nastaveném čase střídající Dvořák našel v pokutovém území nabíhajícího Zahradníčka, který nekompromisně propálil Kočího.

Díky brankám Kuby Plška a Tomáše Zahradníčka tak Sigma Olomouc porazila Příbram 2:0 a vyhoupla se na 12. příčku ve FORTUNA:LIZE.

Hodnocení trenéra Václava Jílka

„Charakter utkání odpovídal postavení obou týmů v tabulce. Viděli jsme hodně soubojů, snahy, ale i hodně nepřesností. Z naší strany byl první poločas o něco více fotbalovější, byli jsme schopní předvést několik kombinačních akcí. Ve druhém poločase jsme naopak zbytečně do těchto kombinací chodili v příliš těžkých situacích a soupeř potom získával větší odvahu a více nás tlačil. Kvalitativně ani Šimon Falta, ani Kuba Plšek ani David Houska nejsou na vrcholu co se týče techniky a volby řešení. Na druhou stranu si cením jejich aktivního přístupu. Utkání jsme dnes zvládli. V parametrech jako bojovnost a agresivita jsme navázali na vítězství nad Bohemians", uvedl na tiskové konferenci.

„Soupeř měl jednu vyloženou šanci za stavu 0:0 po individuální akci Matouška, kdy mezi naší obranou prošel jako mezi kuželkami až téměř do brány. Tam nás zachránil Miloš Buchta", pochválil trenér výkon olomouckého brankáře a dodal: „Bylo to dnes vydřené vítězství, ale zasloužené. Pro nás jsou to velmi důležité tři body. "

Konečný výsledek SK Sigma Olomouc – Příbram 2:0 (1:0)
Branky 26. Plšek, 90+2. Zahradníček
SK Sigma Olomouc Buchta – Sladký, Beneš, Polom, Vepřek – Kalvach, Houska (90. Štěrba) – Zahradníček, Plšek (80. Dvořák), Falta – Nešpor (71. Yunis)
1. FK Příbram Kočí – Nový, Chaluš, Kingue (58. Keita), Antwi – Mingazov, Květ, Rezek (64. Voltr), Tregler, Jablonský (84. Kobr) – Matoušek
ŽK Sladký, Vepřek - Chaluš, Květ
Rozhodčí K. Hrubeš - J. Kubr, Z. Vaňkát (O. Pechanec)
Diváci 2748

29. kolo: Sigma hostí Teplice29. kolo: Sigma hostí Teplice
| 19.04.2019
Ohlasy po utkání s OpavouOhlasy po utkání s Opavou
| 14.04.2019
Ze Slezska bez bodu. Sigma prohrála v OpavěZe Slezska bez bodu. Sigma prohrála v Opavě
| 07.04.2019
Sigma se dere tabulkou nahoru. Karvinou porazila 3:2Sigma se dere tabulkou nahoru. Karvinou porazila 3:2