Aktuality

Tréninkový areál v Řepčíně projde rekonstrukcí

Tréninkový areál v Řepčíně projde rekonstrukcí

24.08.2019 / SCM

Nedělní zápasy U18 a U16 proti Baníku Ostrava budou na delší dobu poslední, které se odehrají na hlavním hřišti tréninkového areálu v Řepčíně. Hrací plocha projde totiž v následujících měsících přestavbou, přírodní trávu hlavního hřiště nahradí umělá tráva. Hotovo by mělo být v listopadu letošního roku.

„V příštím týdnu by měla být zahájena akce na přestavbu hlavního travnatého hřiště na hřiště s umělou trávou. S dodavatelem již probíhají konkrétní jednání, aby byl připraven zahájit stavební práce. Momentálně čekáme na formální odstartování akce,“ uvedl předseda SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s. Ing. Jaromír Gajda.

„Dorostenecké týmy tak budou muset najít azyl na jiných olomouckých stadionech. „Jelikož přijdeme o hlavní hřiště s optimálními rozměry, dorostenecká mužstva budou hrát domácí utkání v Nových Sadech (U19 a U17) a v Holici (U18 a U16), kde budeme v nájmu. Zbývá nám menší hřiště pro žákovská mužstva. Tam jsme to řešili už v předstihu. Oplocení jsme posunuli více směrem ke kolejím, čili hřiště se rozšíří a také prodlouží, využijeme tak naplno našeho pozemku. Momentálně hřiště čeká na zasypání, srovnání a dosetí. Zároveň jsme při této příležitosti navýšili val za brankou, kde chceme v budoucnu umístit lavečky, aby rodiče měli dobrý výhled na utkání svých ratolestí,“ popsal změny.

Žákovské týmy ale místo svých domácích zápasu měnit nemusí. „Budou hrát na hřišti původního rozměru, ale mezitím se bude pracovat na zmíněném rozšíření a prodloužení hřiště. Od jara by pak toto hřiště mělo splňovat podmínky pro zápasy dorostu,“ dodal.

Stavbaři budou v řepčínském areálu plnit i třetí úkol. „Dále jsme požádali o dotaci Olomoucký kraj v rámci programu, který na letošní rok vypsal, na vybudování druhého travnatého hřiště za starými šatnami. Od města Olomouce jsme před 3 lety získali hektar pole. Zároveň se nám podařilo vyřídit jeho vynětí ze zemědělského půdního fondu, takže pracujeme s vizí, že by v Řepčíně mělo vzniknout ještě jedno travnaté hřiště,“ konstatoval dlouholetý olomoucký funkcionář.

„V první etapě pracujeme na úpravách terénu, které budou probíhat po dobu letošního roku. Tyto úpravy byly už před časem financovány Olomouckým krajem. Také nám bylo doporučeno zažádat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy o dotaci, jelikož existuje předpoklad, že by se na projekty tohoto typu měly v rozpočtu ministerstva objevit finanční prostředky. I z těchto peněz bychom dobudovali plánované hřiště,“ doufá Jaromír Gajda. Rozhodnutí o udělení dotace by mělo padnout v příštím roce.

S výstavbou třetího hřiště jsou spojené i další plány.  „V závěrečné etapě by se zbouraly staré šatny, místo kterých by se postavila budova s odpovídajícím zázemím pro mládežnické týmy,“ představil záměr do příštích let Jaromír Gajda.

Vybodování umělé trávy v Řepčíně ovšem neznamená okamžitý konec hřiště s umělou trávou v areálu Androva stadionu. Obě hřiště budou využívány souběžně do doby, než vyprší dvouletá lhůta nutnosti fungování umělé trávy u Androva stadionu vyplývající ze smlouvy o udělení dotace na její rekonstrukci před 8 lety. Až po vypršení této lhůty bude provoz hřiště ukončen.
SCM - další aktuality:

U19 dvakrát porazila HoliciU19 dvakrát porazila Holici
| 11.06.2020
Tým U19 porazil Pardubice. O výhře rozhodl v druhé půliTým U19 porazil Pardubice. O výhře rozhodl v druhé půli
| 06.06.2020
Dorostenci zpět v zápasovém režimuDorostenci zpět v zápasovém režimu
| 04.06.2020
U19 dnes odehrála se širším kádrem 3 přípravná utkáníU19 dnes odehrála se širším kádrem 3 přípravná utkání
| 29.05.2020
Týmy U19 a U17 se utkaly s Českými BudějovicemiTýmy U19 a U17 se utkaly s Českými Budějovicemi
| 09.03.2020
Tým U18 na soustředění v Maďarsku porazil KomárnoTým U18 na soustředění v Maďarsku porazil Komárno
| 03.03.2020
Sedmnáctka remizovala v KarvinéSedmnáctka remizovala v Karviné
| 02.03.2020
Devatenáctka vyhrála v Karviné na penaltyDevatenáctka vyhrála v Karviné na penalty
| 29.02.2020
Sedmnáctka prohrála v prvním jarním zápase s OpavouSedmnáctka prohrála v prvním jarním zápase s Opavou
| 23.02.2020
Devatenáctka vstoupila do jarní části sezóny výhrouDevatenáctka vstoupila do jarní části sezóny výhrou
| 22.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná