Aktuality

Tréninkový areál v Řepčíně projde rekonstrukcí

Tréninkový areál v Řepčíně projde rekonstrukcí

24.08.2019 / SCM

Nedělní zápasy U18 a U16 proti Baníku Ostrava budou na delší dobu poslední, které se odehrají na hlavním hřišti tréninkového areálu v Řepčíně. Hrací plocha projde totiž v následujících měsících přestavbou, přírodní trávu hlavního hřiště nahradí umělá tráva. Hotovo by mělo být v listopadu letošního roku.

„V příštím týdnu by měla být zahájena akce na přestavbu hlavního travnatého hřiště na hřiště s umělou trávou. S dodavatelem již probíhají konkrétní jednání, aby byl připraven zahájit stavební práce. Momentálně čekáme na formální odstartování akce,“ uvedl předseda SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s. Ing. Jaromír Gajda.

„Dorostenecké týmy tak budou muset najít azyl na jiných olomouckých stadionech. „Jelikož přijdeme o hlavní hřiště s optimálními rozměry, dorostenecká mužstva budou hrát domácí utkání v Nových Sadech (U19 a U17) a v Holici (U18 a U16), kde budeme v nájmu. Zbývá nám menší hřiště pro žákovská mužstva. Tam jsme to řešili už v předstihu. Oplocení jsme posunuli více směrem ke kolejím, čili hřiště se rozšíří a také prodlouží, využijeme tak naplno našeho pozemku. Momentálně hřiště čeká na zasypání, srovnání a dosetí. Zároveň jsme při této příležitosti navýšili val za brankou, kde chceme v budoucnu umístit lavečky, aby rodiče měli dobrý výhled na utkání svých ratolestí,“ popsal změny.

Žákovské týmy ale místo svých domácích zápasu měnit nemusí. „Budou hrát na hřišti původního rozměru, ale mezitím se bude pracovat na zmíněném rozšíření a prodloužení hřiště. Od jara by pak toto hřiště mělo splňovat podmínky pro zápasy dorostu,“ dodal.

Stavbaři budou v řepčínském areálu plnit i třetí úkol. „Dále jsme požádali o dotaci Olomoucký kraj v rámci programu, který na letošní rok vypsal, na vybudování druhého travnatého hřiště za starými šatnami. Od města Olomouce jsme před 3 lety získali hektar pole. Zároveň se nám podařilo vyřídit jeho vynětí ze zemědělského půdního fondu, takže pracujeme s vizí, že by v Řepčíně mělo vzniknout ještě jedno travnaté hřiště,“ konstatoval dlouholetý olomoucký funkcionář.

„V první etapě pracujeme na úpravách terénu, které budou probíhat po dobu letošního roku. Tyto úpravy byly už před časem financovány Olomouckým krajem. Také nám bylo doporučeno zažádat Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy o dotaci, jelikož existuje předpoklad, že by se na projekty tohoto typu měly v rozpočtu ministerstva objevit finanční prostředky. I z těchto peněz bychom dobudovali plánované hřiště,“ doufá Jaromír Gajda. Rozhodnutí o udělení dotace by mělo padnout v příštím roce.

S výstavbou třetího hřiště jsou spojené i další plány.  „V závěrečné etapě by se zbouraly staré šatny, místo kterých by se postavila budova s odpovídajícím zázemím pro mládežnické týmy,“ představil záměr do příštích let Jaromír Gajda.

Vybodování umělé trávy v Řepčíně ovšem neznamená okamžitý konec hřiště s umělou trávou v areálu Androva stadionu. Obě hřiště budou využívány souběžně do doby, než vyprší dvouletá lhůta nutnosti fungování umělé trávy u Androva stadionu vyplývající ze smlouvy o udělení dotace na její rekonstrukci před 8 lety. Až po vypršení této lhůty bude provoz hřiště ukončen.
SCM - další aktuality:

Brankář Radek Vítek je na stáži v anglickém SouthamptonuBrankář Radek Vítek je na stáži v anglickém Southamptonu
| 22.11.2019
Souhrn podzimní části sezóny U17Souhrn podzimní části sezóny U17
| 22.11.2019
Souhrn podzimní části sezóny U19Souhrn podzimní části sezóny U19
| 21.11.2019
Na závěr podzimu hrály týmy U18 a U16 se SlováckemNa závěr podzimu hrály týmy U18 a U16 se Slováckem
| 10.11.2019
Dorostenci do 19 a 17 let prohráli v Hradci KrálovéDorostenci do 19 a 17 let prohráli v Hradci Králové
| 09.11.2019
Reprezentační tým U17 posílí čtyři hráči SK SigmaReprezentační tým U17 posílí čtyři hráči SK Sigma
| 07.11.2019
Týmy U19 a U17 v derby přehrály BaníkTýmy U19 a U17 v derby přehrály Baník
| 05.11.2019
Mladí Sigmáci byli nominováni do výběrů české reprezentaceMladí Sigmáci byli nominováni do výběrů české reprezentace
| 05.11.2019
V sobotu hrály všechny dorostenecké týmyV sobotu hrály všechny dorostenecké týmy
| 03.11.2019
Dorostenci U18 a U16 doma přivítali TřinecDorostenci U18 a U16 doma přivítali Třinec
| 28.10.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná