Výsledky víkendových utkání dorostu a žáků

25.02.2019 / SCM

Další kolo přípravných utkání čekalo tento víkend na dorostenecké a žákovské týmy SK Sigma.

Tým U19 podlehl v napínavém souboji polskému Zabrze.

Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U19 – GÓRNIK ZABRZE U19 3:4 (2:3)
Branky 2. Raab, 20. Langer, 79. Šíp – 11. a 23. Jmiela, 34. Slislak, 49. Milek
SK Sigma Trefil – Twardzik, David (70. Bednár), Kratochvíl, Galus – Langer (60. Hausknecht), Grygar (60. Vymětalík), Vybíral – Grečmal (70. Machala), Raab, Šidlík (60. Šíp)
Hodnocení trenéra Janotky Z utkání, ve kterém jsme měli více ze hry a vytvořili jsme si více brankových příležitostí, jsme udělali zbytečnou přestřelku. V prvním poločase jsme si vytvořili sedm stoprocentních šancí a místo, abychom vedli minimálně dvoubrankovým rozdílem, tak jsme prohrávali 3:2. I přesto, že jsme hned v úvodu druhého poločasu prohrávali již o dvě branky, dalo se utkání ještě zvrátit v náš prospěch.

Nedařilo se ani naší osmnáctce, která prohrála v Českých Budějovicích.

Konečný výsledek SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE U18 – SK SIGMA OLOMOUC U18 2:0 (0:0)
SK Sigma Muzikant (46. Nemček) – Jaš, Javora (75. Arnold), Pavelka, Řezník – Repček (60. Moussa), Bednár, Heidenreich (75. Hamrozi), Hausknecht (60. Čech), Malacka (75. Štencel), Machala
Hodnocení trenéra Sedláčka První poločas se hrál rychlý fotbal s šancemi na obou stranách. Po prostřídání ve druhém poločase naše hra ztratila na plynulosti, navíc jsme inkasovali první branku po sérii chyb, kdy jsme nedokázali jednoduchý míč dostat z našeho vápna. Soupeř nám pak z rychlého protiútoku vstřelil druhý gól. Tentokrát musím kluky pochválit za zodpovědný a bojovný výkon.

Proti Polákům ze Zabrze se postavila i sedmnáctka, která po dobrém výkonu jasně zvítězila!

Konečný výsledek SK SIGMA OLOMOUC U17 – GÓRNIK ZABRZE U17 5:2 (5:1)
Branky 3x Daněk, 2x Raclavský
SK Sigma Vítek R (60. Vičar) – Slavíček, Černý, Sklenář, Judas – Raclavský, Vymětalík (46. Vybíral), Nováček, Daněk, Šíp (46. Uriča) – Galus (60. Kašpárek)
Hodnocení trenéra Kalvacha Podali jsme velmi dobrý výkon. První poločas byl nejlepší v přípravě, hráli jsme opravdu skvěle. V útoku jsme měli kreativitu, byli jsme aktivní, akce byli pohledné a vstřelili jsme pět krásných branek. Druhý poločas už trochu ztratil na kvalitě z naší strany směrem dopředu, protože jsme neproměnili už žádnou z našich šancí. Soupeř dal branku po standardní situaci, jinak jsme ho moc do šancí nepouštěli. Generálka na Duklu nám vyšla, chce to navázat na dnešní bojovný, pracovitý a kvalitní výkon.

Tým U16 si vítězstvím v Českých Budějovicích zajistil první místo ve skupině Memoriálu Vlastislava Marečka a zahraje si tak ve finálové čtveřici!

Branky 13. Coufal, 18. Hadaš, 43. Seehof, 53. a 90. Vyhlídal
SK Sigma Stoppen – Waclawik (46. Paar), Coufal, Kadlec (46. Vítek), Smolka (67. Waclawik) – Saňák (67. Hřivnáč), Fabiánek (46. Skopal), Nízký, Hadaš (46. Opatřil), Hřivnáč (46. Vyhlídal) – Seehof (53. Hadaš)
Hodnocení trenéra Krajčoviče Tímto zaslouženým vítězstvím jsme si zajistili 1.místo v naší skupině Memoriálu Vlastislava Marečka a kvalifikovali se do finálové čtyřky společně se Spartou, Slavií a Plzní, takže se můžeme těšit na další výborná utkání, které kluky můžou posunout zase dále. Stejně jako utkání s Budějovicemi, ve kterém bylo oboustranně mnoho pohledných akcí a šancí. My si jich vytvořili více, a hlavně v nich byli produktivní. Musím pochválit všechny hráče za výborný výkon. Můžou své dovednosti poměřit s dalšími vynikajícími týmy. Tyhle zápasy je mohou zase posunout dále v jejich fotbalovém růstu.

Patnáctka remizovala na půdě slovenské Trnavy.

Konečný výsledek FC SPARTAK TRNAVA U15 – SK SIGMA OLOMOUC U15 3:3 (2:1)
Branky 24. Studený, 46. Cahel, 50. Dohnálek
SK Sigma Koutný (41. Marek) – Strnad (41. Janyška), Dohnálek, Josefčuk (61. Šembera), Hapal (41. Stašák) – Skalský (41. Kovařík), Nguyen (41. Uriča), Cahel, Grulich – Studený – Slatinský
Hodnocení trenéra Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém hrál soupeř důrazněji a agresivněji. My jsme byli fotbalovější a dobře jsme napadali soupeřovu rozehrávku. Šancí bylo hodně na obou stranách, jejich pramenily z našich prohraných soubojů, špatně obsazených hráčů nebo z nepřesností v rozehrávce. Většinu šancí jsme si vytvořili po kombinaci.

Také čtrnáctka z Trnavy odcestovala s remízou.

Konečný výsledek FC SPARTAK TRNAVA U14 – SK SIGMA OLOMOUC U14 1:1 (0:1)
Branky 28. Proniuk
SK Sigma Mazur – Táborský, Pavlíček (Strnisko), Šembera (Novotný), Lenhart (Šimek), Proniuk, Chudoba, Foukal, Uriča (Zifčák), Paleník (Zdráhal), Špangr
Hodnocení trenéra Proti soupeři, který od začátku zápasu hrál z hlubokého bloku, se nám jen těžko prosazovalo. V prvních 20 minutách jsme dokázali předvést pár pohledných akcí, ale pak přišla pasáž zápasu, kdy jsme se přizpůsobili soupeřově tempu hry a spoustu situací, které měly končit zakončením, jsme přihrávkami dostali až do autu. Jediný gól vstřelil ve 28. minutě Adam Proniuk po pohotovém zakončení ve vápně. Po celý zápas jsme byli lepším týmem, hra se odehrávala především na soupeřově polovině hřiště. Jediným způsobem, kterým se soupeř dostal před naši bránu, byl po naší chybě na útočné polovině, kdy jsme odevzdali míč a soupeř šel do rychlého protiútoku. Doufáme, že v příštích zápasech už protrhneme naší střeleckou smůlu a začneme zápasy dotahovat do vítězného konce.

Tým U13 jednoznačně zvítězil ve Frýdku.

Konečný výsledek MFK FRÝDEK-MÍSTEK U13 – SK SIGMA OLOMOUC U13 1:5
Branky  9. Drábek, 12. Holec, 51. Riedl, 62. Hanzelka, 64. Mille
Hodnocení trenéra V průběhu celého utkání jsme dominovali. Většinu času jsme byli na míči a slabšího soupeře téměř k ničemu nepustili. S výjimkou 10-15 minut ve druhé půli. Gól jsme dostali z přímého kopu. Pozitiva – komunikace, využívání prostoru na velkém hřišti v některých pasážích, dostávání se do šancí. Negativa – otáčení hry, když byla zavřená jedna strana, časté ztráty, přepínání po zisku, neproměňování šancí. S plněním úkolů jsme tedy byli spokojeni částečně.

Tým do 12 let naopak ve Frýdku remizoval.

Konečný výsledek MFK FRÝDEK-MÍSTEK U12 – SK SIGMA OLOMOUC U12 2:2 (hráno 8+1, 3×30 minut)
Hodnocení trenéra V utkání jsme chtěli co nejvíce držet míč a vyvarovat se jednoduchých ztrát, což se nám stávalo v předchozích zápasech. Tento úkol se nám dařilo plnit, ale bohužel nám chyběla lepší koncovka a klid v zakončení. Soupeř byl velice houževnatý a hrozil z ojedinělých protiútoků, ze kterých nám také po našich chybách vstřelil oba góly.

Týmy U19 a U17 bodovaly v Mladé BoleslaviTýmy U19 a U17 bodovaly v Mladé Boleslavi
| 15.09.2019
Dorost U18 a U16 bojoval o body v LíšniDorost U18 a U16 bojoval o body v Líšni
Všechny dorostenecké týmy dnes zvítězilyVšechny dorostenecké týmy dnes zvítězily
| 11.09.2019
Dorostenci do 18 a 16 let se v moravském derby postavili ZlínuDorostenci do 18 a 16 let se v moravském derby postavili Zlínu
| 09.09.2019
Změna termínu utkání U19 a U17Změna termínu utkání U19 a U17
| 05.09.2019
Sedm našich dorostenců se zapojilo do tréninku s A-týmemSedm našich dorostenců se zapojilo do tréninku s A-týmem
Týmy U18 a U16 ztratily body v JihlavěTýmy U18 a U16 ztratily body v Jihlavě
| 01.09.2019
Týmy U19 a U17 bodovaly na SpartěTýmy U19 a U17 bodovaly na Spartě
| 31.08.2019
Žákovským týmům se o víkendu dařiloŽákovským týmům se o víkendu dařilo
| 26.08.2019
Dorostenci do 18 a 16 let hráli s ostravským BaníkemDorostenci do 18 a 16 let hráli s ostravským Baníkem