Aktuality

Trenér Látal: V kabině musí vládnout pohoda, ale i bojovný duch

Trenér Látal: V kabině musí vládnout pohoda, ale i bojovný duch

26.09.2019 / A tým

Po 10. kole FORTUNA:LIGY patří Sigmě Olomouc 5. místo v ligové tabulce. Remíza na pražské Letné, vítězství nad Opavou a cenný bod z Jablonce jí zajistil posun do Skupiny o titul. Tuto sobotu 28. září od 16:30 čeká Hanáky další bitva, tentokrát s 1.FC Slovácko.

Bilance Slovácka v posledních utkáních není příliš příznivá. Z pěti zápasů dokázali zvítězit jen jednou, dvakrát prohráli a dvakrát remizovali. Jaký vliv může mít tato bilance na jejich sobotní výkon?

Slovácku se výsledkově sice nedaří, to ale neznamená, že hrají špatný fotbal. Dokázali porazit Spartu i Plzeň. V MOL Cupu teď navíc postoupili přes Benešov a to je určitě nabudí. Čeká nás těžký soupeř.

Jaké jsou silné stránky týmu trenéra Svědíka?

Jejich silné stránky jsme mohli vidět v utkání se Spartou či Plzní, kde se nedali a bojovali do poslední minuty. Spartu dá se říct nepustili ani do jedné šance. Moc se mi v tomto utkání líbili. Je to týmové mužstvo, mezi jejich silné stránky tedy patří dobrý kolektiv, dále výborná kondice, organizace hry, presink. Jsou agresivní, nesmlouvaví. V těchto aspektech spočívá jejich síla.

Sigma naopak v posledních kolech sbírá body, po vítězství nad Opavou dovezla cenný bod z Jablonce. Má nálada v týmu stoupající tendenci?

Nálada v týmu je teď dobrá. Je potřeba se však koncentrovat na další utkání. Zisk bodů je pro nás povzbuzení, ale musíme udržet fokus a v přípravě na Slovácko nic nepodcenit. V kabině musí vládnout pohoda, ale i bojovný duch.

Může k udržení koncentrace přispět i to, že v tomto týdnu hrajeme dvě ligová kola?

Ano, tento týden máme krátký. V pondělí v noci jsme se vrátili z Jablonce a hned druhý den jsme se pustili do tréninku. Může nám to pomoct v tom smyslu, že se udržíme v koncentraci, to ano, důležité ale bude, jak zvládneme potrénovat a připravit se.

Při pohledu na ligovou tabulku to vypadá, že nás teď čeká lehký los.

Všichni si myslí, že nás teď čekají lehcí soupeři. Tak to ale vůbec není. Už před začátkem sezóny jsem říkal, že pro nás každý soupeř bude těžký. Máme doma Opavu, je to těžký zápas, jedeme do Jablonce, i tam je to těžké utkání. V těch následujících kolech budou rozhodovat takové detaily jako teď v Jablonci. Udělali jsem chyby, díky kterým jsme inkasovali, pak jsme ale dali šťastný gól. O takových detailech teď budou všechna utkání.

Jak to vypadá se zdravotním stavem hráčů? Mimo Martina Sladkého a Miloše Buchty, je na marodce někdo další?

Bohužel ano, po Jablonci máme opět několik zraněných. Jsou to spíše drobná zranění, ale včera s námi netrénovali Jemelka, González a Reichl. Nad jejich startem proti Slovácku tak visí otazník. Máme před sebou ještě dva dny, takže ještě uvidíme, zdali v sobotu nastoupí.
A tým - další aktuality:

Sigma poprvé trénovala v TureckuSigma poprvé trénovala v Turecku
| 23.01.2020
Sigma odcestovala na soustředění v TureckuSigma odcestovala na soustředění v Turecku
| 22.01.2020
Václav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstvaVáclav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstva
| 19.01.2020
Druhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíciDruhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíci
| 18.01.2020
V prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivitaV prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivita
| 18.01.2020
Představujeme mladé talenty: Kryštof DaněkPředstavujeme mladé talenty: Kryštof Daněk
| 17.01.2020
V dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla ProstějovuV dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla Prostějovu
| 15.01.2020
Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1
| 15.01.2020
Přátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v ŘepčíněPřátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v Řepčíně
| 14.01.2020
Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0
| 11.01.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná