A tým vyšel z prvního zápasu v Turecku vítězně

27.01.2019 / A tým

V prvním přípravném utkání v rámci tureckého soustředění zvítězil A tým SK Sigma Olomouc nad polským celkem Zaglebie Lubin 2:1.

Konečný výsledek Zagłębie Lubin SA – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:0)
SK Sigma Olomouc Buchta – Zahradníček (58. Sladký), Beneš, Jemelka, Vepřek (79. Sláma) - Pilař (58. Lalkovič), Houska, Kalvach, Plšek (58. Texl), Falta – Nešpor (58. Yunis)
Zagłębie Lubin SA Kopacz, Balić, Piatkowski, Dabrowski, Poreba, Szysz, Matuszczyk, Sirotov, Tuszyński, Kuchta, Slisz
Branky 83. Poreba – 22. Nešpor, 89. Lalkovič

Hanáci vstoupili do zápasu vcelku svižně a díky kvalitní kombinaci a držení míče nepouštěli polského soupeře na vlastní polovinu hřiště. Vyústěním byl úvodní gól olomouckých. Václav Pilař si narazil míč ve vápně s Davidem Houskou a poté skvěle našel před bránou volného Martina Nešpora. Sigma se tak ujala vedení po krásné fotbalové akci. Do konce prvního poločasu hráči v modrém nepolevili a dále kontrolovali hru.

Vstup do druhého poločasu se Hanákům také povedl. V 56. minutě Sigma zahrávala pokutový kop. Václav Pilař bohužel nekopl penaltu dobře a brankář Lubinu si připsal další úspěšný zákrok. Pár minut na to došlo k hromadnému střídání, kdy ze hřiště odešli Plšek, Pilař, Zahradníček a Nešpor. Trenér Václav Jílek poslal místo nich na hřiště Texla, Lalkoviče, Yunise a uzdraveného Martina Sladkého. V závěrečné půlhodině zvýšila svou aktivitu i Zaglebie a vypracovala si několik šancí. Při jedné z nich podržel Miloš Buchta své spoluhráče reflexivním zákrokem po hlavičce z rohového kopu. Deset minut poté už ale na zakončení Poreby nestačil. Bylo srovnáno a mohlo být i hůře. V 86. minutě po průniku polského hráče do vápna přesto vytáhl Buchta další fantastický zákrok a zápas se nakonec přetočil na naši stranu. Milan Lalkovič si naběhl na dlouhý balon za obranu a střelou k pravé tyči rozhodnul na konečných 2:1 pro olomoucké mužstvo.

Hodnocení trenéra Václava Jílka

„Prvních šedesát minut jsme byli lepším, více nebezpečným týmem. Rezultovaly z toho dvě nebo tři gólové situace, které jsme bohužel nevyužili. Nakonec jsme se do vedení dostali. Ve druhém poločase jsme ještě patnáct minut po začátku pokračovali v nastaveném tempu, které vyvrcholilo penaltou. Tu ale Venca Pilař neproměnil. Potom jsme prostřídali čtyři nebo pět hráčů a hra se nám rozbila. Soupeř začal být aktivní, vytvořil si poměrně dost příležitostí a podařilo se mu i vyrovnat. Jsem rád, že jsme v závěru našli síly a utkání dovedli do úspěšného konce. Dnešního vítězství si určitě ceníme."

Asistentem trenéra Látala se stal Jiří NečekAsistentem trenéra Látala se stal Jiří Neček