Jak hráli naši žáci? Výsledky víkendových utkání

27.05.2019 / SCM

Ani žákovské týmy SK Sigma o víkendu nezahálely. Olomoučtí fotbalisté do 14 odehráli třídenní turnaj Magic Cup Šumava, ve kterém se umístili na krásné 3. pozici! Sigmáci do 13 a 12 let vyjeli na Slovácko bojovat o důležité body.

SK Sigma Olomouc U14 – 3. místo na turnaji Magic Cup Šumava

FC Slovan Bratislava – SK Sigma Olomouc U14 1:0

Hodnocení trenéra: První poločas jsme byli zakřiknutí. Gól jsme dostali po špatném vyběhnutí brankáře. Druhý poločas soupeř bez šance, my jsme si naopak šance vypracovali, bohužel jejich proměňování bylo stále naší slabinou.

SK Sigma Olomouc U14 – FC MAS Táborsko 2:2

Hodnocení trenéra: V prvních deseti minutách jsme měli tři šance na branku, gól ale nepadl. Soupeř naopak vstřelil dva góly z brejkových situací. Srovnali jsme až v posledních minutách. Všichni chtěli vyhrát a každá ztráta nebo neproměněné šance na nás zanechávali negativní stopu.

SK Sigma Olomouc U14 – AC Sparta Praha 4:2

Branky: 2x Páleník, Lenhart, Foukal

Hodnocení trenéra: Proti Spartě jsme začali špatným výkonem. I když byl zlepšený pohyb, pořád vázla souhra, chyběla herní odvaha a větší klid s míčem, situace jsme řešili zbrkle, pomalu a často jsme kupili směšné chyby v rozehrávce asi z nesoustředěnosti nebo podcenění soupeře.

SK Sigma Olomouc U14 – FK Dukla Praha 5:1

Branky: 3x Stryk, Novotný, Špangr

Hodnocení trenéra: Zápas s Duklou byl naším zatím nejlepším výkonem za posledních 14 dní. Velmi dobrý pohyb, otáčení hry. Duklu jsme přehráli kombinací i individuální kvalitou, navíc jsme dali branky po pěkných akcích. Klukům nechyběla fotbalovost, agresivita pohyb a chuť do hry. Nejlepší hráči Knebl, Páleník, Sembera, Řezníček, Stryk.

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc U14 2:4

Hodnocení trenéra: Zasloužené vítězství a zisk 3.místa v turnaji.

1.FC Slovácko U13 – SK Sigma Olomouc U13  5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Hodnocení trenéra: Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a byli jsme nebezpečnějším týmem. Po faulu na Drábka proměnil pokutový kop Riedl. Soupeři se povedlo vyrovnat po rychlém brejku. Po vyrovnávacím gólu jsme přestali hrát a darovali soupeři tři branky po hrubých individuálních chybách. Až za stavu 4:1 jsme opět začali hrát, nutit soupeře do chyb a vytvářet si gólové příležitosti. Díky výbornému výkonu gólmana Slovácka, jsme se už nedokázali dostat zpět do utkání a zdramatizovat závěr zápasu.

1.FC Slovácko U12 – SK Sigma Olomouc U12  3:9 (2:1, 0:4, 1:4)

Hodnocení trenéra: Utkání s jedním z nejlepších tymů jsme zvládli s dominancí na míči po většinu utkání. Soupeř se dostával do brankových příležitostí pouze sporadicky po nepřesnosti v naší kombinaci. Soupeře jsme předčili v aktivitě, důrazu v soubojích, kombinaci i hře 1 na 1. V závěru utkání jsme spoustu akci řešili příliš zbrkle a pouze směrem nahoru, čímž docházelo k příliš jednoduchým ztrátám míče.

Umístění mládežnických týmůUmístění mládežnických týmů
| 20.06.2019
Výsledky dorostu ze zahraničních turnajů - 2.a 3. denVýsledky dorostu ze zahraničních turnajů - 2.a 3. den
| 09.06.2019
Výsledky dorostu ze zahraničních turnajů - 1. denVýsledky dorostu ze zahraničních turnajů - 1. den
| 08.06.2019
Žáci U15 na konci sezony druzí, U14 vítězi Moravskoslezské ligyŽáci U15 na konci sezony druzí, U14 vítězi Moravskoslezské ligy
| 07.06.2019
Týmy U19 a U17 odcestovaly na zahraniční turnajeTýmy U19 a U17 odcestovaly na zahraniční turnaje
| 06.06.2019
Dorost U16 slaví díky výhře titul, v Blansku zvítězil i tým U18Dorost U16 slaví díky výhře titul, v Blansku zvítězil i tým U18
| 05.06.2019
Výsledky týmů SK SigmaVýsledky týmů SK Sigma
| 03.06.2019
Týmy U18 a U16 s přehledem zvítězily nad BrnemTýmy U18 a U16 s přehledem zvítězily nad Brnem
| 02.06.2019
Dorostenci U19 a U17 zakončili sezónu výhrou nad KarvinouDorostenci U19 a U17 zakončili sezónu výhrou nad Karvinou