Aktuality

Trenér Látal: I Sparta dělá chyby, kterými ztrácí celý zápas

Trenér Látal: I Sparta dělá chyby, kterými ztrácí celý zápas

29.08.2019 / A tým

Po úterním pohárovém utkání v Rosicích se svěřenci trenéra Radoslava Látala připravují na nedělní utkání 8. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém změří síly se Spartou Praha. Tu od začátku sezóny vedou bývalý trenér Sigmy Václav Jílek a asistent Jiří Saňák. Trenér Látal ví, že v domácím prostředí jsou Letenští silní. Přípravu na nedělní duel nechce podcenit.

Trenére, v úterý Sigma odehrála první pohárové utkání v Rosicích, kde vyhrála vysoko 5:1. Dvěma brankami se na výsledku podílel i Ondřej Zmrzlý.

Ondrovi se teď daří. Je to šikovný univerzální hráč, který může hrát zleva i uprostřed, sedí mu to na obou pozicích. Při absenci Vepřeka a Kerbra byl další volbou na levou stranu a myslím, že dobrou. Nastoupil už v Plzni, na Slavii nebo v Liberci a v Rosicích se nám odměnil dvěma brankami.

Mladým hráčům dáváte v utkáních velký prostor, je to cesta, kterou se chcete vydat?

Ano, chceme tyto mladé hráče postupně zapojovat. V Rosicích nastoupil i Chytil, Látal a do hry se dostal také Zlatohlávek. Bylo to také z důvodu řady zranění, se kterými se potýkáme. Ale zapojení mladých je určitě směr, kterým se chceme vydat.

V Rosicích si první gól v dresu Sigmy připsal také nováček Ismar Tandir. 

Přesně tak, byla to jeho první branka za Olomouc. Chceme ho zapracovávat, ale není to jednoduché, protože je to hotový hráč. Je u nás krátce, chce to čas. Potřebujeme vidět, jak je na tom herně, proto v neděli nastoupil i za béčko. A teď v poháru dal krásnou branku. Je to typický koncový hráč. Šanci mu určitě budeme dávat.

V neděli čeká Sigmu duel dalšího ligového kola s pražskou Spartou. Bude to před sparťanským publikem hodně náročné?

Spartě se v domácím prostředí daří. Venku už je to o něco horší, ale doma jsou silní. My se na utkání těšíme, chceme předvést takový výkon, kterým nezklameme.

Mluví se o tom, že Sparta strádá především ve středu hřiště. 

Ano, hodně se teď mluví o tom, že Sparta má problémy. Nedařilo se jim v Liberci ani v Mladé Boleslavi. Inkasují hodně branek. Je pravda, že v Liberci jim chyběli někteří hráči, kteří už proti nám možná nastoupí. Sestavu je těžké odhadovat. 

Na lavičce Sparty působí bývalý trenér Sigmy Václav Jílek. Je to pro naše hráče větší motivace něco dokázat?

Je to jejich bývalý trenér, kluci ví, co je učil, k čemu je nabádal. Motivace to pro ně může být, ale to může být i pro Vaška, který hráče zná a ví, co na ně platí. V kabině si kluci už dříve vymysleli nějakou motivační sázku. Možná to pro ně bude o něco zajímavější zápas, možná se budou chtít před trenérem vytáhnout, ale jinak se na utkání snažíme připravit jako na každý venkovní zápas. 

Dalo by se toho, že hráči trenéra Jílka znají, naopak využít z hlediska taktiky?

Určitě dalo, navíc máme v realizačním týmu asistenty, kteří s trenérem pracovali, takže dalo (usmívá se). Ale vše se rozhodne až na hřišti. Hráče můžete sice takticky připravit, ale na hřišti potom mohou udělat chyby, kterými ztratí celý zápas. Stává se to nám, stává se to i Spartě.   

Vy jste Spartu zažil jako hráč i jako trenér. Jak jste ji vnímal jako soupeře?

Jako hráč jsem se vždy na zápasy na Spartě těšil. Sparta a Slavia u nás vždy patřily mezi zvučná jména. A Sparta obzvlášť, dříve se jí říkalo "železná" Sparta. Vždy přitahovala pozornost. I když je u nich teď situace, jaká je, pořád diváky táhne. 

Jak to vypadá se zdravotním stavem našich hráčů?

Situace kolem zraněných hráčů vypadá lépe, jsme téměř kompletní. Trénují s námi víceméně všichni, Greššák, Texl, Kerbr. V úterý se nám do pohárového utkání zapojili Zahradníček, Vepřek, Buchta. Ještě máme před sebou dva dny, uvidíme, jak se situace vyvine. 
A tým - další aktuality:

Pojď se Sigmou do divadla. Ještě stále soutěžíme!Pojď se Sigmou do divadla. Ještě stále soutěžíme!
| 27.02.2020
23. kolo: Sigma jede do Opavy23. kolo: Sigma jede do Opavy
| 27.02.2020
Na pohár s Jabloncem mají kluby z regionu vstup zdarma!Na pohár s Jabloncem mají kluby z regionu vstup zdarma!
| 27.02.2020
Václav Jemelka v sestavě kola, David Houska maratoncem kolaVáclav Jemelka v sestavě kola, David Houska maratoncem kola
| 26.02.2020
Aleš Škerle v nové roli. V klubu zastane post obchodního manažeraAleš Škerle v nové roli. V klubu zastane post obchodního manažera
| 26.02.2020
Přijďte fandit Sigmě na MOL Cup a máte lístek na ligu zdarma!Přijďte fandit Sigmě na MOL Cup a máte lístek na ligu zdarma!
| 25.02.2020
Tohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér LátalTohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér Látal
| 24.02.2020
Mandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou rukuMandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou ruku
| 24.02.2020
Chytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelímChytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelím
| 23.02.2020
Druhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól ChytilaDruhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól Chytila
| 23.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná