Moravské derby opanovala Sigma. Na Letné vyhrála 2:0!

30.03.2019 / A tým

A-tým SK Sigma Olomouc se opět vrátil na vítěznou vlnu. Ve Zlíně na Letné zvítězil 2:0 díky brankám Jakuba Yunise a Milana Lalkoviče, pro které to byly premiérové branky ve FORTUNA:LIZE! Díky výhře se Hanáci opět vzdálili spodní části tabulky. Poohlížet se naopak mohou po elitní šestce!

Bez potrestané dvojice Plšek – Nešpor nastoupilo naše áčko na zlínské Letné k utkání 26. kola. Jejich místa v základní sestavě zaujali Pavel Dvořák a Jakub Yunis.

V prvním poločase měli více ze hry Zlínští, kteří se v 11. minutě dostali do první velké příležitosti. Po faulu Šimona Falty dostali příležitost v podobě přímého kopu. K němu se postavil Džafič, který prudkým centrem přesně našel Pavla Vyhnala. Útočník Zlína se dostal k nebezpečné hlavičce. Skvělý zákrok proti němu ale vytáhl Miloš Buchta. O deset minut později přiťukl opět Džafič hlavou míč nabíhajícímu Jiráčkovi, kterého si nepohlídala obrana Hanáků. Bývalý reprezentant ale ve vápně pálil z dobré pozice vysoko nad Buchtovu bránu. Džafič patřil k nejnebezpečnějším hráčům na hřišti. O pár minut později obešel Podio u lajny Kalvacha, poslal míč do ohně. Po sérii odrazů se Džafič dostal ke hlavičce, ale bránu netrefil. Dvě minuty na to zkazili Hanáci rozehrávku, Zlínští táhli brejk, Vyhnal se snažil posunout míč na nabíhajícího míče, ale trefil jen Jana Štěrbu. Stoper Sigmy, který v minutě vystřídal zraněného Beneše, míč nešťastně tečoval. Od pohromy zachránil Sigmu opět skvělý Buchta.

Hanáci se k prvnímu ohrožení Rakovanovy brány dostali až ve 36. minutě. Tomáš Zahradníček ve vápně nalezl Sladkého, který ale z těžké pozice netrefil bránu. Další šance Hanáků již byla gólová. Po ose Vepřek – Falta se balon v šestnáctce dostal až ke Kubovi Yunisovi, který patičkou překonal Rakovana. Hanáci šli ve Zlíně do vedení 1:0.

V 60. minutě přežila Sigma velkou šanci Zlína na srovnání. Pablo Podio zahrával přímý kop, Buchta jeho centr vyrazil jen k Bartošákovi, který z hranice vápna napálil míč do břevna. Hanáci kontrovali vzápětí, kdy Jakub Yunis z pravé strany našel v šestnáctce Pavla Dvořáka. Ten míč trefil jen lehce a navíc nepřesně, a balon se tak pomalu došoural mimo Rakovanovu bránu. V 69. minutě táhl Tomáš Zahradníček z pravé strany brejk. Ševci si nejvíce hleděli ve vápně nabíhajícího Yunise, míč však našel Dvořáka, který z hranice šestnáctky vyslal na Rakovana tvrdou ránu. Mířil však jen do prostoru, kde stál připravený brankář domácích. Hanáci i nadále využívali chyb domácích. Při dalším brejku v 73. minutě nahrál Houska Zahradníčkovi, který se rozhodl Rakovana přelobovat. Bohužel ale netrefil bránu. Definitivní pojistku přidal v 1. minutě nastavení Milan Lalkovič, který stejně jako Yunis vstřelil první ligovou branku v kariéře. Zbavil se bránícího Bača, jeho první pokus Rakovan ještě vyrazil, druhá střela z ostrého úhlu však skončila v síti.

SK Sigma Olomouc zvítězila ve Zlíně 2:0 a zůstala na 10. příčce FORTUNA:LIGY. Pozice v elitní šestce však mají Hanáci na dostřel. Na aktuálně šestou Mladou Boleslav ztrácejí jen tři body. V příštím utkání budeme na Andrově stadionu hostit Karvinou. Zápas se bude hrát v neděli 7. dubna od 15:30.

Hodnocení trenéra Václava Jílka

"Vstup do utkání jsme neměli dobrý. Prvních třicet minut jsme nepředváděli nic, co by korespondovalo se záměrem, se kterým jsme přijeli. Našim cílem bylo vyrovnat se domácím v nasazení a agresivitě, což jsme vůbec nesplňovali. Měli jsme obrovské štěstí, že jsme neinkasovali. Určujícím faktorem pro náš další vývoj v utkání byla vedoucí branka, kdy jsme skórovali z první vážnější situace. Náš výkon potom začal splňovat parametry, které jsme očekávali.

Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem. Soupeř neměl víceméně žádnou sérii brankových příležitostí, mimo tu jednu nebezpečnou střelu do břevna. My jsme určitě mohli další branku přidat dříve, minimálně tři situace po tom dřívějším gólu volaly. Ve finálním řešení ale opět selhala naše kvalita. Nicméně hráli jsme daleko aktivněji než v prvním poločase. Myslím, že po zásluze dnes do Olomouce vezeme tři cenné body."

Konečný výsledek FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky 40. Yunis, 90.+1 Lalkovič
FC Fastav Zlín Rakovan – Matějov, Bačo, Hlinka, Buchta, Bartošák – Holík, Jiráček, Podio (76. Jakubov), Džafič (65. Tchanturishvili) – Vyhnal (69. Železník). Trenér: Pivarník
SK Sigma Olomouc Buchta – Sladký, Beneš (9. Štěrba), Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska, Kalvach, Falta (65. Lalkovič) – Dvořák (81. Polom), Yunis. Trenér: Jílek
ŽK 28. Hlinka, 66. Matějov, 74. Podio – 70. Zahradníček, 85. Kalvach
Diváci 3 912
Rozhodčí Jiří Houdek

Upřesnění 19. a 20. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 19. a 20. kola FORTUNA:LIGY
| 14.11.2019
Sigma pro zoo. Na Svatém Kopečku pomohla vysadit nové stromySigma pro zoo. Na Svatém Kopečku pomohla vysadit nové stromy
| 12.11.2019
David Houska: Takhle nemůžeme ztrácet zápasyDavid Houska: Takhle nemůžeme ztrácet zápasy
| 11.11.2019
Čekání na výhru pokračuje. Sigma prohrála ve Zlíně 0:1Čekání na výhru pokračuje. Sigma prohrála ve Zlíně 0:1
| 09.11.2019
Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
16. kolo: Sigma jede do Zlína16. kolo: Sigma jede do Zlína
| 07.11.2019
V poháru bude hrát Sigma doma, narazí na JablonecV poháru bude hrát Sigma doma, narazí na Jablonec
Vstupenky na Slavii v předprodeji již zítraVstupenky na Slavii v předprodeji již zítra
| 05.11.2019
Milan Kerbr: Nepodali jsme špatný výkonMilan Kerbr: Nepodali jsme špatný výkon
| 03.11.2019
Dvoubrankové vedení nestačilo. Sigma remizovala s Boleslaví 2:2Dvoubrankové vedení nestačilo. Sigma remizovala s Boleslaví 2:2