Aktuality

Jsme dva zápasy od Evropy, zabojujeme o pohár, říká Chytil

Jsme dva zápasy od Evropy, zabojujeme o pohár, říká Chytil

04.03.2020 / A tým

Po premiérové brance proti Spartě přidal další zásah v pohárovém utkání proti Jablonci. Odchovanec Sigmy si dobře odstavil dobíhajícího obránce a střelou do pravého horního rohu zvýšil vedení Sigmy na 2:0. Hanáci výhrou nad Jabloncem postoupili do semifinále MOL Cupu. Soupeře z trojice Sparta, Plzeň, Liberec se Sigmáci dozvědí v pátečním losu.

Mojmo, jaké jsou pocity z dnešního utkání?

Šli jsme do poháru s tím, že to nevypustíme a že chceme hrát na všech frontách, což se nám povedlo. Jsme šťastní, že jsme to zvládli. Jsme dva zápasy od Evropy, zabojujeme o pohár.

Dobrý výkon vzešel z dobré obrany, Jablonec jste do ničeho nepustili.

Musím pochválit kluky v obraně i za rozehrávku, hráli skvěle. Nebáli se hrát a Jablonci z toho vždy vyjeli. Nám hráčům vepředu to strašně pomůže, než kdybychom jen nakopávali, máme více sil do presinku.

Síla byla rozhodující i pro tvůj gól. Ustál jsi klíčový souboj.

Dostal jsem balón od Sanyho (Michala Vepřeka) a už jsem si to chtěl přebírat pravou nohou, jenže jejich stoper Jugas mi do toho šáhnul, tak jsem se pro to vracel levačkou. Naštěstí jsem si to dal do běhu, a pak jsem to chtěl dát navrch.

A zakončil jste bodlem.

Hodně jsem přemýšlel, jestli to budu hrát levačkou, ale nějak jsem si to oběhl a bodlem jsem to dal navrch. (úsměv) Jsem rád, že to tam spadlo.

Rozhodl jsi zápas se Spartou, teď jsi přidal další gól v poháru. Jak se to poslouchá?

Poslouchá se to super, ale jsem na začátku cesty. Když se dostanu do šance, tak se ji snažím proměnit. V Opavě se mi to nepodařilo, ale alespoň se mi to podařilo dneska.

Máš recept, jak si formu udržet?

Je to hodně o hlavě, nebýt na hrušce a nemít nos navrch, když se povede jeden zápas. Snažím se na tréninku odvádět sto procent a ono se to vrátí v zápase. Může přijít období, kdy se nebude dařit, ale to se musí zlomit prací a pílí.

Kolega z útoku Lukáš Juliš si pochvaluje vaši spolupráci. Máš to stejně?

S Lukym se mi hraje strašně dobře. Je to fotbalista i na tréninku se nám daří, když hrajeme spolu. 

V sobotu hrajeme znovu proti Jablonci v lize. Očekáváš podobný zápas?

Bude to úplně jiné, dnes se nám dařilo všechno. Musíme se na to připravit v hlavě, to bude nejdůležitější.

 
A tým - další aktuality:

Sigma přistoupila k dalším opatřenímSigma přistoupila k dalším opatřením
| 03.04.2020
Ligové hvězdy zpět v akci. Sigma se zapojí do Datart e:LIGA Challenge Ligové hvězdy zpět v akci. Sigma se zapojí do Datart e:LIGA Challenge
| 03.04.2020
Společně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v PaseceSpolečně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v Pasece
| 26.03.2020
Hráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch SmolákHráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch Smolák
| 25.03.2020
Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?
| 23.03.2020
Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1 Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1
| 18.03.2020
Sigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezenSigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezen
| 13.03.2020
Zahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord DrulákaZahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord Druláka
| 09.03.2020
Kouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknoutKouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknout
| 08.03.2020
Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavuLukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu
| 08.03.2020

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná