Aktuality

Střelec Juliš: Spolupráci s kluky si nemůžu vynachválit

Střelec Juliš: Spolupráci s kluky si nemůžu vynachválit

04.03.2020 / A tým

Tři zápasy, čtyři góly. Nová posila Sigmy zatím v každém svém zápase skórovala a nejinak tomu bylo i v pohárovém utkání proti Jablonci. Pětadvacetiletý útočník usměrnil svoji technickou střelu ve vápně mimo jabloneckého brankáře Hanuše a v 69. minutě poslal Sigmu do tříbrankového vedení.

Lukáši, až na poslední minuty zápasu se Jablonec k ničemu výraznému nedostal.

Kluci hráli vzadu skvěle, Jablonec měl jeden závar na začátku a pak až ten gól. Za stavu tři nula už to bylo takové uvolněné. Nelíbilo se mi, jak dneska hráli, takže v sobotu to bude jiný zápas. Dnes nám sedlo vše, neztráceli jsme balóny v přechodové fázi a dávali jsme góly. Byli jsme lepší.

Chtěli jste překonat jabloneckou obranu rychlostí?

Rychlost platí na každého. (úsměv) Hlavně jsme dobře drželi balón v záloze, který vůbec neměli. Šlo jen o to, jestli dáme gól. Pak to bylo jednodušší.

Tobě osobně se velmi daří, opět jsi skóroval. Měl jsi dost času si střelu připravit?

Dal jsem gól takto i v Opavě. Ve druhé vlně je toho prostoru více, než když je to nastřelené někde nazdařbůh. Nejsou to bezhlavé centry, ale kluci se kouknou, kde s Mojmou (Mojmírem Chytilem) nabíháme a je to o to lehčí. Celkově si spolupráci s kluky nemůžu vynachválit. Škoda, že jsme v Opavě neudělali nějaké body, tam to šlo. Já osobně jsem spokojený, ale nejde jen o góly, hrajeme dobře. Daří se nám kombinovat, což mám rád.

V posledních zápasech jsi velmi produktivní.

Vstřelil jsem hodně gólů i ve třetí lize a útočník potřebuje dávat góly. Pomohlo mi to, pak jsem přišel do Olomouce a chytil jsem začátek. Zatím to tam padá, ale dneska to byla šmudla…

…která se počítá.

Blbě jsem si to zpracoval a zůstalo mi to pod nohou. Doufám, že se mě to bude držet a nějaké góly ještě dám.

Gól vstřelil i parťák z útoku Mojmír Chytil. Vyhovuje ti spolupráce s ním?

Vyhovuje mi, že chodí do hlav, protože já moc hlaviček dlouhodobě nevyhrávám. Zatím je to začátek, ale vychází nám to a já věřím, že nám to vydrží až do léta.

S Jabloncem budeme doma hrát i v sobotu, tentokrát v lize. Zažil jsi někdy takovou situaci?

Nikdy jsem to nezažil, ale je to spravedlivější, než kdybychom teď hráli za dva a půl dne s někým jiným, kdo pohár nehrál. Takhle to bude pro oba stejný. 

Přitom jsme nastoupili s několika změnami v sestavě.

Máme široký kádr, každý, kdo nastoupí v průběhu, tak může hrát úplně stejně jako ten, co hraje od začátku. Dnes se to jen ukázalo.

Dal jsi gól v každém zápase, ve kterém jsi za Sigmu nastoupil. Můžeme v sobotu očekávat další?

Jeden gól možná bude stačit. (smích) Dnes nám pomohlo, že dal první gól Hálič (Martin Hála), což bylo klíčové. Kdybychom prohrávali, tak by se soupeř zatáhl a už by to bylo těžší.
A tým - další aktuality:

Sigma přistoupila k dalším opatřenímSigma přistoupila k dalším opatřením
| 03.04.2020
Ligové hvězdy zpět v akci. Sigma se zapojí do Datart e:LIGA Challenge Ligové hvězdy zpět v akci. Sigma se zapojí do Datart e:LIGA Challenge
| 03.04.2020
Společně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v PaseceSpolečně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v Pasece
| 26.03.2020
Hráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch SmolákHráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch Smolák
| 25.03.2020
Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?
| 23.03.2020
Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1 Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1
| 18.03.2020
Sigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezenSigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezen
| 13.03.2020
Zahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord DrulákaZahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord Druláka
| 09.03.2020
Kouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknoutKouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknout
| 08.03.2020
Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavuLukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu
| 08.03.2020

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná