Aktuality

Finální fázi musíme zlepšit, ví Houska

Finální fázi musíme zlepšit, ví Houska

04.06.2020 / A tým

Po střídání Víta Beneše převzal David Houska kapitánskou pásku. Po zbytek zápasu se snažil povzbudit své spoluhráče a režírovat hru Sigmy. Kombinační hra, kterou na jaře Sigma oplývala, však ne a ne se vrátit na kopačky Olomouckých. „Ve finální fází nám chyběla větší kvalita,“ konstatoval po zápase olomoucký záložník David Houska.

Davide, jak jsi ze svého pohledu viděl utkání proti Dynamu?

Bylo to stejné jako to, co jsme předvedli proti Příbrami. Snažíme se vytvořit si šance, ale ty už potom nejsme schopní dohrát. Dynamo toho využilo. Dostali jsme gól a pak jsme se vše snažili honit na poslední chvíli.

Zpočátku prvního poločasu to pro nás vypadalo nadějně. V 7. minutě Víťa Beneš z voleje přestřelil bránu. Další šance se pak ale rodily těžce.

Těch situací jsme měli hodně. I s Příbramí jsme ji de facto většinu zápasu přehrávali. I proti Budějovicím těch situací, které jsme měli dohrát, bylo dost. Buď nám k té šanci chyběl kousek, nebo nám soupeř míč vykopl. Ve finální fázi nám chyběla větší kvalita.

Sigma se teď v tabulce propadla na 11. místo. V nejbližších zápasech tak budeme bojovat o návrat do Skupiny o Evropu. A ve hře je také finále poháru.

My jsme věděli, jaká je situace v tabulce. Samozřejmě nejsme vůbec rádi, jak se to pro nás vyvinulo. Je to tak, jak to je. Musíme si s tím poradit.

Bylo to dnes těžké utkání? Po porážce s Příbramí se možná čekalo, že se proti Dynamu odrazíme.

Proti Příbrami to určitě bylo nepříjemné. Měli jsme zápas zvládnout, protože bychom se více uklidnili a do Budějovic bychom pak také jeli s větší klidem. Ta naše krize se teď zase trochu prohloubila, ale jak jsem řekl, je to jen nás a musíme se z toho dostat.
A tým - další aktuality:

Utkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týdenUtkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týden
| 07.07.2020
Sobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženySobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženy
| 02.07.2020
Kádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a ZmrzlýKádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a Zmrzlý
| 01.07.2020
Miloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankářiMiloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankáři
| 01.07.2020
Týmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl HubníkTýmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl Hubník
| 29.06.2020
Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 rokyRoman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky
| 29.06.2020
Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší
| 28.06.2020
Daněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojenýDaněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojený
| 28.06.2020
Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1
| 28.06.2020
3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou
| 26.06.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná