Sigma ve vypjatém utkání remizovala s Plzní 2:2

04.10.2020 / A tým

Fotbalisté Sigmy Olomouc remizovali v 6. kole FORTUNA:LIGY s Plzní 2:2. O branky Hanáků se postarali Martin Hála a Šimon Falta.

Kvůli zdravotním problémům několika hráčů musel udělat Radoslav Látal několik změn v základní sestavě. Od úvodních minut hrál vůbec poprvé v této sezóně Michal Vepřek. K prvnímu utkání od úvodních minut za Sigmu vyběhl Florent Poulolo. Do sestavy se vrátil již uzdravený David Houska.

Zápas probíhal dle očekávání. Plzeň od úvodních minut častěji držela míč, zatímco Hanáci trpělivě vyčkávali na chyby Viktoriánů. Z tlaku však hosté nic nevytěžili, a tak při první příležitosti udeřili Hanáci. Ve 13. minutě rozehrávala Sigma rohový kop. Na centr od rohového praporku si naběhl ten, od kterého to asi Plzeňáci očekávali nejméně. Jeden z nejmenších sigmáků na hřišti Martin Hála hlavičkoval zády k brance a poprvé změnil skóre zápasu.

Domácí byli při chuti, a o minutu později Martin Nešpor jen těsně nedosáhl na přihrávku Davida Housky. Hráči Viktorky se ale z inkasovaného gólu brzy oklepali. V 17. minutě utekl Kayamba Vepřekovi, odcentroval na Ondráška, který hlavou srovnal.

O sedm minut později se do akce dostal i VAR. To když Martin Hála hlavičkoval, a Kopic si míč srazil na ruku. Sudí Ardeleanu ale po konzultaci s videem pokutový kop nenařídil.

Do další zajímavé příležitosti se Hanáci dostali ve 34. minutě. To když opět zády k bráně hlavičkoval Radim Breite. Jeho pokus byl tečován a Sigma vytěžila jen roh, míč šel totiž těsně vedle tyče.

Plzeň hrozila méně. Ve 35. minutě Káčer z první jen těsně minul levou tyč. 40. minuta nabídla další velkou příležitost Sigmy. Výborně hrající Martin Hála odcentroval do vápna na Nešpora, který míč lehce tečoval. Hruška měl plné ruce práce, aby tento pokus zlikvidoval.

O chvíli později další velká šance – Hanáci šli do brejku, ale když už se zdálo, že přečíslení nevyužijí, vyslal Martin Nešpor v poslední chvíli na Hrušku střelu, kterou Hejda tečoval tak nešikovně, že gólman Plzně měl plné ruce práce, aby ji vyškrábl nad břevno.

Druhou půli zahájil nepřesný pokus Káčera. Mnohem nebezpečnější však byli Hanáci. A opět u toho byl Martin Hála, který si šikovně přiťukl s Pablem Gonzálezem, a jeho střelu musel Hruška vyrážet na roh.

V 54. minutě upadl David Houska v šestnáctce po souboji s Kayambou, ale ani tentokrát se penalta pro Sigmu nekonala. Naopak v 62. minutě upadl Ondrášek po souboji s Hubníkem. Výsledkem byla žlutá pro kapitána Sigmy a nařízená penalta. Tu Čermák proměnil a Plzeň otočila na 2:1.

Hanáci ale nesložili zbraně a s podporou diváků se hnali za vyrovnáním. Emoce na hřišti tekly na obou stranách, trenér Radoslav Látal dokonce od sudího uviděl červenou kartu a byl vykázán na tribunu. A snaha domácích byla odměněna. Radim Breite táhl v 70. minutě brejk Sigmy, který zakončil Šimon Falta parádní střelou, proti níž neměl Hruška nárok. Opět tak bylo srovnáno. Nervózní závěr utkání již žádnou velkou příležitost ani jednoho týmu nenabídl.

Sigma Olomouc tak remizovala s Plzní 2:2 a v tabulce zůstává na 4. místě. Ve středu svěřence trenéra Látala čeká zápas MOL Cupu v Domažlicích. Poté bude následovat reprezentační přestávka. Liga se zase rozjede za necelé dva týdny. První utkání sehrají Hanáci na Slovácku.

Hodnocení asistenta trenéra Nečka: „Jsme rádi za bod. Výsledek 2:2 bereme. Viktoria moc bodů ztrácet nebude. Mrzí mě, že jsme více akcí nedohráli do gólů, protože některé byly fakt výborné. V týdnu jsme měli problémy. Máme zraněné i nemocné hráče, sestavu jsme skládali narychlo, musel hrát i Poulolo, který přišel teprve nedávno. Obával jsem se, že fyzicky odpadne dříve, ale odehrál to výborně. Doufám, že nás dnešní zápas ještě více nakopne a budeme bojovat dál.“

Hodnocení trenéra Guľy: „Nás výkon byl nedostatečný na to, abychom mohli vyhrát. Ve čtvrtek jsme vypadli z Evropské ligy, tudíž bylo podstatné zareagovat na to. Nějaké věci byly z mého pohledu solidní. Dokázali jsme reagovat na první gól domácích. Blížili jsme se k tomu, abychom utkání otočili, i přes to, že náš výkon nebyl topový. Vstup do zápasu nebyl z naší strany špatný. Soupeře jsme vcelku zavřeli. Musíme přiznat, že nám trošku dal prostor. V držení míče a kontrole zápasu nám ale chyběla lehkost a přesnost. Nešlo nám dobře načasovat náběhy, což může nastat, když nesplníte cíl v úvodu sezóny. Očekávám, že se s tím hráči vypořádají lépe a rychleji.“

SK Sigma Olomouc – FC Viktoria Plzeň  2:2 (1:1)

B: 13. Hála, 71. Falta – 17. Ondrášek, 63. Čermák (pen.).

Rozhodčí: Petr Ardeleanu – Michal Myška, Jaroslav Kubr.

ŽK: Hubník, Radoslav Látal (mimo hřiště), Breite – Mihálik.

ČK: 66. Radoslav Látal.

Sigma Olomouc: Reichl – Hála, Hubník, Jemelka, Vepřek – Poulolo (90. Radek Látal) – González (83. Zahradníček), Breite, Houska (72. Chytil), Falta – Nešpor (83. Zifčák).

Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík – Káčer (75. Bucha), Čermák (81. Beauguel), Kalvach – Kayamba (58. Ba Loua), Ondrášek, Kopic (75. Mihálik).

Profesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkenduProfesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkendu
| 28.10.2020
Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. kolo
| 27.10.2020
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou