První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2

05.08.2020 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc poprvé v letní přípravě prohráli. Ve středečním dopoledním utkání nestačili na Zbrojovku Brno. Hanáci řadu příležitostí nevyužili, hosté z Brna dvakrát udeřili po změně stran.

Sigma poprvé zahrozila ve 12. minutě, kdy po faulu na Mojmíra Chytila rozehrál přímý kop David Houska, který se snažil míč zatočit do pravého rohu Šustrovy brány, ale jen těsně minul. O 4 minuty později se Martin Hála kličkou ve vápně zbavil obránce a připravil palebnou pozici pro Chytila, který však bránu minul. Brankář Šustr musel v 19. minutě vytáhnout nad břevno solidní ránu Kryštofa Daňka. Mladý záložník Sigmy měl velkou příležitost ke skórování v minutě 32., kdy Hála na hranici šestnáctky vybojoval míč, Houska jej posunul na Kryštofa, který zakončil z první. Jeho rána však byla tečovaná a skončila mimo bránu.

Tlak Hanáků nepolevoval a z následného rohového kopu došlo před Šustrem k nepřehledné situaci, kterou zakončil střelou Mojmír Chytil. I jeho pokus však gólman Brna zlikvidoval. Aleš Mandous se během první půle téměř nedostal k míči. Poprvé zasahovat musel až ve 35. minutě po tvrdé střele Štěpanovského ze střední vzdálenosti.

Fotbalisté Sigmy i nadále zahazovali své příležitosti. Jednu další připravil ve 37. minutě přes dva obránce Mojmír Chytil pro Pavla Zifčáka. Mladý útočník Sigmy ale z dobré příležitosti bránu opět přestřelil. Obrana Sigmy trochu zazmatkovala ve 44. minutě, kdy ve vápně nechala příliš mnoho prostoru Koudelkovi. Ten dvakrát zkusil vypálit na Mandouse, pokaždé však jeho pokus srazil někdo z bránících hráčů Sigmy. I proto skončila první půle bez gólů.

Po změně stran oba trenéři protočili sestavy, na straně Sigmy se na trávník dostali například dorostenci Jáchym Šíp a Ondřej Hapal. V 54. minutě chyboval brněnský Endl v rozehrávce a nabídl šanci ke skórování Martinovi Nešporovi, který však šanci nevyužil a pálil přímo do brankáře. V ještě větší šanci byl Nešpor o dvě minuty později, kdy k němu prošel centr z levé strany od Šípa. Nešpor však z první napálil pouze do břevna.

Sigma měla po změně stran i nadále více ze hry, a tak střídající Michal Reichl příliš mnoho práce neměl. Zakročit nemusel ani při střele Čermáka v 62. minutě. Festival zahozených šancí pokračoval na druhé straně. V 65. minutě Radim Breite vybojoval míč a táhl rychlý protiútok Hanáků, přihrávkou do běhu uvolnil Tomáše Zahradníčka, jehož střelu po zemi gólman Zbrojovky zlikvidoval. Střela dorážejícího Yunise byla zablokovaná. Nevyužité šance Hanáky přišly draho v 69. minutě, kdy se po rychlém protiútoku Zbrojovky prosadil zcela volný Růsek. Zápas pro zranění nedohrál Jan David, kterého musel vystřídat Kryštof Daněk.

V 76. minutě se fotbalistům Sigmy podařilo dotlačit míč do sítě, když Šíp předložil jako na podnose míč Daňkovi, pomezní však signalizoval ofsajd, a tak branka neplatila. Platil však gól na druhé straně, který v 82. minutě vstřelil brněnský Ševčík. V samotném závěru se pokusil prosadit Šíp, z velkého úhlu ale bránu netrefil. Sigma tedy podlehla Zbrojovce 0:2.

Další zápas sehrají Hanáci v sobotu 8. srpna, kdy je od 17 hodin čekají Pardubice. Hrát se bude na hřišti v Lázních Bohdaneč.

Hodnocení trenéra Látala: „Naposledy v přípravě jsme dnes vyrotovali dvě jedenáctky. Od soboty už bude sestava hrát 90 minut. Máme před sebou ještě dva přátelské zápasy, ve kterých budeme chystat základní sestavu. V prvním poločase jsme měli tři šance, Zahradníček šel sám na brankáře, ani jednu šanci jsme neproměnili a pak inkasovali z brejku. První poločas nebyl z naší strany špatný, ale stále bojujeme s koncovkou. Musíme zlepšit koncovku a dohrávat zápasy do vítězného konce.“

SK Sigma Olomouc – FC Zbrojovka Brno  0:2 (0:0)

Branky: 69. Růsek, 82. Ševčík.

Rozhodčí: Dubanský – Horák, Antoníček.

ŽK: Vintr.

Sigma 1. poločas: Mandous – Látal, Hubník, Jemelka, Vepřek – Zifčák, Daněk, Houska, Hála, Chytil – Radič (31. Nešpor).

Sigma 2. poločas: Reichl – Zmrzlý, David (73. Daněk), Greššák, Sladký – Breite - Šíp, Hapal, Falta, Zahradníček – Nešpor. (61. Yunis).

Brno 1. poločas: Šustr – Štepanovský, Dreksa, Šural, Moravec – J. Sedlák, Čermák – Hladík, Koudelka, Fousek (17. Šumbera) – Přichystal.

Brno 2. poločas: Floder – Bariš, Dreksa (61. Šural), Endl, Moravec (61. Ševčík) – M. Vintr, Vaněk, Čermák (61. Jambor), Šumbera – Růsek, Zikl.

Sestřih

Statistické okénko moravského derbyStatistické okénko moravského derby
| 21.09.2020
Falta po Brnu: Chtěli jsme 3 body, ty mámeFalta po Brnu: Chtěli jsme 3 body, ty máme
Trenér Látal po výhře nad Brnem: Jsme rádi, že mužstvo žijeTrenér Látal po výhře nad Brnem: Jsme rádi, že mužstvo žije
| 20.09.2020
Moravské derby je naše! Sigma vyhrála v Brně nad Zbrojovkou 4:2Moravské derby je naše! Sigma vyhrála v Brně nad Zbrojovkou 4:2
Upřesnění termínu zápasu s Viktorií PlzeňUpřesnění termínu zápasu s Viktorií Plzeň
| 19.09.2020
4. kolo nabídne moravské derby. Sigma hraje na hřišti Zbrojovky Brno4. kolo nabídne moravské derby. Sigma hraje na hřišti Zbrojovky Brno
| 18.09.2020
Zápas v Brně s olomouckými fanoušky. Ti pořádají autobusový výjezdZápas v Brně s olomouckými fanoušky. Ti pořádají autobusový výjezd
| 15.09.2020
Hála po první stovce zápasů v lize: Snad přidám dalšíHála po první stovce zápasů v lize: Snad přidám další
Sigma postupuje v poháru bez boje. Petřkovice odstoupilySigma postupuje v poháru bez boje. Petřkovice odstoupily
| 12.09.2020
Trenér Látal: Musím pochválit celé mužstvoTrenér Látal: Musím pochválit celé mužstvo