Aktuality

Lukáš Juliš: Chci být prospěšný pro tým

Lukáš Juliš: Chci být prospěšný pro tým

06.02.2020 / A tým

Pětadvacetiletý útočník Lukáš Juliš je novou posilou v řadách Sigmy. „Chci být především prospěšný pro tým,“ říká vysoký forvard, který bude na Hané hostovat do konce sezóny. V modrém dresu bude nastupovat s číslem 39.

Lukáši, vítej na Hané. S jakými cíli přicházíš do Sigmy?

Chtěl bych dávat co nejvíc gólů, nasbírat co nejvíce bodů, a hlavně být prospěšný pro tým. Nejsem takový, že bych potřeboval vyhrát Krále střelců. Hlavně tady chci být šťastný a chci, aby kluci byli rádi, že tu jsem.

Jak se ohlížíš za svým podzimem?

Bylo to takové náročnější. Byl jsem rok zraněný, měl jsem úlomek v chodidle. Ten půlrok na podzim pak pro mě byl dobrý, že jsem se dokázal do fotbalu vrátit. Trénoval jsem s áčkem Sparty, ale do zápasů jsem nastupoval za béčko. Třetí liga sice není nic moc, nechci jí kritizovat, ale je to zkrátka rozdíl. Podzim pro mě byl takový „rozjížděcí“, ale teď se cítím dobře a jsem rád, že jsem v Olomouci.

Zimní přípravu jsi zahájil ještě v Spartě, pak ses měl přesunout do Turecka za Sigmou, ale neodletěl jsi. Proč tomu tak bylo?

Přesně tak. Prvních čtrnáct dní přípravy jsem trénoval se Spartou a pak jsem bohužel dostal virózu, takže jsem se do tréninků se Sigmou mohl zapojit až tento týden po jejich návratu ze soustředění. Navíc nebylo jisté, jestli se nebudu muset vrátit do Prahy kvůli tomu, že se zranil Libor Kozák. Ale vše dopadlo dobře a jsem tady v Olomouci.

Kádr A-týmu opustil náš nejlepší střelec Jakub Plšek. Jsi připraven převzít jeho roli?

Plšu jsem sledoval. Byl v Sigmě hodně dlouho a byl s kluky sehraný. Doufám, že se mi ho podaří napodobit.

Naše generálka v Karviné by mohla být příležitostí, jak se sehrát.

Ano, to by mohla. Ale už pár dní s kluky trénuji a myslím si, že v sobotu budu připravený. V trénincích jsem viděl, že kluci jsou fotbalisté a já mám kolem sebe fotbalisty rád (usmívá se).

První domácí ligové kolo odehraje Sigma se Spartou. Pro tebe to mohla být zajímává konfrontace, bohužel ale nebudeš moct nastoupit.

Ano, je to tak. Pravidla jsou daná tak, že při hostování nemůže hráč nastoupit v utkání proti svému bývalému týmu. Je škoda, že je to zrovna takhle ze začátku jarní části sezóny. Kdybych třeba odehrál sedm osm kol a deváté nenastoupil, tak by to samozřejmě bylo lepší, byl bych více rozehraný. Ale beru to tak, jak to je, nestresuju se tím.

Teď trochu odbočíme. Těšil ses na nové angažmá? Co jsi vlastně o Sigmě věděl, než jsi přišel?

Těšil jsem se, bral jsem to jako možnost, kterou chci jednoznačně využít. Hlavně trenér Jílek se se mnou o Sigmě bavil a doporučoval mi to tu. Chválil kluky, dobrou partu a také zázemí, takže jsem se sem těšil (usmívá se).

Kabina tě přijala? Už jste se se spoluhráči seznámili?

Kluci i trenéři mě přijali moc hezky, cítím se tu dobře. Proti některým klukům jsem i dříve nastupoval, takže jsem je znal, i když ne osobně. Nejvíce jsem znal asi Honzu Štěrbu, se kterým jsem hrával v mládežnické reprezentaci. Ale jinak nemám problém s tím, že jdu do neznámého kolektivu, seznámím se s každým (usmívá se).   

Manželka s dcerou s tebou také do Olomouce dorazily?

Nene, manželka s dcerou jsou zatím stále v Praze. Klub mi v tuto chvíli pomáhá hledat bydlení tady v Olomouci. Momentálně bydlím na hotelu, kde bychom se s rodinou nevlezli, takže až najdeme něco většího, přesunou se za mnou. Ale denně jsme v kontaktu a voláme si. Těším se na ně.

Lukáši, ať se ti na Hané daří!


dsc02300.jpg
dsc02318.jpg
dsc02374.jpg

A tým - další aktuality:

Utkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týdenUtkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týden
| 07.07.2020
Sobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženySobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženy
| 02.07.2020
Kádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a ZmrzlýKádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a Zmrzlý
| 01.07.2020
Miloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankářiMiloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankáři
| 01.07.2020
Týmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl HubníkTýmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl Hubník
| 29.06.2020
Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 rokyRoman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky
| 29.06.2020
Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší
| 28.06.2020
Daněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojenýDaněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojený
| 28.06.2020
Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1
| 28.06.2020
3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou
| 26.06.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná