Aktuality

Lukáš Juliš: Chci být prospěšný pro tým

Lukáš Juliš: Chci být prospěšný pro tým

06.02.2020 / A tým

Pětadvacetiletý útočník Lukáš Juliš je novou posilou v řadách Sigmy. „Chci být především prospěšný pro tým,“ říká vysoký forvard, který bude na Hané hostovat do konce sezóny. V modrém dresu bude nastupovat s číslem 39.

Lukáši, vítej na Hané. S jakými cíli přicházíš do Sigmy?

Chtěl bych dávat co nejvíc gólů, nasbírat co nejvíce bodů, a hlavně být prospěšný pro tým. Nejsem takový, že bych potřeboval vyhrát Krále střelců. Hlavně tady chci být šťastný a chci, aby kluci byli rádi, že tu jsem.

Jak se ohlížíš za svým podzimem?

Bylo to takové náročnější. Byl jsem rok zraněný, měl jsem úlomek v chodidle. Ten půlrok na podzim pak pro mě byl dobrý, že jsem se dokázal do fotbalu vrátit. Trénoval jsem s áčkem Sparty, ale do zápasů jsem nastupoval za béčko. Třetí liga sice není nic moc, nechci jí kritizovat, ale je to zkrátka rozdíl. Podzim pro mě byl takový „rozjížděcí“, ale teď se cítím dobře a jsem rád, že jsem v Olomouci.

Zimní přípravu jsi zahájil ještě v Spartě, pak ses měl přesunout do Turecka za Sigmou, ale neodletěl jsi. Proč tomu tak bylo?

Přesně tak. Prvních čtrnáct dní přípravy jsem trénoval se Spartou a pak jsem bohužel dostal virózu, takže jsem se do tréninků se Sigmou mohl zapojit až tento týden po jejich návratu ze soustředění. Navíc nebylo jisté, jestli se nebudu muset vrátit do Prahy kvůli tomu, že se zranil Libor Kozák. Ale vše dopadlo dobře a jsem tady v Olomouci.

Kádr A-týmu opustil náš nejlepší střelec Jakub Plšek. Jsi připraven převzít jeho roli?

Plšu jsem sledoval. Byl v Sigmě hodně dlouho a byl s kluky sehraný. Doufám, že se mi ho podaří napodobit.

Naše generálka v Karviné by mohla být příležitostí, jak se sehrát.

Ano, to by mohla. Ale už pár dní s kluky trénuji a myslím si, že v sobotu budu připravený. V trénincích jsem viděl, že kluci jsou fotbalisté a já mám kolem sebe fotbalisty rád (usmívá se).

První domácí ligové kolo odehraje Sigma se Spartou. Pro tebe to mohla být zajímává konfrontace, bohužel ale nebudeš moct nastoupit.

Ano, je to tak. Pravidla jsou daná tak, že při hostování nemůže hráč nastoupit v utkání proti svému bývalému týmu. Je škoda, že je to zrovna takhle ze začátku jarní části sezóny. Kdybych třeba odehrál sedm osm kol a deváté nenastoupil, tak by to samozřejmě bylo lepší, byl bych více rozehraný. Ale beru to tak, jak to je, nestresuju se tím.

Teď trochu odbočíme. Těšil ses na nové angažmá? Co jsi vlastně o Sigmě věděl, než jsi přišel?

Těšil jsem se, bral jsem to jako možnost, kterou chci jednoznačně využít. Hlavně trenér Jílek se se mnou o Sigmě bavil a doporučoval mi to tu. Chválil kluky, dobrou partu a také zázemí, takže jsem se sem těšil (usmívá se).

Kabina tě přijala? Už jste se se spoluhráči seznámili?

Kluci i trenéři mě přijali moc hezky, cítím se tu dobře. Proti některým klukům jsem i dříve nastupoval, takže jsem je znal, i když ne osobně. Nejvíce jsem znal asi Honzu Štěrbu, se kterým jsem hrával v mládežnické reprezentaci. Ale jinak nemám problém s tím, že jdu do neznámého kolektivu, seznámím se s každým (usmívá se).   

Manželka s dcerou s tebou také do Olomouce dorazily?

Nene, manželka s dcerou jsou zatím stále v Praze. Klub mi v tuto chvíli pomáhá hledat bydlení tady v Olomouci. Momentálně bydlím na hotelu, kde bychom se s rodinou nevlezli, takže až najdeme něco většího, přesunou se za mnou. Ale denně jsme v kontaktu a voláme si. Těším se na ně.

Lukáši, ať se ti na Hané daří!


dsc02300.jpg
dsc02318.jpg
dsc02374.jpg

A tým - další aktuality:

Tohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér LátalTohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér Látal
| 24.02.2020
Mandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou rukuMandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou ruku
| 24.02.2020
Chytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelímChytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelím
| 23.02.2020
Druhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól ChytilaDruhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól Chytila
| 23.02.2020
Sestava SK Sigma proti SpartěSestava SK Sigma proti Spartě
| 23.02.2020
22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha
| 21.02.2020
Upřesnění termínu utkání se SlováckemUpřesnění termínu utkání se Slováckem
| 21.02.2020
Zařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárekZařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárek
| 20.02.2020
Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat
| 20.02.2020
Mojmír Chytil prodloužil smlouvu se SigmouMojmír Chytil prodloužil smlouvu se Sigmou
| 20.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná