Ženský tým vstoupil do 2. ligy porážkou v Hradci

06.09.2020 / Ostatní

Ženský tým SK Sigma Olomouc vstoupil do nového ročníku 2. ligy porážkou 0:2 v Hradci Králové. Obě branky domácích padly ze standardních situací.

„Odehráli jsme vyrovnané utkání. Bohužel se nám nepodařilo využít několik dobrých příležitostí. V zakončení jsme byli nedůrazní a v prvním poločase nám chyběl pohyb bez míče. Hráli jsme daleko od soupeře. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem díky zlepšenému pohybu a rychlejší přímé kombinaci. Trápí nás finální fáze a chybí nám góly Martiny Bulavové, která před sezónou odešla do první polské ligy. S ní nám odešlo 12 gólů. Musíme to nahradit více týmovým pojetím a góly rozložit mezi více hráček. Dlouhodobě nelze spoléhat na to, že rozhodovat bude pouze jedna hráčka. Každá z hráček musí vzít zodpovědnost na sebe. Utkání rozhodly standardní situace, kdy v obou případech jsme inkasovali po rohovém kopu. V prvním případu jsme sice odehráli míč, ale pouze na hranici šestnáctky, kde domácí hráčka šikovným lobem přehodila všechny. V druhém případu nám dobře kopnutý roh propadnul až do branky. Toto se nám nesmí stávat, bude nás to stát body. Pokud bychom proměnili polovinu gólových šancí, které jsme měli, body bychom domů přivezli,“ zhodnotil utkání trenér Vlastimil Zeman.

Další utkání odehrají Hanačky 13. 9. od 12:30 proti FC Praha v Grygově, kde budou pravidelně hrát svá domácí utkání.

FC Hradec Králové W - SK Sigma Olomouc W 2:0 (1:0)

Branky: 32. a 55. Kovaříková.

Sestava: Navrátilová D. - Houdková, Brudná, Vítková, Grygarová (59. Vykopalová) - Holcová (75. Kočišová), Gnipová, Navrátilová V. (75. Zahradníčková), Skupinová, Makošová - Čislinská (63. Halgašová). Trenér: Vlastimil Zeman.