Aktuality

Trenér Látal: Kondičně jsme připraveni, na řadu přijde taktika

Trenér Látal: Kondičně jsme připraveni, na řadu přijde taktika

07.05.2020 / A tým

A-tým SK Sigma Olomouc pod vedením trenéra Radoslava Látala pokračuje v tréninkovém procesu. Kouč Hanáků zároveň vyhlíží následující dny, ve kterých se rozhodne o restartu nejvyšší české ligy. Svým svěřencům by tak mohl konečně naordinovat tréninkové jednotky, na které byli hráči zvyklí před ohlášením nouzového stavu.

Trenére, jak zatím probíhá tréninkový proces?

V rámci možností. Po kondiční stránce jsme připraveni, ještě budeme potřebovat doladit herní stránku. K tomu nám poslouží následující týdny. Stále ale čekáme na jednání ligového grémia 12. května, kdy se rozhodne, co bude dál.

Jaký význam mají tréninky v omezeném režimu?

Jsou to samozřejmě jiné tréninky, ale význam mají, dá se vymyslet spoustu věcí. Pořád je to ale o tom, že fotbal se hraje 11 na 11, takže potřebujeme nacvičovat rozehrávku, presink a další herní situace. To zatím nemůžeme. Zapracovali jsme ještě na kondici, od příštího týdne už snad budeme trénovat herní věci.

Bude potřeba hráče znovu učit taktiku, nebo si ji osvěží a budou zase v obraze?

Budeme chtít navázat na hru, kterou jsme se prezentovali před přerušením soutěže. Některé herní prvky musíme do kluků znovu dostat, ale věřím, že podstatnou část si rychle vybaví.

Plánuje Sigma odehrát i přípravná utkání?

Počítám s tím, že přípravné zápasy odehrajeme. Tři soupeře už máme předjednané. Ostatní kluby to mají podobně. Uvidíme, kdy to bude. Čekáme ještě na pokyny od LFA.

Pokud se liga rozeběhne, budou se hrát dva zápasy v jednom týdnu. Jak se k tomuto hernímu formátu stavíte?

Bude to pro každé mužstvo stejné. Bylo by fajn, aby všichni hráli v jednotném režimu třeba středa – neděle. Kdyby některá mužstva hrála úterý – sobota a jiná středa – neděle, nevím, jestli by to bylo optimální. Někdo by měl na regeneraci den navíc a v tak náročném programu bude jistě regenerace a odpočinek hrát roli.

Co kdyby se hrálo v jeden den třeba ve třech různých časech, aby se co nejlépe pokryla televizní vysílání?

Taková myšlenka je pro mě novinkou. Nevidím v tom problém. Možná jen, kdyby přišla velká vedra, je příjemnější hrát k večeru než v poledne.

Jak jste říkal, program zápasů by byl náročný. Dostávali by více prostoru na hřišti hráči širšího kádru?

Ano, na to se budeme spoléhat. Pracujeme se všemi hráči v kádru. Můžou přijít zranění a tresty za karty. Máme v týmu také mladé kluky, kteří si šanci zaslouží. Navíc budeme hrát semifinále poháru. Šanci by mohli dostat i tam. 

S náročným programem jste měl vlastní zkušenost v Schalke. Jaké to bylo?

V sezóně, kdy jsme vyhráli Pohár UEFA, se nám v lize moc nedařilo. Nebylo to vyloženě na sestup, ale žádná sláva to nebyla. Cestování nám často ubralo hodně sil. Je nutné být na to dobře připravený po kondiční stránce.
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020
Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná