Aktuality

Trenér Látal po Baníku: Mužstvu věřím

Trenér Látal po Baníku: Mužstvu věřím

07.06.2020 / A tým

V prvním poločase působili svěřenci trenéra Látala daleko svěžejším dojem než v minulých zápasech. Vypracovali si řadu příležitostí, Baník ale podržel výborný Laštůvka. Bohužel se znovu nevyvarovali laciných chyb, které vyhlídky Sigmy na úspěch srazily dolů. Trenér Látal je i přes to přesvědčený, že se Sigma z krize dostane. „Mužstvu věřím a věřím také, že s tím ještě něco uděláme."

Trenére, dnešní utkání nebylo úplně jednoduché. Už po prvních dvaceti minutách jsme prohrávali 2:0. Co se s takovým skóre dá dělat?

Není to jen o dnešním zápase. Chyby se nám hromadí. V Budějovicích jsme odehráli první poločas, pak uděláme jednu chybu a dostaneme gól. Pak z toho znervózníme, máme co dohánět a naše hra už není ono. To samé s Příbramí, kde jsme dostali dva góly po individuálních chybách. Ale dnes i za stavu 2:0 kluci chtěli hrát, měli jsme šance, dvě branky jsme klidně mohli vstřelit a mohli jsme vyrovnat. Dostali jsme ale třetí „hřebík“ a psychiku mužstva to určitě poznamenalo.

Brankové příležitosti nám dnes také zhatil výborný výkon brankáře Laštůvky.

Ano, dnes hrál výborně. Nám ale při vstřelení branky chybělo trošku štěstí. Byli jsme zbrklí. Ale do šancí jsme se dostávali, po standardních situacích i po rohových kopech. Ale bohužel nám to tam nespadlo a nezbývá nám nic, než se připravit na další zápasy. Mužstvu věřím a věřím také, že s tím ještě něco uděláme.

Skupina o Evropu se nám vzdaluje. Je ještě šance se do ní vrátit?

Dokud žijeme, tak šance je.

Do dnešního zápasu kvůli zranění nenastoupil Víťa Beneš. Bude na další utkání připraven?

Víťa byl dnes už v tréninku, vyklusával. Zranění se hodně zlepšilo. Zítra bychom ho také chtěli zapojit do tréninku, ale uvidíme, protože před sebou máme těžké zápasy a nechceme nic uspěchat. Je to svalové zranění a nechceme, aby se mu ještě zhoršilo, a aby byl déle zraněný.

Jak to vypadá s návratem po zranění Martina Nešpora a Václava Pilaře?

S Nešpim pracujeme. Je to osm měsíců, co nehrál. Mohl by nám pomoct. Pracujeme na jeho fyzické kondici a doufáme, že mu zdraví vydrží a že bude v pořádku. Po odehrání základní části bychom ho chtěli zapojit více, aby nám v té koncovce mohl pomoct. Venca Pilař má svalové zranění, v tréninku ještě není, takže uvidíme, jak to bude dál. Před zápasem s Brnem odtrénoval všechno, v utkání pak podal dobrý výkon a pak se mu stalo svalové zranění.

S jakým taktickým záměrem jste šli do dnešního zápasu?

Chtěli jsme vycházet z posledního dvojutkání s Jabloncem, které jsme odehráli doma, kde jsme postavili skoro stejnou sestavu. A pořád věřím, že duo Chytil – Juliš nám ještě pomůže. Pořád před sebou máme důležité zápasy, včetně semifinále poháru s Libercem. Dnes bylo mužstvo hodně zklamané, protože cítilo, že dnes neodevzdali špatný výkon. Ale bohužel nám to nevyšlo a to nás teď sráží psychicky.

Pokud byste měl v dnešním utkání najít pozitiva, jaká by to byla?

Vytvořili jsme si více šancí. Také v našem výkonu bylo více nasazení, rychlosti, bylo to nahoru dolů. Lidem se tempo určitě líbilo. Dneska to mělo přímočarost, posílali jsme centry do vápna, chodili jsme do zakončení.

 


 
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020
Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná