Aktuality

Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu

Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu

08.03.2020 / A tým

Olomouckému záložníkovi se na jaře daří. Formu si na ligové trávníky přenesl z vydařené zimní přípravy, kterou si pochvaluje: „Měl jsem dobrou přípravu, o které to celé je. Když si hráč odtrénuje celou přípravu a je dobře připravený, tak mu to v těchto zápasech pomáhá. Více jsem se s kluky sžil. Řekl bych, že se skoro poznáme po slepu,“ říká. Také ve včerejším utkání proti Jablonci odehrál výborný zápas. Přesto si vyčítá chybu, které se dopustil v závěru nastavení prvního poločasu. Krásně sice vystihl špatnou rozehrávku Jablonce na půli hřiště a spolu s Davidem Houskou běželi osamocení na brankáře Hrubého, vyloženou šanci ale v gól neproměnil.  

Lukáši, co se v té situaci stalo?

Můžu si sypat popel na hlavu. Možná dva tři dny nebudu spát. Zle jsem to vyhodnotil, myslel jsem si, že je Haus (David Houska) blíže. Možná jsem to mohl vzít na sebe nebo chvilku počkat a přihrát delší balón. Můžu si to jen vyčítat.

Vyčetli ti situaci spoluhráči?

Ani ne. Řekli jen: „Hlavu nahoru, to se stává.“

Zápas ovlivnilo vyloučení Pabla Gonzáleze ve 37. minutě. Tušil jsi, že videorozhodčí změní původně udělenou žlutou kartu na červenou?

Když to začal řešit hlavní rozhodčí a viděl jsem, že mu tam videorozhodčí něco říká, tak jsem měl tušení, že to asi změní. Bylo to na hraně, nevím, jestli byl zvýhodněný útočník nebo obránce. Bohužel my s tím nic neuděláme.

Během zápasu nám video odvolalo gól Chytila a poté poslalo předčasně do sprch Pabla Gonzálese. Jak náročné to bylo na psychiku?

Bylo to přísné vyloučení, ale rozhodčí to tak viděl. Byl poslední hráč a dostal červenou. Ve fotbale to tak je, buď vám VAR uškodí nebo pomůže a my s tím nic neuděláme. Do dalšího zápasu musíme jít s tím, že ho chceme zvládnout a nemyslet na to, že tam bude VAR.

Ale i v deseti jsme si vypracovali vyložené šance. Mrzí tě remíza?

Je to zklamání, nevím, jak to berou kluci, ale každý má hlavu dole. Škoda toho vyloučení. V deseti jsme si vytvořili minimálně dvě tutové šance, kdyby jedna padla, tak by to možná bylo jiné.

Po vyloučení jste si ve středu zálohy pořádně zaběhali.

Bylo to náročné, Jablonec dobře držel míč, ale když začali nakopávat, tak to bylo pro nás lehčí. My jsme museli hrát na brejky.

S Jabloncem jsme sehráli druhé utkání během čtyř dnů. Byl to jiný zápas?

Pohárový zápas jsem viděl z lavičky, ale myslím, že včera byli agresivnější.

V semifinále poháru nás čeká Slovan Liberec. Jsi spokojený s losem?

Pro nás je to super, už jen ten zápas zvládnout. Výhoda je, že necestujeme a hrajeme doma, kde se nám v poslední době daří. Musíme to ukázat i proti Liberci.
A tým - další aktuality:

Finální fázi musíme zlepšit, ví HouskaFinální fázi musíme zlepšit, ví Houska
| 04.06.2020
Děláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér LátalDěláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér Látal
| 04.06.2020
I na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půliI na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půli
| 03.06.2020
27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic
| 02.06.2020
Fanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebudeFanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebude
| 02.06.2020
Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvihJuliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih
| 31.05.2020
Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jaraLátal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara
| 30.05.2020
Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2
| 30.05.2020
26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram
| 29.05.2020
Informace pro permanentkáře a fanouškyInformace pro permanentkáře a fanoušky
| 27.05.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná