Aktuality

Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu

Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu

08.03.2020 / A tým

Olomouckému záložníkovi se na jaře daří. Formu si na ligové trávníky přenesl z vydařené zimní přípravy, kterou si pochvaluje: „Měl jsem dobrou přípravu, o které to celé je. Když si hráč odtrénuje celou přípravu a je dobře připravený, tak mu to v těchto zápasech pomáhá. Více jsem se s kluky sžil. Řekl bych, že se skoro poznáme po slepu,“ říká. Také ve včerejším utkání proti Jablonci odehrál výborný zápas. Přesto si vyčítá chybu, které se dopustil v závěru nastavení prvního poločasu. Krásně sice vystihl špatnou rozehrávku Jablonce na půli hřiště a spolu s Davidem Houskou běželi osamocení na brankáře Hrubého, vyloženou šanci ale v gól neproměnil.  

Lukáši, co se v té situaci stalo?

Můžu si sypat popel na hlavu. Možná dva tři dny nebudu spát. Zle jsem to vyhodnotil, myslel jsem si, že je Haus (David Houska) blíže. Možná jsem to mohl vzít na sebe nebo chvilku počkat a přihrát delší balón. Můžu si to jen vyčítat.

Vyčetli ti situaci spoluhráči?

Ani ne. Řekli jen: „Hlavu nahoru, to se stává.“

Zápas ovlivnilo vyloučení Pabla Gonzáleze ve 37. minutě. Tušil jsi, že videorozhodčí změní původně udělenou žlutou kartu na červenou?

Když to začal řešit hlavní rozhodčí a viděl jsem, že mu tam videorozhodčí něco říká, tak jsem měl tušení, že to asi změní. Bylo to na hraně, nevím, jestli byl zvýhodněný útočník nebo obránce. Bohužel my s tím nic neuděláme.

Během zápasu nám video odvolalo gól Chytila a poté poslalo předčasně do sprch Pabla Gonzálese. Jak náročné to bylo na psychiku?

Bylo to přísné vyloučení, ale rozhodčí to tak viděl. Byl poslední hráč a dostal červenou. Ve fotbale to tak je, buď vám VAR uškodí nebo pomůže a my s tím nic neuděláme. Do dalšího zápasu musíme jít s tím, že ho chceme zvládnout a nemyslet na to, že tam bude VAR.

Ale i v deseti jsme si vypracovali vyložené šance. Mrzí tě remíza?

Je to zklamání, nevím, jak to berou kluci, ale každý má hlavu dole. Škoda toho vyloučení. V deseti jsme si vytvořili minimálně dvě tutové šance, kdyby jedna padla, tak by to možná bylo jiné.

Po vyloučení jste si ve středu zálohy pořádně zaběhali.

Bylo to náročné, Jablonec dobře držel míč, ale když začali nakopávat, tak to bylo pro nás lehčí. My jsme museli hrát na brejky.

S Jabloncem jsme sehráli druhé utkání během čtyř dnů. Byl to jiný zápas?

Pohárový zápas jsem viděl z lavičky, ale myslím, že včera byli agresivnější.

V semifinále poháru nás čeká Slovan Liberec. Jsi spokojený s losem?

Pro nás je to super, už jen ten zápas zvládnout. Výhoda je, že necestujeme a hrajeme doma, kde se nám v poslední době daří. Musíme to ukázat i proti Liberci.
A tým - další aktuality:

Společně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v PaseceSpolečně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v Pasece
| 26.03.2020
Hráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch SmolákHráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch Smolák
| 25.03.2020
Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?
| 23.03.2020
Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1 Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1
| 18.03.2020
Sigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezenSigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezen
| 13.03.2020
Zahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord DrulákaZahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord Druláka
| 09.03.2020
Kouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknoutKouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknout
| 08.03.2020
Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavuLukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu
| 08.03.2020
Musím pochválit celý tým, říká kapitán David HouskaMusím pochválit celý tým, říká kapitán David Houska
| 07.03.2020
Hanáci v oslabení vybojovali bod! Sigma remizovala s Jabloncem 1:1Hanáci v oslabení vybojovali bod! Sigma remizovala s Jabloncem 1:1
| 07.03.2020

Další aktuality
OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná