Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?

09.10.2020 / A tým

Hned 8 kmenových hráčů Sigmy Olomouc je na hostováních v první nebo druhé lize v Česku i na Slovensku. O koho se jedná a kolik toho zatím odehráli?

Jiří Texl

Záložník Jiří Texl hostuje v Opavě a zatím je pevnou součástí základní sestavy. Pod trenérem Radoslavem Kováčem pokaždé nastoupil v základní jedenáctce. Na kontě má jeden kanadský bod za asistenci při brance Bartosze Pikula proti Jablonci. Opava v prvních 6 kolech nasbírala 5 bodů za 1 výhru, dvě remízy a 3 prohry. S tímto bodovým ziskem jí patří aktuální 15. příčka.

Plzeň – Opava 3:1 (odehrál první poločas)

Opava -  Karviná 1:2 (odehrál 65 minut)

Příbram – Opava 1:1 (odehrál celý zápas)

Opava – České Budějovice 0:0 (odehrál celý zápas)

Jablonec – Opava 4:1 (odehrál celý zápas, asistence u gólu Pikula)

Opava – Teplice 2:1 (odehrál 67 minut)

Michal Surzyn

Krajní obránce Michal Surzyn také patří do základní sestavy prvoligového celku. Kromě toho, že za Pardubice pokaždé nastoupil od úvodní minuty, vstřelil dva důležité góly, které vždy znamenaly zisk 3 bodů. Prvně se prosadil na domácím hřišti proti Teplicím, kdy vstřelil rozhodující branku zápasu v 63. minutě. Podruhé si vyměnil míč s druhým kmenovým hráčem Sigmy v Pardubicích Jiřím Slámou a nekompromisní ranou pod břevno zajistil Východočechům překvapivou výhru na Slovácku.

Jablonec – Pardubice 1:0 (odehrál 77 minut)

Pardubice – Teplice 2:1 (odehrál 65 minut, v 63. minutě vstřelil gól na 2:1)

Pardubice – Slavia 1:1 (odehrál 66 minut)

Ostrava – Pardubice 3:0 (střídán ve 30. minutě)

Pardubice – Liberec 3:0 (odehrál celý zápas)

Slovácko – Pardubice 0:1 (odehrál celý zápas, v 90. minutě vstřelil vítěznou branku)

Jiří Sláma

V prvoligových Pardubicích působí také bývalý kapitán naší U19 Jiří Sláma. Zatím zasáhl do 5 z 6 ligových zápasů, přičemž pokaždé přišel na hřiště jako střídající hráč. Při zápase se Slováckem si připsal asistenci u vítězné branky Michala Surzyna.

Pardubice – Teplice 2:1 (nastoupil v 65. minutě místo Surzyna)

Pardubice – Slavia 1:1 (nastoupil v 66. minutě místo Surzyna)

Ostrava – Pardubice 3:0 (odehrál druhý poločas)

Pardubice – Liberec 3:0 (nastoupil v 75. minutě)

Slovácko – Pardubice 0:1 (nastoupil v 71. minutě, asistence u gólu Surzyna)

Pardubice využívají nováčkovského elánu a se ziskem solidních 10 bodů se drží na 7. pozici.

Tomáš Zlatohlávek

Na hostování v druholigovém Třinci je záložník Tomáš Zlatohlávek. Jeho tým momentálně neprožívá zrovna povedené období, jelikož se nachází na poslední příčce tabulky s nulou v kolonce získaných bodů. K tomu byly navíc dva zápasy Třince odloženy vinou nepříznivé epidemiologické situace. Po domácí vysoké prohře 0:5 s Jihlavou skončil trenér Svatopluk Habanec, kterého nahradil František Straka. Mládežnický reprezentant má v druhé lize zatím 3 starty.

Třinec – Líšeň 2:3 (odehrál 81 minut)

Varnsdorf – Třinec 1:0 (odehrál 86 minut)

Třinec – Vlašim (odloženo)

Dukla – Třinec 3:1 (odehrál 58 minut)

Třinec – Jihlava 0:5 (nenastoupil)

Žižkov – Třinec odloženo

Jakub Matoušek

Záložník Jakub Matoušek hrál v minulé sezóně za Vítkovice, tentokrát hostuje v Prostějově. V probíhající sezóně po každé zasáhl do utkání – dvakrát jako hráč základní sestavy a třikrát jako střídající hráč. V Jihlavě se mu podařilo skórovat, čímž zajistil svému týmu 3 body za výhru 2:1.

Prostějov – Blansko 1:1 (odehrál druhý poločas)

Dukla – Prostějov 0:0 (odehrál 74 minut)

Prostějov – Žižkov 0:2 (odehrál 69 minut)

Vlašim – Prostějov (odloženo)

Prostějov – Táborsko 1:1 (nastoupil v 58. minutě)

Jihlava – Prostějov 1:2 (nastoupil v 54. minutě, v 66. minutě vstřelil gól na 2:1)

Jiří Spáčil

V minulé sezóně nosil kapitánskou pásku v našem B-týmu hrající Moravskoslezskou fotbalovou ligu. Od této sezóny se posunul o soutěž výš do nedalekého Prostějova. V prvních dvou zápasech odehrál střední záložník vždy druhé poločasy. Poté už nastupoval v základní sestavě. Na konci zápasu s Táborskem obdržel červenou kartu. Ta mu vystavila stopku do zápasu s Jihlavou.

Dukla – Prostějov 0:0 (odehrál druhý poločas)

Prostějov – Žižkov 0:2 (odehrál celý zápas)

Prostějov – Táborsko 1:1 (odehrál 89 minut, v 90. minutě obdržel červenou kartu)

Jihlava – Prostějov 1:2 (nemohl nastoupit kvůli trestu za červenou kartu)

Štěpán Langer

Do Prostějova také zamířil ofenzivní záložník Štěpán Langer. V minulé sezóně získával zkušenosti s mužským fotbalem v našem béčku. Teď získává další zkušenosti v druhé nejvyšší soutěži. Na hřiště se dostal v každém zápase Prostějova. Třikrát nastoupil v průběhu zápasů a dvakrát v základní sestavě.

Prostějov – Blansko 1:1 (nastoupil v 81. minutě)

Dukla – Prostějov 0:0 (nastoupil v 31. minutě)

Prostějov – Žižkov 0:2 (nastoupil v 60. minutě)

Prostějov – Táborsko 1:1 (odehrál 58 minut)

Jihlava – Prostějov 1:2 (odehrál 54 minut)

Prostějov získal v 5 odehraných zápasech 6 bodů za 1 výhru, 3 remízy a 1 prohru. To prozatím stačí na 9. místo tabulky.

Juraj Chvátal

Slovenský krajní obránce Juraj Chvátal hostuje od července 2019 ve slovenské Podbrezové hrající druhou ligu. Do prvních dvou kol nezasáhl. Pak už se ale napevno usadil v základní sestavě a odehrál 8 kompletních utkání. Podbrezová aktuálně okupuje 5. příčku tabulky se ziskem 19 bodů za 6 výher, 1 remízu a 3 prohry.

Profesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkenduProfesionální soutěže se nerozehrají ani o nadcházejícím víkendu
| 28.10.2020
Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 3. - 4. kolo
| 27.10.2020
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou