Aktuality

Souhrn zimní přípravy A-týmu

Souhrn zimní přípravy A-týmu

10.02.2020 / A tým

Zimní příprava A-týmu je u konce. Svěřenci trenéra Látala už fungují v ligovém zápasovém režimu, a tak nastává ten správný čas ohlédnout se za měsíc trvajícím přípravným obdobím. Během této doby Sigma stihla odehrát celkem devět přátelských zápasů. V šesti z nich dokázala zvítězit, dvakrát prohrát a jednou remizovat s konečným skóre devatenácti vstřelených a šesti inkasovaných branek. Třetinu přátelských zápasů odehrála během soustředění v turecké Antalyi, kde strávila dvanáct dnů. Všechny mezinárodní utkání v Turecku se podařilo Hanákům dotáhnout do vítězného konce.

Jak už je během zimní přípravy obvyklé, její první část byla věnována především nabírání fyzické kondice hráčů. I pro tyto účely sloužily zápasy proti celkům z nižších soutěží. V Šumperku jsme proti diviznímu soupeři zvítězili 6:0. Poté byla v plánu dvě utkání v jeden den proti druholigové Jihlavě a Prostějovu, aby všichni hráči dostali větší porci zatížení. V prvním zápase jsme porazili Jihlavu 3:1. Naopak druhý zápas proti Prostějovu se nám nepovedl podle představ, když jsme prohráli 0:2.

Dalším soupeřem Sigmy v přípravě byla Trnava, se kterou Hanáci porovnali síly hned ve dvou zápasech. V prvním z nich jsme prohráli 0:2. Po celou dobu zápasu jsme byli aktivnějším týmem, avšak soupeř nám udělil lekci z efektivity. Do druhého zápasu nastoupily sestavy složené převážně z mladších hráčů. Sigma si připsala vítězství 4:0.

Do první poloviny přípravy se zapojili také dva hráči na zkoušku: ekvádorský útočník Luis Arroyo a slovenský útočník Martin Adamec. Ani jeden však smlouvu na Andrově stadionu nezískal.

Na soustředění, jako už tradičně, odcestovali sigmáci do turecké Antalye. Kromě výborných tréninkových podmínek je tam čekali i tři zahraniční soupeři. „Na soustředění v Turecku nám senzačně vyšlo počasí na rozdíl od minulého roku, kdy tam kluci měli problémy. První dva zápasy v Turecku se odehrály na vynikajících terénech, třetí zápas se na tak kvalitním terénu nehrál, ale tak už to ke konci soustředění bývá,“ řekl trenér Radoslav Látal. Ten musel být po konci soustředění spokojený, Sigma totiž porazila Karabach, Orenburg i Dnipro. „Pracovali jsme na tom, co nám na podzim nešlo, to znamená koncovky zápasů. V zápasech v Turecku se nám to povedlo zlepšit. Doufám, že si to přeneseme i do ligy,“ uvedl olomoucký lodivod.

Od začátku přípravy se k A-týmu připojila dvojice sedmnáctiletých talentů Jáchym Šíp a Kryštof Daněk. „S těmito mladými hráči jsem spokojený. Pro Jáchyma Šípa a Kryštofa Daňka to bylo náročné po kondiční stránce, do toho jsme museli řešit jejich školní docházku, ale zvládli to velmi dobře. Škoda, že teď vypadli z tréninkového procesu, protože museli odcestovat s národním týmem do 17 let do Španělska. Můžu prozradit, že si je plánuji ponechat v kádru a pracovat s nimi dále, protože z nich mohou vyrůst vynikající fotbalisté,“ řekl na adresu mladíků trenér Látal.

Dvě branky ve třech zápasech v Turecku zaznamenal další z řady našich odchovanců Mojmír Chytil. „Mojmír hrál dobře. Svými výkony si řekl o místo v sestavě,“ dodal trenér.

Po návratu ze soustředění se k týmu připojil nový útočník Lukáš Juliš, který přišel z pražské Sparty na hostování do konce sezóny. První start za Sigmu si připsal v zápase proti Karviné, který skončil remízou 0:0.

„Plán zimní přípravy jsme splnili na sto procent. Vcelku se nám vyhýbala větší zranění a nemoci. Většina hráčů odtrénovala celou přípravu, takže s tím panuje spokojenost,“ zhodnotil trenér Látal.

Souhrn zápasů zimní přípravy  

MFK Karviná – SK Sigma Olomouc  0:0 (0:0)

Sestava: Mandous – Sladký (46. Látal), Beneš, Jemelka (74. Štěrba), Vepřek (74. Kerbr) – Zahradníček (46. Falta), Greššák (74. Zmrzlý), Houska, Chytil (46. González), Pilař (46. Hála) – Juliš (63. Yunis).

SK Sigma Olomouc – SC Dnipro-1  1:0 (1:0)

Branka: 23. Falta.

Sestava: Mandous (46. Buchta) – Sladký, Beneš, Jemelka (46. Štěrba), Látal – Zahradníček (46. Pilař), Greššák (46. Zmrzlý), Houska (46. Daněk), Falta (74. Zlatohlávek), Hála (66. Šíp) – Chytil (46. Yunis).

SK Sigma Olomouc – FK Orenburg  2:0 (1:0)

Branky: 25. González (pen.), 58. Chytil.

Sestava: Buchta (46. Reichl) – Sladký (46. Látal), Beneš (46. Zima), Jemelka (85. Zlatohlávek), Vepřek (46. Kerbr) – Greššák (82. Štěrba) – Zahradníček (85. Šíp), Houska (61. Zmrzlý), González (74. Daněk), Hála (46. Pilař) – Chytil (68. Yunis).

SK Sigma Olomouc – Karabach FK  3:1 (1:0)

Branky: 23. Hála, 55. Chytil, 88. Zima – 52. Qurbanly.

1. poločas: Mandous – Látal, Zima, Jemelka, Vepřek – Hála, Houska (C), Greššák, Falta, González – Yunis.

2. poločas: Mandous – Sladký, Zima, Jemelka (87. Štěrba), Kerbr - Zahradníček, Houska (77. Zmrzlý), Greššák (88. Šíp), Falta (70. Daněk), Pilař - Chytil.

FC Spartak Trnava – SK Sigma Olomouc  0:4 (0:2)

Branky: 4. Zlatohlávek, 41. Šíp, 66. Daněk, 79. Arroyo.

Sestava: Reichl (31. Buchta) – Látal, Zima, Štěrba (46. Kotouč), Kerbr (66. Galus M.) – Zmrzlý – Texl, Adamec (46. Daněk), Zlatohlávek, Šíp (71. Hausknecht) – Arroyo.

FC Spartak Trnava – SK Sigma Olomouc  2:0 (1:0)

Branky: 15. Sobczyk, 77. Gamboš.

Sestava: Mandous (59. Reichl) – Sladký (46. Zahradníček), Beneš, Jemelka, Vepřek – Hála, Houska (82. Greššák), Greššák (76. Adamec), Falta, González (76. Hapal O.) – Chytil (46. Yunis).

SK Sigma Olomouc – 1. SK Prostějov  0:2 (0:1)

Branky: 19. Koudelka, 73. Pernatskyi.

Sestava: Mandous (67. Trefil) – Sladký, Štěrba, Beneš, Kerbr (59. Šíp) – Zahradníček, Zmrzlý, Daněk (77. Grygar), Adamec, Texl (72. Spáčil) – Yunis.

SK Sigma Olomouc – FC Vysočina Jihlava  3:1 (2:1)

Branky: 9. Hála, 39. González (pen.), 66. Arroyo – 41. Mikuš (pen.).

Sestava: Buchta (64. Trefil) – Látal, Zima, Jemelka, Vepřek – Hála, Greššák (75. Grygar), Falta, Houska, González (75. Spáčil) – Chytil (46. Arroyo).

FK Šumperk – SK Sigma Olomouc  0:6 (0:4)

Branky: 2. González, 5. Hapal O., 26. Látal, 32. Daněk, 76. Kerbr. 83. Šíp.

1. poločas: Mandous – Látal, Beneš, Zima, Vepřek – Hapal O., Houska, Zmrzlý, Daněk, González – Yunis.

2. poločas: Trefil – Sladký, Štěrba, Jemelka, Kerbr – Zahradníček, Greššák, Zlatohlávek, Nováček, Šíp – Arroyo.

Tabulka střelců

3 – González

2 – Arroyo, Hála, Chytil, Daněk, Šíp

1 – Hapal O., Látal, Kerbr, Zlatohlávek, Zima, Falta

Příchody

Jáchym Šíp, Kryštof Daněk (oba z U19), Lukáš Juliš (hostování z AC Sparta Praha)

Odchody

Jakub Plšek (přestup do Puskás Akadémia FC), Ismar Tandir (hostování v FK Pohronie), Jiří Texl (hostování s opcí v SFC Opava), David Zima (hostování s opcí v SK Slavia Praha)
A tým - další aktuality:

Tohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér LátalTohle mužstvo má správného ducha, řekl trenér Látal
| 24.02.2020
Mandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou rukuMandous: Doufám, že trenér bude mít stále dobrou ruku
| 24.02.2020
Chytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelímChytil: Celý týden za mnou chodili, že Spartu sestřelím
| 23.02.2020
Druhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól ChytilaDruhá výhra Sigmy v řadě! Spartu srazil premiérový gól Chytila
| 23.02.2020
Sestava SK Sigma proti SpartěSestava SK Sigma proti Spartě
| 23.02.2020
22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha22. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Spartu Praha
| 21.02.2020
Upřesnění termínu utkání se SlováckemUpřesnění termínu utkání se Slováckem
| 21.02.2020
Zařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárekZařvi si v kulichu! Přijď na utkání Sigmy proti Spartě a získej dárek
| 20.02.2020
Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat Radim Breite: Věřím, že budeme jako tým šlapat
| 20.02.2020
Mojmír Chytil prodloužil smlouvu se SigmouMojmír Chytil prodloužil smlouvu se Sigmou
| 20.02.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná