Aktuality

LFA finalizovala metodický tréninkový materiál pro kluby

LFA finalizovala metodický tréninkový materiál pro kluby

10.04.2020 / A tým

Tisková zpráva | Ligová fotbalová asociace připravila na základě nového Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6.4.2020 téhož dne materiál shrnující aktuální možnosti a podmínky společné tréninkové přípravy profesionálních fotbalistů a požádala o stanovisko příslušné orgány. Po schválení Ministerstva zdravotnictví ČR bude tento materiál distribuován na jednotlivé profesionální kluby.

 „Předně bych rád poděkoval panu profesorovi Chlíbkovi z Klinické skupiny COVID-19 MZ a následně i samotnému ministerstvu za vstřícnou spolupráci. Profesionální fotbalisté jsou pro kluby hlavní aktivum. Proto je důležité a podstatné, aby si udržovali svou výkonnost, což v předchozích týdnech nebylo příliš možné. Považujeme za stěžejní, abychom profesionálním fotbalistům zajistili maximální možné podmínky pro trénink. Především z důvodu, aby nebyli v případě ztráty výkonnosti diskvalifikováni na přestupovém trhu. Fotbal je jejich zaměstnáním a v současné situaci jsou omezeni v jeho výkonu,“ prozradil Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Materiál byl projednán Klinickou skupinu COVID-19 MZ, která jej s kladným stanoviskem předložila ke schválení Ministrovi zdravotnictví ČR. Pevně věříme, že Ministerstvo zdravotnictví náš návrh schválí. Pokud tomu tak bude, lze očekávat, že Ministerstvo v této souvislosti vydá Mimořádné opatření. Jakmile se tak stane, Ligová fotbalová asociace rozešle související informace všem klubům. Další kroky a možnosti tréninkového procesu klubů bude LFA průběžně diskutovat s příslušnými orgány.

V materiálu jsou zdůrazněny podmínky pro možnou klubovou tréninkovou jednotku profesionálních hráčů. Otevírá se tak prostor pro opětovné zahájení společné tréninkové přípravy profesionálních sportovců na venkovních sportovních zařízeních.

Tréninková jednotka na venkovním hřišti by neměla být limitována počtem zúčastněných. Přesto Ligová fotbalová asociace ve svém návrhu doporučuje rozdělit kádr družstva na více menších skupin, které se na hrací ploše prostřídají (skupiny po 6 – 8 hráčích + realizační tým).

Jednotlivá cvičení během tréninkové jednotky by pak měla být uzpůsobena zákonné povinnosti dodržovat dvoumetrový odstup mezi osobami. Tedy žádná soubojová cvičení apod. Na nezbytné minimum bude nutné omezit kontakt mezi všemi zúčastněnými (hráči, realizační tým).

Nebude možnost využívat společné šatny a sprchy. Hráči se dostaví na tréninkovou jednotku již převlečení a po ní se osprchují až doma. Cesty na tréninkovou jednotku i z ní mohou hráči řešit pouze individuálně. Rovněž bude nutné zajistit, aby u hrací plochy, kde se koná tréninková jednotka, byla umístěna nádoba s dezinfekčním roztokem na očistění rukou, a aby byla prováděna pravidelná dezinfekce míčů a tréninkových pomůcek.
A tým - další aktuality:

Pavel Dvořák přestupuje do Hradce KrálovéPavel Dvořák přestupuje do Hradce Králové
| 11.08.2020
Příprava v Bohdanči bez vítěze. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1Příprava v Bohdanči bez vítěze. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1
| 08.08.2020
Sigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZESigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZE
| 06.08.2020
Dobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážnéDobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážné
| 06.08.2020
Sezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s LibercemSezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s Libercem
| 05.08.2020
První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2
| 05.08.2020
Do Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik RadičDo Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik Radič
| 04.08.2020
Pozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionuPozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionu
| 04.08.2020
Zifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mámZifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mám
| 04.08.2020
Trenér Látal: V přípravě zatím nezvolnímeTrenér Látal: V přípravě zatím nezvolníme
| 03.08.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná