Aktuality

LFA finalizovala metodický tréninkový materiál pro kluby

LFA finalizovala metodický tréninkový materiál pro kluby

10.04.2020 / A tým

Tisková zpráva | Ligová fotbalová asociace připravila na základě nového Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 6.4.2020 téhož dne materiál shrnující aktuální možnosti a podmínky společné tréninkové přípravy profesionálních fotbalistů a požádala o stanovisko příslušné orgány. Po schválení Ministerstva zdravotnictví ČR bude tento materiál distribuován na jednotlivé profesionální kluby.

 „Předně bych rád poděkoval panu profesorovi Chlíbkovi z Klinické skupiny COVID-19 MZ a následně i samotnému ministerstvu za vstřícnou spolupráci. Profesionální fotbalisté jsou pro kluby hlavní aktivum. Proto je důležité a podstatné, aby si udržovali svou výkonnost, což v předchozích týdnech nebylo příliš možné. Považujeme za stěžejní, abychom profesionálním fotbalistům zajistili maximální možné podmínky pro trénink. Především z důvodu, aby nebyli v případě ztráty výkonnosti diskvalifikováni na přestupovém trhu. Fotbal je jejich zaměstnáním a v současné situaci jsou omezeni v jeho výkonu,“ prozradil Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

Materiál byl projednán Klinickou skupinu COVID-19 MZ, která jej s kladným stanoviskem předložila ke schválení Ministrovi zdravotnictví ČR. Pevně věříme, že Ministerstvo zdravotnictví náš návrh schválí. Pokud tomu tak bude, lze očekávat, že Ministerstvo v této souvislosti vydá Mimořádné opatření. Jakmile se tak stane, Ligová fotbalová asociace rozešle související informace všem klubům. Další kroky a možnosti tréninkového procesu klubů bude LFA průběžně diskutovat s příslušnými orgány.

V materiálu jsou zdůrazněny podmínky pro možnou klubovou tréninkovou jednotku profesionálních hráčů. Otevírá se tak prostor pro opětovné zahájení společné tréninkové přípravy profesionálních sportovců na venkovních sportovních zařízeních.

Tréninková jednotka na venkovním hřišti by neměla být limitována počtem zúčastněných. Přesto Ligová fotbalová asociace ve svém návrhu doporučuje rozdělit kádr družstva na více menších skupin, které se na hrací ploše prostřídají (skupiny po 6 – 8 hráčích + realizační tým).

Jednotlivá cvičení během tréninkové jednotky by pak měla být uzpůsobena zákonné povinnosti dodržovat dvoumetrový odstup mezi osobami. Tedy žádná soubojová cvičení apod. Na nezbytné minimum bude nutné omezit kontakt mezi všemi zúčastněnými (hráči, realizační tým).

Nebude možnost využívat společné šatny a sprchy. Hráči se dostaví na tréninkovou jednotku již převlečení a po ní se osprchují až doma. Cesty na tréninkovou jednotku i z ní mohou hráči řešit pouze individuálně. Rovněž bude nutné zajistit, aby u hrací plochy, kde se koná tréninková jednotka, byla umístěna nádoba s dezinfekčním roztokem na očistění rukou, a aby byla prováděna pravidelná dezinfekce míčů a tréninkových pomůcek.
A tým - další aktuality:

27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic
| 02.06.2020
Fanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebudeFanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebude
| 02.06.2020
Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvihJuliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih
| 31.05.2020
Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jaraLátal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara
| 30.05.2020
Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2
| 30.05.2020
26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram
| 29.05.2020
Informace pro permanentkáře a fanouškyInformace pro permanentkáře a fanoušky
| 27.05.2020
Daněk 4. nejmladším hráčem. Vepřek dorovnal VaniakaDaněk 4. nejmladším hráčem. Vepřek dorovnal Vaniaka
| 27.05.2020
Trenér Látal po Slovácku: Nula vzadu mě těší, v ofenzivě jsme kaziliTrenér Látal po Slovácku: Nula vzadu mě těší, v ofenzivě jsme kazili
| 27.05.2020
Beneš: Herní pauza byla znát. Bod beremeBeneš: Herní pauza byla znát. Bod bereme
| 27.05.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná