Aktuality

Yunis: Zpátky na hřiště jsme se všichni těšili

Yunis: Zpátky na hřiště jsme se všichni těšili

10.05.2020 / A tým

I přes stávající opatření, která znemožňují fotbalistům trénovat v plném režimu, se hráči SK Sigma Olomouc připravují na možný restart FORTUNA:LIGY. O tom by se mělo rozhodnout již v příštím týdnu. Ani útočník Jakub Yunis nechce nic podcenit a na své kondici poctivě pracuje.

Kubo, jaké pro tebe bylo přerušení sezóny? Těšil ses zpět na tréninkové hřiště?

Přerušení bylo nepříjemné, mrzelo mě to, ale z pochopitelných důvodů k tomu muselo dojít. Všichni jsme to chápali, protože zdraví je na prvním místě. Zpátky na hřiště jsme se samozřejmě všichni těšili.

Trenér Látal hovořil o tom, že po kondiční stránce je tým dobře připraven. Jak vypadaly tréninky v době karantény?

Po celou dobu karantény jsme měli zadané individuální plány, které se skládaly z běhových cvičení a z posilovny. Volné dny jsme tedy téměř neměli. I když to byly tréninky v omezených podmínkách, kdy jsme museli běhat v lesích nebo cvičit v domácím prostředí, na případné rozehrání soutěže jsme chtěli být připraveni. Tréninky jsme všichni brali velmi zodpovědně.

Jinak než zodpovědně to nejspíš ani nešlo, vzhledem k tomu, že jste byli kontrolování přes sport testry.

Přesně tak. (usmívá se) Sport testry nám trenéři všem rozdali a po každém individuálním tréninku jsme museli data nahrát do aplikace, kde trenéři data sledovali a vyhodnocovali a popřípadě nám večer zavolali, co děláme dobře nebo špatně. Vše jsme s nimi konzultovali.

V posledních dnech se tréninkové jednotky díky uvolnění vládních opatření vrátily téměř k normálnímu stavu.

Ano, trénovat můžeme ve větších skupinách a dovolené jsou i souboje a kontaktní cvičení, takže více pracujeme s míčem. Za to jsme moc rádi, chybělo nám to.

V příštím týdnu se má rozhodnout o tom, zdali se liga obnoví či nikoliv. Ligové grémium zasedá v úterý 12. května. Těšíte se se spoluhráči na rozhodnutí?

Samozřejmě, že se těšíme. Čekání bylo dlouhé. Musíme ještě počkat na vyjádření grémia. Ale jak jsem říkal, musíme myslet na to, že zdraví je priorita.

Během karantény byl tedy tréninkový a hrací režim značně omezen. Poskytlo ti to na druhou stranu možnost trávit více času s rodinou?

Určitě. Během sezóny toho času na rodinu a přátele tolik není. Takže ten čas jsme si teď vynahradili tím měsícem a půl.

Část tvé rodiny pochází z Iráku. Jste se členy rodiny v kontaktu? A jak tam vypadá situace ohledně koronaviru?

Jsme s nimi v každodenním kontaktu. Volá si s nimi spíše táta, který jazyk skvěle ovládá. Já umím zatím jen základy. Situaci spojenou s epidemií koronaviru bych přirovnal k tomu, jak to vypadá u nás v České republice. V porovnání s ostatními státy ta čísla naštěstí nejsou tak strašlivá.

 
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020
Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná