Aktuality

Yunis: Zpátky na hřiště jsme se všichni těšili

Yunis: Zpátky na hřiště jsme se všichni těšili

10.05.2020 / A tým

I přes stávající opatření, která znemožňují fotbalistům trénovat v plném režimu, se hráči SK Sigma Olomouc připravují na možný restart FORTUNA:LIGY. O tom by se mělo rozhodnout již v příštím týdnu. Ani útočník Jakub Yunis nechce nic podcenit a na své kondici poctivě pracuje.

Kubo, jaké pro tebe bylo přerušení sezóny? Těšil ses zpět na tréninkové hřiště?

Přerušení bylo nepříjemné, mrzelo mě to, ale z pochopitelných důvodů k tomu muselo dojít. Všichni jsme to chápali, protože zdraví je na prvním místě. Zpátky na hřiště jsme se samozřejmě všichni těšili.

Trenér Látal hovořil o tom, že po kondiční stránce je tým dobře připraven. Jak vypadaly tréninky v době karantény?

Po celou dobu karantény jsme měli zadané individuální plány, které se skládaly z běhových cvičení a z posilovny. Volné dny jsme tedy téměř neměli. I když to byly tréninky v omezených podmínkách, kdy jsme museli běhat v lesích nebo cvičit v domácím prostředí, na případné rozehrání soutěže jsme chtěli být připraveni. Tréninky jsme všichni brali velmi zodpovědně.

Jinak než zodpovědně to nejspíš ani nešlo, vzhledem k tomu, že jste byli kontrolování přes sport testry.

Přesně tak. (usmívá se) Sport testry nám trenéři všem rozdali a po každém individuálním tréninku jsme museli data nahrát do aplikace, kde trenéři data sledovali a vyhodnocovali a popřípadě nám večer zavolali, co děláme dobře nebo špatně. Vše jsme s nimi konzultovali.

V posledních dnech se tréninkové jednotky díky uvolnění vládních opatření vrátily téměř k normálnímu stavu.

Ano, trénovat můžeme ve větších skupinách a dovolené jsou i souboje a kontaktní cvičení, takže více pracujeme s míčem. Za to jsme moc rádi, chybělo nám to.

V příštím týdnu se má rozhodnout o tom, zdali se liga obnoví či nikoliv. Ligové grémium zasedá v úterý 12. května. Těšíte se se spoluhráči na rozhodnutí?

Samozřejmě, že se těšíme. Čekání bylo dlouhé. Musíme ještě počkat na vyjádření grémia. Ale jak jsem říkal, musíme myslet na to, že zdraví je priorita.

Během karantény byl tedy tréninkový a hrací režim značně omezen. Poskytlo ti to na druhou stranu možnost trávit více času s rodinou?

Určitě. Během sezóny toho času na rodinu a přátele tolik není. Takže ten čas jsme si teď vynahradili tím měsícem a půl.

Část tvé rodiny pochází z Iráku. Jste se členy rodiny v kontaktu? A jak tam vypadá situace ohledně koronaviru?

Jsme s nimi v každodenním kontaktu. Volá si s nimi spíše táta, který jazyk skvěle ovládá. Já umím zatím jen základy. Situaci spojenou s epidemií koronaviru bych přirovnal k tomu, jak to vypadá u nás v České republice. V porovnání s ostatními státy ta čísla naštěstí nejsou tak strašlivá.

 
A tým - další aktuality:

27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic
| 02.06.2020
Fanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebudeFanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebude
| 02.06.2020
Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvihJuliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih
| 31.05.2020
Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jaraLátal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara
| 30.05.2020
Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2
| 30.05.2020
26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram
| 29.05.2020
Informace pro permanentkáře a fanouškyInformace pro permanentkáře a fanoušky
| 27.05.2020
Daněk 4. nejmladším hráčem. Vepřek dorovnal VaniakaDaněk 4. nejmladším hráčem. Vepřek dorovnal Vaniaka
| 27.05.2020
Trenér Látal po Slovácku: Nula vzadu mě těší, v ofenzivě jsme kaziliTrenér Látal po Slovácku: Nula vzadu mě těší, v ofenzivě jsme kazili
| 27.05.2020
Beneš: Herní pauza byla znát. Bod beremeBeneš: Herní pauza byla znát. Bod bereme
| 27.05.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná